Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2023

Scandic Olympic CUp 2020

Esbjerg fB afholder for fjerde gang dette stævne i påsken 2023, og henvender sig til alle klubber og niveauer, i 2021 deltog der 48 hold i alt og vi garanterer en fantastisk oplevelse på alle aspekter, som forplejning, indkvartering, baner og logistik. I 2020 blev stævnet aflyst pga corona, og der var der mere end 90 hold tilmeldte

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Male A/B/C 8 15 0
U14 Male A/B/C 11 0 0
U11 Male A/B/C 8 2 0
U13 Male A/B/C 11 15 0
U15 Male A/B/C 11 10 0
U16 Male A/B 11 0 0
U17 Male A/B/C 11 0 0
U12 piger Female A 8 0 0
U12 piger Female B 8 0 0
U12 piger Female C 8 0 0
U13 piger Female A 11 0 0
U13 piger Female B 11 0 0
U13 piger Female C 11 0 0
U11 Male A/B/C 8 20 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB (A) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Himmelev-Veddelev Boldklub (A) A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub (C) C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Esbjerg fB (B) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Brøndby IF (A) A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 (C) C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 (C) C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bramming B. (A) A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B. (B) B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Slagelse B&I (A) A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Esbjerg fB U11 (A) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Sønderris SK (A) A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris sk (b) B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Haderslev FK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bredballe 1 A Bredballe 1

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB (A) A Esbjerg Fb (a)
Esbjerg fB (C) C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
LB 07 Malmø (B) B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Vejle Kammeraterne (B) B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Vojens BI (B) B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Brøndby IF (B) B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF (C) C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Spangsbjerg IF (B) B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Kjøbenhavns Boldklub (A) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kjøbenhavns Boldklub (B) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Akademisk Boldklub (A) A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Esbjerg fB U12 SFS (A) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Slagelse B&I (A) A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I (C) C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nødebo IF (A) A Nødebo IF Logo Nødebo IF
Nødebo IF (C) C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Trelleborgs FF (A) A Trelleborgs FF Logo Trelleborgs FF
Farum Boldklub (A) A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub (B) B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ballerup-Skovlund Fodbold (A) A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Esbjerg fB (A) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg fB (C) C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hadsten SK (B) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Slagelse B&I (A) A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TGB (A) A Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Esbjerg fb (b) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg fb (c) C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Haderslev fK (B) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ribe Boldklub (A) A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Lyngby Boldklub (A) A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub (B) B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub (C) C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Spangsbjerg IF (B) B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Himmelev-Veddelev B. (A) A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B. (B) B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hatting-torsted if (b) B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Greve Fodbold (B) B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold (C) C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Frederikssund FB (B) B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Frederikssund FB (C) 1 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Frederikssund FB (C) 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Skjold - Birkerød Fodbold (B) B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold - Birkerød Fodbold (C) C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Lemvig GF (A) A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - April 7
Last signup
Wednesday, March 1, 2023

Organisation
Esbjerg Fb
Place
Veldtofte Idrætspark
Address
Sportsvej
Postalcode
6700
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
torben@efbelitecup.dk
Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2023 map

Tournament overview