HIF – Medaljestævne d.14-15 januar 2023

Hvidovre Idrætsforening inviterer drenge- og pigehold til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U10 lørdag og søndag d.14-15 januar 2023.

Tilmeldingsgebyret er KUN 200,- i U6+U7, 250,- i U8 og 350,- i U10 pr. hold (medaljer til alle hold)

Stævne- og kampprogram der holder tidsplanen!

Påsatte dommere til alle kampe.

Tid og sted: Indendørs i Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre.

U6 drenge spiller søndag kl.9-11 og 11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 drenge spiller lørdag kl.9-11 og 11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 pige spiller søndag kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 drenge spiller søndag kl.13-15 og 15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U8/U9 pige spiller søndag kl.13-15: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U10 drenge spiller lørdag kl.13-15, kl.15-17 og kl.17-19 i C, B og A pulje, 5 kampe til alle hold.

Drenge             Format             Holdgebyr       Antal spillere

U6 (2017)        3v3                    kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2016)        3v3                    kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2015)        4v4                    kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U10 (2013)      5v5                    kr. 350,-           Holdstørrelse 7 spillere, kampformat 5 vs. 5 (med målmand)                                                                               - Målmand i U8 og U10 må ”kun” parere

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock”.

Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer (U10 7 medaljer). Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle U10 kampe spilles på hel håndboldbane med bander.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet Futsalbold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen ad gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand der kun må parere). 5 spillere på banden ad gangen i U10 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand og må kun parere).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 og U10 med A/B/C puljer.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes FØRST EFTER NYTÅR. Tilmelding bekræftes hurtigst muligt og er gældende så længe betalingen modtages straks efter nytår når denne rundsendes.

Program fremsendes i ugen op til stævner. MEN den programsatte tidsafvikling for de respektive årgange holder og er gældene!

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder
U3 til U12 Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 drenge søndag kl.9.00-11.00 Male ingen 3 200 Søndag d.15/1 kl.9.00-11.00 30 2
U6 drenge søndag kl.11.00-13.00 Male ingen 3 200 Søndag d.15/1 kl.11.00-13.00 21 7
U7 pige søndag kl.11.00-13.00 Female ingen 3 200 Søndag d.15/1 kl.11.00-13.00 12 0
U7 drenge lørdag kl.9.00-11.00 Male ingen 3 200 Søndag d.14/1 kl.09.00-11.00 36 6
U7 drenge lørdag kl.11.00-13.00 Male ingen 3 200 Lørdag d.14/1 kl.11.00-13.00 20 0
U8/U9 pige søndag kl.13.00-15.00 Female ingen 4 250 Søndag d.15/1 kl.13.00-15.00 12 2
U8 B/C søndag kl.13.00-15.00 Male B/C 4 250 Søndag d.15/1 kl.13.00-15.00 14 1
U8 A søndag kl.15.00-17.00 Male A 4 250 Søndag d.15/1 kl.15.00-17.00 15 6
U8 B/C søndag kl.15.00-17.00 Male B/C 4 250 Søndag d.15/1 kl.15.00-17.00 11 0
U10 C lørdag kl.13.00-15.00 Male C 5 350 Lørdag d.14/1 kl.13.00-15.00 7 0
U10 B lørdag kl.15.00-17.00 Male B 5 350 Lørdag d.14/1 kl.15.00-17.00 7 1
U10 A lørdag kl.17.00-19.00 Male A 5 350 Lørdag d.14/12 kl.17.00-19.00 3 0

Signetud teams

U6 drenge søndag kl.9.00-11.00 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.9.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
HIF U6 - Løverne C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF U6 - Tigerne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B.93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 - 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 - 4 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 3 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Greve 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herlufsholm hg 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Rosenhøj 3 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U6 drenge søndag kl.11.00-13.00 12 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Hif u6 - krokodillerne C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif u6 - elefanterne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B.93 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 - 5 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve fodbold u6 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold U6 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSI 1 B Blistrup SI Logo Blistrup SI
BSI 2 B Blistrup SI Logo Blistrup SI
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
BSI 3 B Blistrup SI Logo Blistrup SI

U7 pige søndag kl.11.00-13.00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
U7 pige Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve U7 pige 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herlev IF - Hold 1 C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF - Hold 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Greve U7 pige 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7 drenge lørdag kl.9.00-11.00 15 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.14/1 kl.09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvidovre if rød Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Q3 1 B København V
Boldklubben fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B93 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvidovre IF Sort Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FB Sort U7 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
TFF - 1 Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF - 2 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tff - 3 Tårnby FF Logo Tårnby FF
Husum boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B.1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hvidovre IF Grøn Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vanløse if B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U7 drenge lørdag kl.11.00-13.00 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/1 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Hellas rød B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas hvid B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas blå B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hvidovre IF BLÅ Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ab taarnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Q3 2 København V
Kb q2 a A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb q2 b A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kirke Hyllinge B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hvidovre IF Hvid Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ab taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B73 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8/U9 pige søndag kl.13.00-15.00 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hvidovre if C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hvidovre IF Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Frederiksberg boldklub B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

U8 B/C søndag kl.13.00-15.00 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Boldklubben hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Greve U8 Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve u8 hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hif juve B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Pioneren B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren

U8 A søndag kl.15.00-17.00 6 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj bk A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Herlufsholm A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIF Barca A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Blovstrød if A Blovstrød Idrætsforening Logo Blovstrød Idrætsforening
Kb q2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 B/C søndag kl.15.00-17.00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.15/1 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIF Real B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF City C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Østerbro if rød B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro if hvid B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U10 C lørdag kl.13.00-15.00 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/1 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
B1903 - leoparderne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Boldklubben fix C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Rebæk U10 - hold 1 C Rebæk If Logo Rebæk If
Rebæk U10 - hold 2 C Rebæk If Logo Rebæk If
Husum boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HIF GUL C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 B lørdag kl.15.00-17.00 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/1 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben fix hvid B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Boldklubben fix rød B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 - Tigerne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Glostrup B IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
HIF Blå B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vanløse IF Vanløse If

U10 A lørdag kl.17.00-19.00 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.14/12 kl.17.00-19.00

Teamname LVL Logo Club
B1903 - løverne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Boldklubben fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - January 15
Last signup
Wednesday, January 11, 2023

Organisation
Hvidovre IF
Place
Hvidovre Stadion - Dansborghallen
Address
Sollentuna Alle 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF – Medaljestævne d.14-15 januar 2023 map

Tournament overview