Kolind Fodbold Cup 2023

OBS: Tilmelding og deltagerbetaling til stævnet i DGI's system via dette link - https://www.dgi.dk/fodbold/arrangementer/202306404005 

KOLIND FODBOLD CUP 2023

Kolind/Perstrup IF inviterer igen til stort indendørsstævne for alle aldre i vinterferien 2023.

Kolind Fodbold Cup 2023 er et breddestævne for både pige og drengehold på BC-niveau, samt dame og herresenior, OB+40 og OB+50.

Udover fodboldspillet på banen vil stævnet være krydret med musik og lys i forbindelse med præmieoverrækkelsen, samt hoppeborg og øvrige aktiviteter i multisalen.

Derudover vil der være et stort udvalg af mad og drikke i kiosken, samt gratis frugt under hele stævnet.

SPILLESTED:

Kolind+, Bugtrupvej 33, 8560 Kolind

SPILLEDATOER:

Fredag-søndag d. 10/2-12/2 2023 og fredag-søndag d. 17/2-18/2 2023

Fredag d. 10/2 - U13-U14 piger og drenge

Lørdag d. 11/2 - U10 drenge og U11-U12 piger og drenge

Søndag d. 12/2 - U6-U7 mix og U8 piger og drenge

Fredag d. 17/2 - Dame og herresenior

Lørdag d. 18/2 - U15-U16 piger og drenge

Søndag d. 19/2 - U9 piger og drenge, U10 piger, OB+40 og OB+50

De yngste rækker spiller først på dagen osv. og minimum 4 kampe til alle hold

RÆKKER:

3 mands: U6-U7 mix (max 5 spillere pr. hold)

4 mands: U10 drenge-OB+50 (max 6 spillere pr. hold)

5 mands: U8-U10 piger (max 7 spillere pr. hold)

RESULTATER OG PRÆMIER:

Der vil være medaljer til alle B&U hold fra U6 til U16.

I U8 til OB+50 vil der også en holdpokal til nr. 1-3

Ingen resultatformidling i U6 og U7 mix.

DOMMERE:

Alle kampene dømmes af dommere fra Kolind/Perstrup IF eller fra den lokale dommerklub.

DELTAGERPRIS:

3 mands - 350 kr. pr. hold

4-5 mands B&U - 450 kr. pr. hold

4 mands voksen - 500 kr. pr. hold.

TILMELDING:

Efter ”først-til-mølle-princippet”, - der er et begrænset antal pladser i hver række.

Sidste frist for tilmelding til stævneweekend d. 10-12/2 er onsdag d. 1/2

Sidste frist for tilmelding til stævneweekend d. 17-19/2 er onsdag d. 8/2

OBS: TILMELDING OG DELTAGERBETALING TIL STÆVNET I DGI'S SYSTEM VIA DETTE LINK - https://www.dgi.dk/fodbold/arrangementer/202306404005

Vi ses til et par fantastiske stævneweekender i Kolind+!

DGI Midtjylland Fodbold hjælper Kolind/Perstrup IF med tilmeldinger, stævnelægning og program.

For spørgsmål vedr. stævnet kontakt da DGI Midtjylland Fodbold, André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346​​​​​​

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Søn d.12/2 - U6 Mix (øvet) - 3 mands (3 pladser) Mixed 3 350 kl. 9-13 13 0
Søn d.12/2 - U6 Mix (ny) - 3 mands (Udsolgt) Mixed 3 350 kl. 9-13 13 0
Søn d.12/2 - U7 Mix (øvet) - 3 mands (1 plads) Mixed 3 350 kl. 9-13 10 0
Søn d.12/2 - U7 Mix (ny) - 3 mands (1 plads) Mixed 3 350 kl. 9-13 10 0
Søn d.12/2 - U8 drenge BC - 5 mands (Udsolgt) Male 5 450 kl. 13.30-17.00 16 0
Søn d.19/2 - U9 drenge BC - 5 mands (Udsolgt) Male 5 450 kl. 12-16 10 0
Søn d.19/2 - U9 piger BC - 5 mands (Udsolgt) Female 5 450 kl. 9-12.30 8 0
Søn d.19/2 - U10 piger BC - 5 mands (Udsolgt) Female 5 450 kl. 9-12.30 7 0
Lør d.11/2 - U10 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) Male 4 450 Kl. 8.30-11.00 10 2
Lør d.11/2 - U11 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) Male 4 450 kl. 11-16 19 0
Lør d.11/2 - U12 piger BC - 4 mands (Udsolgt) Female 4 450 kl. 14.30-18 9 0
Lør d.11/2 - U12 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) Male 4 450 kl. 14.30-18 10 0
Fre d.10/2 - U13 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) Male 4 450 kl. 16-19.30 5 0
Fre d.10/2 - U14 piger BC - 4 mands (Udsolgt) Female 4 450 kl. 19.30-23.00 5 0
Fre d.10/2 - U14 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) Male 4 450 Aften 17 0
Lør d.18/2 - U15 drenge BC - 4 mands (4 pladser) Male 4 450 kl. 9-13.30 18 0
Lør d.18/2 - U15/16 piger BC - 4 m - (6 pladser) Female 4 450 Kl. 13.30-18.00 2 0
Lør d.18/2 - U16/17 drenge BC - 4 m. (2 pladser) Male 4 450 kl. 13.30-18.00 6 0
Fre d.17/2 - Damesenior - 4 mands (4 pladser) Female 4 500 kl. 17.30-23.00 4 0
Fre d.17/2 - Herresenior - 4 mands (2 pladser) Male 4 500 kl. 17.30-23.00 10 0
Søn d.19/2 - OB+40 - 4 mands (2 pladser) Male 4 500 kl. 14.30-18.00 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Søn d.12/2 - U6 Mix (øvet) - 3 mands (3 pladser) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-13

Teamname LVL Logo Club
VRI (1) B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI (2) B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Grenå if
Hørning GF
GUI Løverne
GUI Geparderne
IF Alliancen 1

Søn d.12/2 - U6 Mix (ny) - 3 mands (Udsolgt) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Kpi
VRI (3) C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hørning GF
IF Midtdjurs
Hornslet IF 2
Hornslet IF 1
Hornslet IF 3
Smiff09 - Løverne SMIFF Logo SMIFF
Smiff09 - tigerne SMIFF Logo SMIFF
ASA 1 B Asa
ASA 3 B Asa
ASA 2

Søn d.12/2 - U7 Mix (øvet) - 3 mands (1 plads) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Grenå IF
Spentrup IF
TRIF 1
TRIF 2
TRIF 3
Aabyhøj IF 1
Aabyhøj if 2
Auning IF 1
Hørning GF 1

Søn d.12/2 - U7 Mix (ny) - 3 mands (1 plads) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Grenå IF
Spentrup IF 2
TRIF
IF Midtdjurs 2
IF Midtdjurs 1
Nørager Boldklub
KPI
Hørning GF 2
Auning IF 2

Søn d.12/2 - U8 drenge BC - 5 mands (Udsolgt) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 13.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
KPI
SIF Assentoft 1
SIF Assentoft 2
TRIF - Tiger
TRIF - Løver
Ebeltoft IF
Grenå IF
Allingåbro IF
Østdjurs 91
Helsted fr.
Nørager Boldklub
Ørsted IF
Vorup fb 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup fb 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dronningborg Boldklub
Ørsted IF 2

Søn d.12/2 - U8 piger BC - 5 mands (Aflyst) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 13.30-17.00

Teamname LVL Logo Club

Søn d.19/2 - U9 drenge BC - 5 mands (Udsolgt) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 12-16

Teamname LVL Logo Club
KPI
KB81
IF Mols
SIF Assentoft 1
SIF Assentoft 2
Nørager Boldklub 2
Nørager Boldklub 1
TRIF 2
TRIF 1
Hadsund Boldklub

Søn d.19/2 - U9 piger BC - 5 mands (Udsolgt) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-12.30

Teamname LVL Logo Club
HEI
KPI
SIF Assentoft C Sif Assentoft
Helsted Fr. 1
Helsted Fr. 2
Ry fodbold
IF Mols
Virring Fodbold

Søn d.19/2 - U10 piger BC - 5 mands (Udsolgt) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-12.30

Teamname LVL Logo Club
SMIFF
Lystrup IF B
NV Djurs
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted Fr. 1
Helsted Fr. 2

Lør d.11/2 - U10 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Kl. 8.30-11.00

Teamname LVL Logo Club
Grenå IF 1
Grenå IF 2
Hornslet IF
IF Mols
Romalt IF
Mørke IF
IF Midtdjurs
Hammel GF

Lør d.11/2 - U11 piger BC - 4 mands (Aflyst) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Kl. 11-14.30

Teamname LVL Logo Club

Lør d.11/2 - U11 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 11-16

Teamname LVL Logo Club
KPI 1
KPI 2
SIF Assentoft 1
SIF Assentoft 2
Spentrup IF
SIF Assentoft 3
Lemming IF 1
TRAVTORBØF B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Virup IF
Virup IF 2
Hornslet IF
Hornslet IF 2
Hornslet IF 3
Onsild IF
NV Djurs 1
NV Djurs 2

Lør d.11/2 - U12 piger BC - 4 mands (Udsolgt) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 14.30-18

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Pigerne
Helsted Fremad Tøserne
Nv djurs b
Nv djurs o
Nv djurs p
Ommersyssel IF

Lør d.11/2 - U12 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 14.30-18

Teamname LVL Logo Club
Auning IF 1
Auning IF 2
TRIF 1
TRIF 2
Skødstrup fodbold 1
Skødstrup Fodbold 2
Virup IF
AC Nordjurs

Fre d.10/2 - U13 piger BC - 4 mands (Aflyst) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 16-19.30

Teamname LVL Logo Club

Fre d.10/2 - U13 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 16-19.30

Teamname LVL Logo Club
KPI 1
KPI 2
Hornslet IF 1 B Hornslet
Hornslet IF 2 C Hornslet
IF Midtdjurs

Fre d.10/2 - U14 piger BC - 4 mands (Udsolgt) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 19.30-23.00

Teamname LVL Logo Club
KPI
Ac norddjurs 1
Ac norddjurs 2
Nv djurs u13 piger
NV Djurs 2

Fre d.10/2 - U14 drenge BC - 4 mands (Udsolgt) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Aften

Teamname LVL Logo Club
KPI 1
KPI 2
Gl. Estrup Gartneri 1 - Auning IF
Gl. Estrup Gartneri 2 - Auning IF
Anonymous
TRIF 2
TRIF 3
TRIF 1
IF Midtdjurs 1
IF Midtdjurs 2
IF Midtdjurs 3
Gutterne
Østdjurs 1
Østdjurs 2
AC Nordjurs
NV-Djurs 1
NV-Djurs 2

Lør d.18/2 - U15 piger BC - 4 mands - (Aflyst) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-13.30

Teamname LVL Logo Club

Lør d.18/2 - U15 drenge BC - 4 mands (4 pladser) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 9-13.30

Teamname LVL Logo Club
KPI
AC Nordjurs
Nørager Boldklub
Hornslet IF

Lør d.18/2 - U15/16 piger BC - 4 m - (6 pladser) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Kl. 13.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
Team Mamba
Team Rindom

Lør d.18/2 - U16/17 drenge BC - 4 m. (2 pladser) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 13.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs
KPI 1
KPI 2
Langå IK
Bacheriet
GUN City - Lystrup

Fre d.17/2 - Damesenior - 4 mands (4 pladser) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 17.30-23.00

Teamname LVL Logo Club
KPI
Gadget Klubben B Århus C
Sole IF Alkoholdet
Vorup FB - De gamle stjerner

Fre d.17/2 - Herresenior - 4 mands (2 pladser) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 17.30-23.00

Teamname LVL Logo Club
FC KAGEFORM
Kolind Slagter
Tulle's drenge
KPI
Allermans Loyale Ryttere
Kurt's Helte Viby J
3 kampe og i bad
IF Midtdjurs 1
IF Midtdjurs 2
Jacob Mohn

Søn d.19/2 - OB+40 - 4 mands (2 pladser) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 14.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft IF
KPI
IF Mols
Lystrup IF
Grenå OB 1
Grenå OB 2

Søn d.19/2 - OB+50 - 4 mands (Aflyst) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 14.30-18.00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - February 19
Last signup
Wednesday, February 8, 2023

Organisation
Kolind Pederstrup Idrætsforening
Place
Kolind+
Address
Bugtrupvej 33
Postalcode
8560
City
Kolind
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
andre.velling@dgi.dk
Kolind Fodbold Cup 2023 map

Tournament overview