Tved Cup 2023

Tved Boldklub og Fynske Bank invitere til ungdomsstævne i indefodbold

Tved Cup 2023 13.-15. Januar i Tved Hallen

Der spilles i flg. drengerækker:

Drenge: Forventet starttidspunkt

U6 – årgang 17/18 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U7 – årgang 16 (spiller 3:3 på tværs/små mål) Lørdag formiddag
U8 – årgang 15 (spiller 5:5 – 7 spillere i alt) Lørdag middag
U9 – årgang 14 Lørdag middag
U10 – årgang 13 Lørdag eftermiddag
U11 – årgang 12 Lørdag eftermiddag
U12 – årgang 11 Søndag formiddag
U13 – årgang 10 Søndag formiddag
U14 – årgang 09 Søndag eftermiddag
U15 – årgang 08 Fredag aften
U16U17 – årgang 07/06 Fredag aften

Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at sammenlægge rækker.

Præmier:
Der er præmier til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker. Undtagen U6 og U7, hvor der er præmier til alle.
(Samt naturligvis som altid masser af andre præmier til flotte mål, gode redninger etc.)

Tilmelding og stævnegebyr:
Tilmelding via Staevner.dk eller på mail til ungdom@tvedboldklub.dk
Stævnegebyr Kr. 350,- pr. hold – indbetales ved tilmelding til mobilepay 12823 eller reg. nr.: 0815 konto nr.: 0000-820733 i Fynske Bank – Påfør klubnavn og årgang ved indbetalingen

TILMELDING ER FØRST BEKRÆFTET NÅR BETALING ER MODTAGET
SENESTE TILMELDING 31/12-2022

Kontaktperson:
Evt. spørgsmål kan sendes til ungdom@tvedboldklub.dk eller kontakt Tved Boldklubs ungdomsformand Claus Halkjær på telefon 20 235 235

Program:
Programmet er klar til download på www.tvedboldklub.dk senest 8/1 2023

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 6 350 Søndag formiddag 14 0
U13 Mixed 6 350 Søndag formiddag 13 0
U14 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 22 0
U15 Mixed 6 350 Fredag aften 2 0
U16/U17 Mixed 6 350 Fredag aften 6 0
U6 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 5 0
U7 Mixed 6 350 Lørdag formiddag 15 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag middag 9 0
U9 Mixed 7 350 Lørdag middag 9 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 14 0
U11 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 11 0

Signetud teams

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SFB Sort B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stjernen 1 C Stjernen
Stjernen 2 C Stjernen
Stjernen 2 C Stjernen
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Stenstrup IF C
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SFB1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB Hvid B
ERI B Egense / Rantzausminde IF Logo Egense / Rantzausminde IF
Misserne FC A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Gutterne A
SFB Sort B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
ERI 2 B
Allesø 1 B
Allesø 2

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1913 - blå B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 - hvid B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Blå 1 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Blå 1 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Blå 2 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Blå 1 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Allesø Gutterne B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U16/U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
GYLFI´s AKADEMI A Munkebo
Invester holdet A

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 3 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurø BK
Thurø BK

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Årslev Boldklub C Årslev Boldklub
Årslev United C Årslev Boldklub
Årslev United C Årslev Boldklub
Årslev United C Årslev Boldklub
Årslev United C Årslev Boldklub
Årslev United C Årslev Boldklub
Årslev United C Årslev Boldklub
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurø BK
Thurø BK

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
ERI C

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Thurø BK
Thurø BK

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Geddebukkerne B
Tpi 1 C Tarup

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Tved 1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - January 15

Organisation
Tved Boldklub
Place
Tved Hallen
Address
Skolevej 4 A
Postalcode
5700
City
Svendborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ungdom@tvedboldklub.dk
Tved Cup 2023 map

Tournament overview