B1909 Kreafunk Cup 2022

B1909 Kreafunk Cup 2022

B1909 og kreafunk inviterer til det populære indestævne i Odense

Stævnet er for B og C hold og prisen er kun 350 kr. Der er rækker for både drenge og piger.

I 5-holds-puljer er spilletiden 6 minutter. 6-holds-puljer er spilletiden 5 minutter. Er der mere end én pulje, så er der også en finalepulje med for nr. 1 og 2 fra hver pulje.

Der er præmie til nr. 1, 2 og 3. Alle 1. præmier er fra Kreafunk, som leverer meget flotte og dyre præmier til vinderne.

U8 og U9 spilles begge rækker som 6-holds-puljer, hvor der er medaljer til alle hold.

Det er muligt at bruge én kvartalsspiller. Ikke dispensationsspiller.

BEMÆRK: Først-til-mølle og begrænsning af hold i rækkerne.

Betaling på MobilePay 48780. HUSK AT ANGIVE KLUB OG HOLDNAVN I KOMMENTARFELTET.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16 Piger Female ABC 4 350 kr. Fredag kl. 17.30 7 0
U14 Male BC 4 350 kr. Fredag kl. 19.00 15 0
U9 Male BC 5 350 kr. Lørdag kl. 9.00 8 0
U10 Piger Female BC 4 350 kr. Lørdag kl. 10.30 9 0
U10 Male BC 4 350 kr. Lørdag kl. 13.15 7 0
U12 Male BC 4 350 kr. Lørdag kl. 16.00 11 0
U13 Male BC 4 350 kr. Lørdag kl. 18.45 17 1
U8 Male BC 5 350 kr. Søndag kl. 9.00 5 0
U11 Male BC 4 350 kr. Søndag kl. 10.30 15 0
U12 Piger Female BC 4 350 kr. Søndag kl. 13.15 12 0
U13 Piger Female BC 4 350 kr. Søndag kl. 16.00 16 1

Signetud teams

U16 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 17.30

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Brylle B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 19.00

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
ØB 1 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Øb 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Allesø 1 C Odense
Allesø 2 C Odense
Gutterne B
BM 2 B
BM 1 C
BM 3 B

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Øb galaticos C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB Madrasmagerne C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ebberup IF B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Ebberup IF C Ebberup IF Logo Ebberup IF

U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.30

Teamname LVL Logo Club
Bm u10 piger B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby 1 B Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub
BM U10 piger B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.15

Teamname LVL Logo Club
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ryslinge 1 C Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Ryslinge 2 C

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16.00

Teamname LVL Logo Club
Bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B1909 SUIIIIII B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 GOOOOOL C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
ØB Vikings B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB Warriors C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18.45

Teamname LVL Logo Club
SFB C Sfb Svendborg
SFB C Sfb Svendborg
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Horsens nord 1 C Gedved IF Logo Gedved IF
Horsens Nord 2 C Gedved IF Logo Gedved IF
Horsens Nord 3 C Gedved IF Logo Gedved IF
ØB Warriors C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB Vikings B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby Skole B Næsby Skole
KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
ØB Lions B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB Tigers C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Ryslinge Boldklub B Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub

U11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.30

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 5 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 4 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TRAVTORBØF -Westhaw shelters B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Munkebo B Munkebo
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KFUM C
Marienlyst 1 B
Marienlyst 2 C

U12 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.15

Teamname LVL Logo Club
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Hatting-Torsted 1 B Hatting-Torsted
Hatting-Torsted 2 B Hatting-Torsted
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
NISSE PIGERNE C Agedrup
FAXE KONDI C Agedrup

U13 Piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 16.00

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Vejle FC C Vejle Fc
Vejle FC C Vejle Fc
Boldklubben Marienlyst 1 B
Boldklubben Marienlyst 2 B Marienlyst
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fortuna Svendborg C Fortuna Svendborg Logo Fortuna Svendborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - December 11 2022

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909s hal
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kreafunk@b1909.dk
B1909 Kreafunk Cup 2022 map

Tournament overview