Skals Cup 2022

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere:

Skals Cup (SkalsFF.dk)

DATO: 26. - 27. november samt  03. - 04. december.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 (7) spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. U8 spiller på hel bane!
Bemærk: U8, U9 og U10 spiller 5-mands. Her er det tilladt at have syv spillere med på et hold!

RÆKKER: 
U6 og U7 (3 mands): Mix.  
U8 - U9: Puljerne inddeles efter "A" (Ajax), "B" (Barcelona) og "C" (Chelsea)-rækker. Ved tilmelding angiv venligst om holdet er A, B eller C. 
U10 - U15: Puljerne inddeles efter AB og BC-rækker.  
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller). (U8, U9 og U10 er der præmier til 7 spillere pr. hold)

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier). I U16 er der kontante præmier til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på Skalsff.dk ca. en uge før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede…

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside SkalsFF.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge 2017 MIX Mixed 3 350 Lør 26/11 formiddag 11 0
U7 Drenge 2016 Male 3 350 Lør 26/11 formiddag 21 0
U7 Piger 2016 Female 3 350 Lørdag 26/11 formiddag 4 0
U8 Drenge 2015 Male A 5 450 Lørdag 26/11 formiddag/middag 1 0
U8 Drenge 2015 Male B 5 450 Lørdag 26/11 formiddag/middag 2 0
U8 Drenge 2015 Male C 5 450 Lørdag 26/11 middag/eftermiddag 3 0
U8 Piger 2015 Male 5 450 Søndag 27/11 formiddag 3 0
U9 Drenge 2014 Male A 5 450 Søndag 27/11 formiddag 17 0
U9 Drenge 2014 Male B 5 450 Søndag 27/11 formiddag/middag 3 0
U9 Drenge 2014 Male C 5 450 Søndag 27/11 middag/eftermiddag 10 0
U9 Piger 2014 Female 5 450 Søndag 27/11 formiddag/middag 3 0
U10 Drenge 2013 Male AB 5 450 Søndag 27/11 middag 1 0
U10 Drenge 2013 Male BC 5 450 Søn 27/1 middag/eftermiddag 4 0
U11 Drenge 2012 Male AB 4 450 Lør 03/12 formiddag 8 0
U11 Drenge 2012 Male BC 4 450 Lørdag 03/12 formiddag 7 0
U11 Piger 2012 Female 4 450 Lørdag 03/12 middag 3 0
U12 Drenge 2011 Male AB 4 450 Lør 03/12 middag/eftermiddag 0 0
U12 Drenge 2011 Male BC 4 450 Lørdag 03/12 middag/eftermiddag 3 0
U12 Piger 2011 Female 4 450 Lørdag d. 03/12 eftermiddag 5 0
U13 Drenge 2010 Male AB 4 500 Søndag d. 04/12 formiddag 18 0
U13 Drenge 2010 Male BC 4 500 Søndag d. 04/12 formiddag 7 0
U13 Piger 2010 Male 4 500 Søndag d. 04/12 formiddag 7 0
U14 Drenge 2009 Male AB 4 500 Søn 04/12 middag 3 0
U14 Drenge 2009 Male BC 4 500 Søndag 04/12 middag 14 0
U15 Drenge 2008 Male AB 4 500 Søn 04/12 middag/eftermiddag 7 0
U15 Drenge 2008 Male BC 4 500 Søndag 04/12 middag/eftermiddag 2 0
U15 Piger 2008 Female 4 500 Søndag 04/12 eftermiddag 2 0
U16 Drenge 2007 Male 4 600 Søndag 04/12 eftermiddag 4 0
U10 Piger 2013 Female 5 450 Søndag 27/11 formiddag/Middag 4 0
U10 Piger 2013 Female 5 450 Søndag 27/11 formiddag/Middag 0 0
U10 Piger 2013 Female 5 450 Søndag 27/11 formiddag/Middag 4 0
U10 Piger 2013 Female 5 450 Søndag 27/11 formiddag/Middag 0 0
U14 Piger 2009 Female 4 500 Søndag d. 04/12 formiddag/middag 0 0
U16 Piger 2007 Female 4 600 Søndag d. 04/12 eftermiddag/aften 10 0

Signetud teams

U6 Drenge 2017 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 2016 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK (Åkjær) B Skive Ik
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Fjelsø gedsted B
Rødkærsbro IF C Rødkærsbro Idrætsforening Logo Rødkærsbro Idrætsforening

U7 Piger 2016 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 26/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 3 Team Viborg Logo Team Viborg

U8 Drenge 2015 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 26/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 2015 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 26/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær FK A

U8 Drenge 2015 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 26/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF B Viborg
Houlkær FK C
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8 Piger 2015 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Feriepartner Vejlby Klit A Privat
Hobro ik
Alhedens IF C

U9 Drenge 2014 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sparkær IF B Sparkær Idrætsforening Logo Sparkær Idrætsforening
Viborg Søndermarken IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sunds if B Sunds If
Sunds if C Sunds If
Skive IK U9 - 1 A Skive Ik

U9 Drenge 2014 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK U9 - 2 B Skive Ik
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U9 Drenge 2014 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Skive IK U9 - 3 C Skive Ik

U9 Piger 2014 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U10 Drenge 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 middag

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B Ik Rosendal

U10 Drenge 2013 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 27/1 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Farsø-Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Viborg Søndermarken IK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg søndermarken IK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 Drenge 2012 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 03/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bmk B
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
TRAVTORBØF - Westhaw shelters A Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening

U11 Drenge 2012 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 03/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bmk C Bmk
Farsø/Ullits IK C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Hobro IK 3 C Hobro IK Logo Hobro IK
NUGF O B
NUGF N B
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK

U11 Piger 2012 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 03/12 middag

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U12 Drenge 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 03/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2011 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 03/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK1 B Bmk
BMK2 Bmk
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U12 Piger 2011 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 03/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF Alliancen B
Skive IK B Skive Ik

U13 Drenge 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK B Bmk
Viborg FF A Viborg Ff
HSK C Hadsten
Horsens Nord 1 B Gedved IF Logo Gedved IF
Silkeborg KFUM B Kfum Boys
6a bymarkskolen A Hobro
HGF Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HGF Hammel 1 B Hgf

U13 Drenge 2010 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK C Bmk
Horsens Nord 1 C Gedved IF Logo Gedved IF
Horsens Nord 1 C Gedved IF Logo Gedved IF
KFUM United B Silkeborg Kfum
Young Stars A Young Stars
Fursund if C Roslev

U13 Piger 2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Videbæk C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
BT/SVIF U13P række C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
FUIKs tøser C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FC PIGER C Tangsø
Vildbjerg sf 1 A Vildbjerg Sf
BT/SVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Alhedens IF C Karup J

U14 Drenge 2009 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 04/12 middag

Teamname LVL Logo Club
Holstebro boldklub 1 A Holstebro

U14 Drenge 2009 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 04/12 middag

Teamname LVL Logo Club
Holstebro boldklub 2 C Holstebro
Holstebro boldklub 3 C Holstebro
Holstebro boldklub 4 C
Bording IF 1 C Bording If
Bording IF 2 C Bording If
Bording IF 3 C Bording If
Red Vikings B Ulfborg

U15 Drenge 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 04/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team X B Team X Pro
Team X Pro B Team X Pro
Team X Stars C Team X Pro
SUB88 C Skals Ff

U15 Drenge 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 04/12 middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 2008 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 04/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Søften GF I C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF II Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U16 Drenge 2007 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 04/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team X Pro B Team X Pro
SUB88 C Skals Ff
SUB88 C Skals Ff

U10 Piger 2013 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg C Team Viborg Logo Team Viborg
Sportigan Videbæk A Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening

U10 Piger 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg A Team Viborg Logo Team Viborg

U10 Piger 2013 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 27/11 formiddag/Middag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04/12 formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 04/12 eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Farsø Ullits 2 C Farsø Ullits Idræts Klub
Farsø Ullits 2 C Farsø Ullits Idræts Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 26 - December 3 2022
Last signup
Sunday, November 20, 2022

Organisation
Skals Fodboldforening Valkyrien
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
skalscup@skalsff.dk
Skals Cup 2022 map

Tournament overview