Morud Intersport Cup 2022

OBS - OBS. sTATUS PÅ TILMELDINGER.

STATUS PÅ TILMELDINGER PR. 30-11-2022 KL. 18:15 - Vi har modtaget afbud i U9, U10, U12, U15 og mangler et hold i hver årgang!

U9 Drenge: Mangler 2 hold.

U10 Drenge: Mangler 1 hold.

U12 Drenge: Mangler 1 hold.

U15 Drenge: Mangler 1 hold.

U7 MIX: Rækken er udsolgt og nye tilmeldinger kommer på venteliste

U8 Drenge: Rækken er udsolgt og nye tilmeldinger kommer på venteliste

U11 Drenge: Rækken er udsolgt og nye tilmeldinger kommer på venteliste.

U13 Drenge: Rækken er udsolgt og nye tilmeldinger kommer på venteliste.

U14 Drenge: Rækken er udsolgt og nye tilmeldinger kommer på venteliste.

U16/17 Drenge: Rækken er udsolgt og nye tilmeldinger kommer på venteliste.

MORUD INTERSPORT CUP 2022

SPILLE TIDSPUNKTER

FREDAG KL 17:00-19:00: U15 drenge

FREDAG KL 19:00-22:00: U16/17 drenge

LØRDAG KL 09:00-10:30: U7 Mix

LØRDAG KL 10:30-13:00: U11 drenge

LØRDAG KL 13:30-16:30: U12 drenge

LØRDAG KL 16:30-19:30: U13 drenge

SØNDAG KL 09:00-10:30: U8 DRENGE

SØNDAG KL 10:30-13:00: U9 DRENGE

SØNDAG KL 14:00-17:00: U10 DRENGE

SØNDAG KL 17:00-19:30: U14 DRENGE

KAMPPROGRAM SENDES UD CA. 7 DAGE FØR STÆVNET.

Kom og deltag i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (2-4 December 2022).

Stævnet afvikles i Langesøhallen i Morud

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange

  • Drenge: U7 MIX - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14 - U15 - U16/17

Der vil være præmier til nr. 1 og 2 i hver pulje fra U10 og op. Øvrige årgange får medaljer og pose 'goodies' til holdet.

Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så tilmeld jer

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler: Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.

Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min. når der er: 8 hold pr årgang, dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne + 2erne i en A pulje og 3erne + 4erne i en B pulje. I årgange med mere en 8 hold (10 el 12 hold) garanteres minimum 5 kampe.

Der spilles efter FBU indefodbolds regler med nedenstående særregler.

I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter, afgøres kampen på straffespark (3 stk.)

En spiller udvises til næst scorede mål (U13-16) ved forseelser der medfører frispark eller hvis bolden spilles direkte udover side- eller egen ende bande.

Der spilles 3:3 for U7 mix – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang.

Årgang U7 U8 U9 U10-U12 U13-16
Max spillere på hold 5 7 7 6 6
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
1 spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Ja Ja Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja Ja Ja (U12 nej) Nej

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er Kr. 350,00 (250,00 for U7 MIX)

Reg Nr. 1551 - Konto 6277489

Mobilepay : 79772

HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Kontakt: Email: intersportcup@morud.dk

For mere information se Facebook gruppen "Morud Intersport Cup"

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16/17 Drenge Male 6 350 Fredag (Kl. 19:00-22:00) 55 24
U15 Drenge Male 6 350 Fredag (Kl. 17:00-19:00) 22 1
U14 Drenge Male 6 350 Søndag (Kl. 17:00-19:30) 17 0
U13 Drenge Male 6 350 Lørdag (Kl. 16:30-19:30) 11 0
U12 Drenge Male 6 350 Lørdag (Kl. 13:30-16:30) 17 0
U11 Drenge Male 6 350 Lørdag (Kl. 10:30-13:00) 17 2
U10 Drenge Male 6 350 Søndag (Kl. 14:00-17:00) 13 0
U9 Drenge Male 7 350 Søndag (Kl. 10:30-13:00) 10 0
U8 Drenge Male 7 350 Søndag (Kl. 09:00-10:30) 4 0
U7 Mix Mixed 5 250 Lørdag (Kl. 09:00-10:30) 16 0

Signetud teams

U16/17 Drenge 12 confirmend signups, 24 on waitlist in this row

Playing: Fredag (Kl. 19:00-22:00)

Teamname LVL Logo Club
DM1 A
EvN A Evn
RIF 2007
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 4 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Aarup BK B Aarup Bk
Boldklubben Marienlyst B Boldklubben Marienlyst
Gylfi’s Akademi A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Boldklubben Marienlyst (u17) A .
Dalum IF A

U15 Drenge 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag (Kl. 17:00-19:00)

Teamname LVL Logo Club
Korup-Ubberud 1 A Korup-Ubberud Ungdom
Korup-Ubberud 2 A Korup-Ubberud Ungdom
Korup-Ubberud 3 B Korup-Ubberud Ungdom
Blue boys A
Morud IF 1 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Team Prepress A B1913
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U14 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl. 17:00-19:30)

Teamname LVL Logo Club
Poca Vejle A Vejle
Morud IF 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Korup-Ubberud B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
OB - B1 B Odense Boldklub
Misserne FC Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Gutterne A
OB - B2 B Odense Boldklub
Allesø B Odense
Allesø 2 Odense

U13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl. 16:30-19:30)

Teamname LVL Logo Club
OKS Hvid A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Morud IF C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
ULTIMATE TEAM B
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Mors drenge A
Misserne FC A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Gutterne A

U12 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl. 13:30-16:30)

Teamname LVL Logo Club
Morud U12 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Strib IF Strib IF Logo Strib IF
S.f.B 1 B S.f.b
BBB U 12 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB U 12 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Aarup United A Aarup
Morud IF C Morud If
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst Marienlyst

U11 Drenge 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl. 10:30-13:00)

Teamname LVL Logo Club
Hedensted I.F. A
Marienlyst 1 A
Marienlyst 2 B
MG&BK 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Strib IF Strib IF Logo Strib IF
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
S.f.B 1 A S.f.b
S.f.B 1 B S.f.b
S.f.B 3 C S.f.b
Dalby A Dalby Gf

U10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl. 14:00-17:00)

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
TPI Odense V
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
MG & BK sort A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK sort A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Morud IF Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl. 10:30-13:00)

Teamname LVL Logo Club
Årslev B Årslev Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
MB Solutions A Vejle
Morud
Diesel Dok A Vejle
Seest Boldklub C Seest Boldklub

U8 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag (Kl. 09:00-10:30)

Teamname LVL Logo Club
Morud If A
Munkebo BK C Munkebo
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U7 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag (Kl. 09:00-10:30)

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 A
Morud 2
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Bogense
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Lindved Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening

xxx 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - December 4 2022
Last signup
Thursday, December 1, 2022

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Idrætsvej 7
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
intersportcup@morud.dk
Morud Intersport Cup 2022 map

Tournament overview