Store Bededags Cup 2023

Næstved IF Fodbold inviterer til
Store Bededags Cup 2023

Fredag 5. maj  /  Lørdag 6. maj  /  Søndag 7. maj
U7 & U11                  U6, U8 & U12           U9 & U10

Næstved IF Fodbold afholder igen i år den traditionsrige Store Bededags Cup 2023, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien på vores skønne anlæg.

Sidste stævne deltog mere end 2000 spillere fordelt på 246 hold fra hele Sjælland, Fyn, Jylland og Sverige.
OBS: Det gik igen meget stærkt med tilmeldingerne, så hvis I ønsker at deltage i dette års stævne, så se at få jeres hold tilmeldt i god tid.

Der spilles lige fra 3-mands til 8-mands fodbold inddelt i forskellige niveauer.
Piger er selvfølgelig velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.

Fra U8 til U12 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

---

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands A-B-C
U9 - 5-mands A-B-C
U10 - 5-mands B & C (på 8-mandsmål)
U10 - 8-mands A
U11 - 8-mands A-B-C
U12 - 8-mands A-B-C

---

Præmier
I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne.
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

---

Pris for deltagelse
Kr. 300,- for 3-mands rækker
Kr. 400,- for 5-mands rækker (U7)
Kr. 500,- for 5-mands rækker
Kr. 600,- for 8-mands rækker

---

Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget.

https://www.place2book.com/da/sw2/sales/bbrv0kwu97

Husk at anføre holdnavn, klub og række,
når du betaler, så vi kan identificere betalingen.

---

Følg os på Facebook: 
https://www.facebook.com/StoreBededagsCup/

Følg os på vores hjemmeside: 
https://www.niffodbold.dk/klubben/kalender/st-bededagscup/

---

Kontakt:
Stævneledelse
Steffen Olsen
stoo@niffodbold
Mobil 51306743

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12A Male A 8-mands 11 stk 625 Lør. 6/5 kl. 9:00-17:00 1 0
U12B Male B 8-mands 11 stk 625 Lør. 6/5 kl. 9:00-17:00 1 0
U12C Male C 8-mands 11 stk 625 Lør. 6/5 kl. 9:00-17:00 1 0
U11A Male A 8-mands 11 stk 625 Fre. 5/5 kl. 10:00-16:00 4 0
U11B Male B 8-mands 11 stk 625 Fre. 5/5 kl. 9:00-17:00 5 0
U11C Male C 8-mands 11 stk 625 Fre. 5/5 kl. 9:00-17:00 6 0
U10A Male A 8-mands 11 stk 625 Søn. 7/5 kl. 10:00-16:00 6 0
U10B Male B 5-mands 8 stk 525 Søn. 7/5 kl. 13:00-17:00 6 0
U10C Male C 5-mands 8 stk 525 Søn. 7/5 kl. 09:00-13:00 4 0
U9A Mixed A 5-mands 8 stk 525 Søn. 7/5 kl. 12:30-17:00 5 0
U9B Mixed B 5-mands 8 stk 525 Søn. 7/5 kl. 12:30-17:00 1 0
U9C Mixed C 5-mands 8 stk 525 Søn. 7/5 kl. 9:00-12:00 6 0
U8A Mixed A 5-mands 8 stk 525 Lør 6/5 kl.11:45-15:45 5 0
U8B Mixed B 5-mands 8 stk 525 Lør 6/5 kl.11:45-15:45 1 0
U8C Mixed C 5-mands 8 stk 525 Lør. 6/5 kl.9:00-11:30 6 0
U7 Mixed - 5-mands 8 stk 425 Fre 5/5 kl. 9:30-14:00 3 0
U6 Mixed - 3-mands 5 stk 325 Lør 6/5 kl. 9:30-13:30 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 6/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF

U12B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 6/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF

U12C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 6/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 3 C Næstved IF Logo Næstved IF

U11A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 5/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Fix a 2012 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Valby Boldklub 1 A Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U11B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 5/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Boldklubben fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B 1903 Sort B
B 1903 Rød B
NFC B

U11C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 5/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
B 1903 Hvid C
Solrød fc C Solrød FC Logo Solrød FC
Valby Boldklub 2 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U10A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 7/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
FC København A FC København Logo FC København

U10B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 7/5 kl. 13:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev rød B Ørslev IF Logo Ørslev IF
Ørslev sort B Ørslev IF Logo Ørslev IF
Bk friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Herlufsholm 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 7/5 kl. 09:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Rebæk IF C Rebæk If Logo Rebæk If
Bk friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Herlufsholm 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 7/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
FC København A FC København Logo FC København

U9B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 7/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF

U9C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 7/5 kl. 9:00-12:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Benløse IF 1 C Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse IF 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 6/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev fc 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC København A FC København Logo FC København

U8B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 6/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF

U8C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 6/5 kl.9:00-11:30

Teamname LVL Logo Club
Næstved 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev fc 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre 5/5 kl. 9:30-14:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 Næstved IF Logo Næstved IF
benløse if B Benløse If
benløse if Benløse If 2

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 6/5 kl. 9:30-13:30

Teamname LVL Logo Club
Næstved 1 Næstved IF Logo Næstved IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - May 7
Last signup
Monday, May 1, 2023

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Stoo@niffodbold.dk
Store Bededags Cup 2023 map

Tournament overview