SB Cup 2022

Sanderum Boldklub har fornøjelsen af at fremsende indbydelse til årets "SB Cup", som afholdes i FKS-hallen d. 3/12 + 4/12 2022.

Vi glæder os til at afholde to dages indendørs-fodboldstævne og give spillere, hold og forældre en fantastisk fodboldoplevelse!

SB Cup er et indendørs breddestævne som er for årgangene U5 - U12.

Turneringsstruktur

Alle hold starter i en indledende pulje.

Dernæst spiller man finalepulje, hvor finalepuljen bliver én pulje med de indledende puljers nr. 1 + nr. 2. (antal tilmeldte hold i hver respektiv årgang har betydning for puljernes størrelse)

Fra årgangene U5 - U10, kan de tilmeldte hold stille med blandede hold, hvorfra U11 - U12 SKAL niveauet på de tilmeldte hold angives for bedst mulig matchmaking.

Antal spillere på banen er 5-mands til og med U10 hvor man i U10A, U11+ U12-rækken spiller med 4-mands (stævnets regler bliver sendt ud til deltagerne, når vi nærmer os SB Cup).

Fra U5 - U9 kan holdene både stille med drenge og piger på de respektive hold.

Placering:

Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:

1. Opnåede points i indbyrdes kampe.

2. Målforskel i indbyrdes kampe.

3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.

4. Målforskel i alle kampe.

5. Flest scorede mål i alle kampe.

6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Førstnævnte hold stiller altid op under uret (undtagen U5, U6 samt U7).

Pris

350 kr. pr. hold.

Spilletid

Spilletiden er 5. pr. kamp og kampene starter til tiden i kampprogrammet, hvilket betyder at man bør stå klar for at træde ind på banen og spille kampen. Alle hold bedes at stå parate et par minutter før. URET KØRER HELE TIDEN! Ved skade eller lignede, er det op til dommeren om at vurdere, hvis tiden skal stoppes.

Medaljer

Der vil være en medalje til ALLE efter stævnet.

Tilmelding

Tilmelding skal ske til: Shanta Rasoulinia Kordbatchje på +45 29 33 00 99  og E-mail: srk7@hotmail.dk.

Der kan også tilmeldes via www.staevner.dk.

Husk at oplys: klubnavn, årgang samt niveau. Derefter får man at vide hvordan man overfører beløbet til klubbens konto.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Spilletidspunkter ca., (kommer når vi nærmer os stævnet)

3/12:

U5 + U6: 8:30 - 10:30

U7: 10:40 - 12:40

U8: 12:50- 14:50.

4/12:

U9: 8:30- 10:30

U10: 10:40 - 12:40

U11: 12:50 - 14:50

U12: 15:00 - 17:00.

Sanderum Boldklub glæder sig til at byde jer alle velkommen!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 1 0
U6 Mixed 5 1 0
U7 Mixed 5 2 0
U8 Mixed 5 5 0
U9 Mixed 5 19 0
U10 Mixed 5 6 0
U11 Mixed 5 18 0
U12 Mixed 5 2 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum u6 C

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum u7 hold 2 C Sanderum

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum C Sanderum
ØB Lions C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Sanderum u8 hold 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev Boldklub C
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum BK U9 B Sanderum Bk U9
Sanderum BK U9 B Sanderum Bk U9
Rudkøbing Boldklub C
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kuu 1 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
kuu 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Sanderum B
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum BK U9 B Sanderum Bk U9

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBB rød A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bbb blå A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF B
Dalum IF B
Rudkøbing Boldklub C Rudkøbing Boldklub

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Bagges Boys A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC Børkop A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Aarup BK B Aarup Bk
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
S.f.B A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HPTI 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub B
Sanderum Boldklub C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - December 4 2022
Last signup
Monday, November 28, 2022

Organisation
Sanderum Boldklub
Place
FKS-Hallen
Address
Tranehøjen 5
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
srk7@hotmail.dk
SB Cup 2022 map

Tournament overview