Sportigan Langebæk Cup 2023.

SPORTIGAN LANGEBÆK CUP 2023.

Langebæk Alliancen inviterer til indendørsfodboldstævne.

Så vi tilbage 😊 og vil igen afholde vores store indendørsstævne.

(Langebækhallen, Åløkkevej 2, 4773 Stensved).

Det sker i weekenderne d. 20-21-22 januar og d. 27-28-29 januar.

Alle hold får minimum 3 kampe.

I årgangene U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13, vil der være flotte præmier til nr. 1, 2 og 3.

Der vil vanen tro, være flotte REMA 1000 holdposer i årgangene U7-U13.

I U14-U15-U17-U19 Bliver der spillet om, flotte pengepræmier.

I rækkerne U10 til U19 kårer vi stævnes spiller.

Rækkerne spilles op følgende dage

Fredag d. 20. januar: U14 drenge

Lørdag d. 21 januar: U7 Mix - U12 drenge - U17 drenge

Søndag d. 22 januar: U9 Mix - U11 drenge

Fredag d. 27 januar: U19 drenge

Lørdag d.. 28 januar: U13 drenge - U15 drenge

Søndag d. 29 januar: U8 Mix - U10 drenge

Tilmelding og betaling

Holdgebyr pr hold U7-U13 er 400 kr. U14-U19 er 500 kr.

HUSK holdet er IKKE endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret!

Holdgebyret indbetales på Konto. Nr. : 6140 0004302160 Eller på MobilePay : 242446

HUSK ved indbetaling, at opgive holdets navn og det id-nr, som du får tilsendt pr. mail, når i er registreret via stævner.dk.

Sidste frist for tilmeldinger er onsdag d. 4 januar 2023. (Hvis max hold i rækken, IKKE er fyldt).

Stævneprogrammet bliver sendt på mail. Samt kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontaktperson:

Jannic Andersen / Mobil 51212148

Mail : sportigan.langebaek.cup@gmail.com

Følg os på Facebook : Sportigan Langebæk Cup

Sportslig hilsen Langebæk Alliancen & Sportigan Præstø

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed B-C 8 400 Lørdag d. 21 januar 11 1
U8 Mixed B-C 8 400 Søndag d. 29 januar 9 0
U9 Mixed B-C 8 400 Søndag d. 22 januar 4 0
U10 Male 6 400 Søndag d. 29 januar 7 0
U11 Male 6 400 Søndag d. 22 januar 7 0
U12 Male 6 400 Lørdag d. 21 januar 10 0
U13 Male 6 400 Lørdag d. 28 januar 10 0
U14 Male 6 500 Fredag d. 20 januar 8 0
U15 Male 6 500 Lørdag d. 28 januar 7 0
U17 Male 6 500 Lørdag d. 21 januar 2 0
U19 Male 6 500 Fredag d. 27 januar 5 0

Signetud teams

U7 1 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 januar

Teamname LVL Logo Club
ØUB C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29 januar

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns fk sort C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK hvid C Møns FK Logo Møns FK
Karrebæk IF C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 22 januar

Teamname LVL Logo Club
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NFC 1
NFC 2

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 29 januar

Teamname LVL Logo Club
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF grøn Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF orange Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
FC Nakskov - Rød FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov - Gul FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov - Grøn FC Nakskov Logo FC Nakskov

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 22 januar

Teamname LVL Logo Club
Øgif 1 C
Øgif 2
Langebæk Alliancen 1 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 3 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 januar

Teamname LVL Logo Club
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møns FK Sort C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK Blå B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK Hvid Møns FK Logo Møns FK
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Sat Af

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28 januar

Teamname LVL Logo Club
Roskilde kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TeamTelt B Roskilde Kfum
TeamTelt B Roskilde Kfum
ØGIF 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF 3 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Vordingborg IF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd/Vordingborg blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd/Vordingborg gul Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 20 januar

Teamname LVL Logo Club
Team Salming A
Team crazy
ØGIF Rød B Ørslev Fodbold
Møns FK 1 B Møns FK Logo Møns FK
Møns fk 2 Møns FK Logo Møns FK

U15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 28 januar

Teamname LVL Logo Club
Team crazy
ØGIF Rød B Ørslev Fodbold
ØGIF Sort B
FC 22
Youngboy academy

U17 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 januar

Teamname LVL Logo Club
Fc gokhoved B Nykøbing Falster

U19 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 27 januar

Teamname LVL Logo Club
Nla 1 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NLA 2 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Dissing
Møn B Privat Hold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - January 29
Last signup
Monday, January 9, 2023

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebæk Hallen
Address
Åløkkevej 2
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
sportigan.langebaek.cup@gmail.com
Sportigan Langebæk Cup 2023. map

Tournament overview