Toftlund Cup 2023

Stævnet afvikles i Toftlund Hallerne d. 11 og 12 marts. For at minimere ventetiden mellem kampene spiller alle årgange på samme tid. Bemærk at stævnet afvikles på B og C niveau.

Vi følger DBU´s retningslinjer, således at der ikke registreres resultater i 3-mands kampe. Der vil være medaljer til alle deltagende hold i U6, U7 og U8 rækker.

Fra U9 og frem vil der være pokal eller medaljer til nr 1,2 og 3.

Forventet starttidspunkt: (ca. tidspunkter) U6 og U7 lørdag formiddag. U 8 Lørdag formiddag, U 9 Lørdag middag. U 10 Lørdag eftermiddag, U 11 Søndag formiddag, U 12 Søndag middag og U 13 Søndag eftermiddag.

Kampprogram udkommer senest 1 uge før stævnestart.

Der udloddes fede spurtpræmier i løbet af kampene fx for gode mål, fede tricks, seje redninger, godt sammenspil og meget mere. Sidste år var der ca 8 præmier pr. spillede kamp. Så vi håber på, at alle får en præmie:-)

Som noget nyt er der en t-shirt til alle deltagere, som evigt minde om Toftlund CUP 2023.

Om lørdagen, når de mindste børn spiller fodbold, får de igen i år, besøg af vores lokale bamse, som altid har lommerne fulde af slik:-)

Der serveres GRATIS forældrekaffe og GRATIS frugt til alle deltagende hold.

Vi ved fra DBU, at der ikke spilles turnering i denne weekend, så skynd jer at tilmelde jeres hold, da vi kun har plads til 100 hold.

Der kan også tilmeldes til stævnet via mail til Toftlundcup@gmail.com hvor i vil modtage en bekræftelse på tilmeldingen. Ved tilmelding skal holdnavn, årgang, samt info på kontaktperson oplyses.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Female 6 450 Lørdag formiddag 6 0
U12 Piger Female 7 450 Søndag formiddag 4 0
U6 Mixed B/C 6 450 Lørdag formiddag 20 0
U7 Mixed B/C 6 450 Lørdag formiddag 14 0
U8 Mixed B/C 7 450 Lørdag middag 24 2
U9 Mixed B/C 7 450 Lørdag middag 27 6
U8-U9 Female B/C 7 450 Lørdag middag 10 0
U10 Mixed B/C 7 450 Lørdag eftermiddag 26 5
U11 Mixed B/C 7 450 Søndag formiddag 21 1
U12 Mixed B/C 7 450 Søndag middag 24 0
U13 Male B/C 7 450 Søndag eftermiddag 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund piger C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Nord-als boldklub piger 1 C
Nord-als boldklub piger 2 C Nord-Als Boldklub
Sønderborg Piger

U12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vojens piger 1 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens piger 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Toftlund piger
Agerskov piger

U6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Toftlund U5 Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Bramming 1 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Tinglev Tinglev IF Logo Tinglev IF
Sgi 1 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Sgi 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Toftlund U5 2 Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Toftlund U6 2 A Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Skærbæk Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Tønder 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder 2 Tønder SF Logo Tønder SF
Bevtoft
Toftlund 3 Toftlund
Høje Kolstrup

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK1 C Haderslev Fk
HFK2 C Haderslev Fk
HFK3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK4 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Høje Kolstrup
Harte Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Stepping IF Stepping
Toftlund Toftlund
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Ribe BK 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 3 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Skærbæk 1 Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Skærbæk 2 Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Dybbøl IU Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Brande IF C Brande If
Seest Boldklub 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 B Seest Boldklub
Toftlund 2

U9 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Toftlund 2 C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Christiansfeld IF B Christiansfeld
Fredericia FF B Fredericia
SSK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Seest Boldklub B Seest Boldklub
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Rødding IF B Rødding If
Hjordjær C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Bramming 1 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bredebro

U8-U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Toftlund 2 Toftlund
Sønderborg Fremad 1 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Harte G & IF Piger U8 C Harte
Hjerting U9 piger Hjerting IF Logo Hjerting IF
MG & BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Tønder Tønder SF Logo Tønder SF
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U10 18 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Christiansfeld if C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Esbjerg Fb B
MG & BK blå B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
hjordkær C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
Bevtoft
Ribe BK1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK2 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK3 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Haderslev FK 1 B
Haderslev FK 2
Hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Midtals u10 B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Toftlund 2 Toftlund
Sønderborg Lions 1
Sønderborg lions 2

U11 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Skærbæk Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Gauerslund 5 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Vindstyrke 12 B
FC Skjern B Skjern
Gauerslunf IF B
Ribe BK U10 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 4 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Aabenraa u10 Aabenraa
Midtals u 11 drege B Midtals Fodbold
Lysabild C Lysabild

U12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Skærbæk Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
EC Sølsted Sølsted
Jels IF C Jels IF Logo Jels IF
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
NB 1 C
NB 2 C
Broager 1 Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 Broager UI Logo Broager UI
Vojens BI 2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Jelling Gutterne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Skive IK A
HTS Toftlund
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Agerskov C

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund Toftlund
Toftlund 2 C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Rødding 1 B
Rødding 2 C
Casino drengene B Vejle
EC Sølsted Toftlund
Holbøl Hfif C Holbøl Foredrags- og Idræts Forening Logo Holbøl Foredrags- og Idræts Forening
Agerskov

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - March 12
Last signup
Wednesday, February 22, 2023

Organisation
Toftlund Idrætsforening
Place
Toftlund Hallerne
Address
Stadionvej 5
Postalcode
6520
City
Toftlund
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
Toftlundcup@gmail.com
Toftlund Cup 2023 map

Tournament overview