BK Skjold MicroCup Indoor 2023

BK Skjold MicroCup Indoor 2023

Spilledage

11.03.23

Årgang 2013-15 Drenge Uøvet

12.03.23

Årgang 2013-15 Drenge Øvet

25.3.23

Årgang 2016-18 Drenge

26.3.23

Årgang 2010-2017 Piger

Spillested

Nørrebrohallen

Nørrebrogade 208

2200 København N

Format

Årgang 2018 - 2016 spiller 3 mod 3 uden målmand. (max 6 spillere pr. hold)

Årgang 2015 - 2010 spiller 4 mod 4 uden målmand (max 7 spillere pr.hold)

Til dette stævne har vi fokus på få spilstop, mange boldberøringer og intensitet.

Alle får 4 kampe á 10 minutter.

3v3 spiller på tværs med Panna-mål og floorball-bander.

4v4 spiller på hel bane med bander.

Der vil være dommere/kampledere til alle kampe.

Der er få minutter mellem kampene, så vi sikrer hurtig afvikling. Det er derfor vigtigt at holdene holder sig klar.

Tiden bliver styret fra dommerbordet og bliver startet på det programsatte tidspunkt, uanset om holdene skulle stå klar eller ej.

Rækkerne er inddelt efter jeres indtastede niveau for at sikre bedst mulige matchning.

Praktisk

Programmet er lavet på forhånd og bliver udfyldt løbende når vi modtager tilmeldinger.

Programmet ses her: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M-s3LlMAwyj1Az0rDTnbABn5rA1aafFn/edit?usp=sharing&ouid=109762932376201971721&rtpof=true&sd=true

Der er ingen resultat formidling og der er medaljer til alle. Medaljerne udleveres efter holdets sidste kamp.

Alle hold skal indskrive sig senest 20 minutter før første kamp i deres pulje. Indskrivning foretages ved dommerbordet ved siden af banerne.

Det er ”udeholdets” ansvar at sørge for at tage overtrækstrøjer på, hvis begge hold spiller i samme farve.

Kampene afsluttes ved lydsignal fra dommerbordet. Dommeren på banen igangsætter kampene når holdene er klar. Det hold der står nævnt først i programmet starter med bolden.

Det er kun spillere og trænere der må opholde sig ved banerne. Forældre/tilskuere skal stå oppe langs banerne.

Deltagergebyr

Årgang 2018-2016: 275,- pr. hold

Årgang 2015-2010: 325,- pr. hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 5291 0000182691 eller mobilepay: 99479. Da vi har et begrænset antal pladser, går de til dem der betaler først.

Pladsen er IKKE sikret før der er betalt.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal i mærke jeres indbetaling med ordet "MicroCup", Samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. MicroCup- Skjold U7 Øvet, (NUMMER KONTAKPERSON)

Spørgsmål sendes på email: nanna@bkskjold.dk

De bedste hilsner BK Skjold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Årgang 2010 Piger - Uøvet Female Uøvet 4 325 26.3 Kl. 13.30-14.30 8 0
Årgang 2013 - Øvet Male Øvet 4 325 12.3 Kl. 09.00-11.00 5 0
Årgang 2011 Piger - Uøvet Female Uøvet 4 325 26.3 Kl. 12.30-13.30 5 0
Årgang 2012/13 Piger - Uøvet Female Uøvet 4 325 26.3 Kl. 11.30-12.30 7 2
Årgang 2013 - Uøvet Male Uøvet 4 325 11.3 Kl. 09.00-11.00 3 0
Årgang 2014 - Uøvet Male Uøvet 4 325 11.3 - Kl. 11.00-13.00 14 0
Årgang 2014 - Øvet Male Øvet 4 325 12.3 Kl. 11.00-13.00 21 7
Årgang 2014/15 Piger - Uøvet Female Uøvet 4 325 26.3 Kl. 10.00-11.00 4 0
Årgang 2015 - Uøvet Male Uøvet 4 325 11.3 Kl. 13.30-15.30 24 2
Årgang 2015 - Øvet Male Øvet 4 325 12.3 Kl. 13.30-15.30 18 0
Årgang 2016 - Uøvet Male Uøvet 3 275 25.3 Kl. 12.15-14.15 20 3
Årgang 2016 - Øvet Male Øvet 3 275 25.3 Kl. 14.30-16.30 64 9
Årgang 2016/17 Piger - Uøvet Female Uøvet 3 275 26.3 Kl. 09.00-10.00 6 0
Årgang 2017 Male 3 275 25.3 Kl. 10.00-12.00 42 10
Årgang 2018 Mixed 3 275 25.3 Kl. 09.00-11.00 12 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Årgang 2010 Piger - Uøvet 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 26.3 Kl. 13.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA2000 Blå C FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 Blå C FA 2000 Logo FA 2000

Årgang 2013 - Øvet 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12.3 Kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Årgang 2011 Piger - Uøvet 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 26.3 Kl. 12.30-13.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA2000 Blå C FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 Hvid FA 2000 Logo FA 2000

Årgang 2012/13 Piger - Uøvet 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 26.3 Kl. 11.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby C
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby

Årgang 2013 - Uøvet 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.3 Kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Årgang 2014 - Uøvet 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.3 - Kl. 11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK FIX gul C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Fix blå C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIF Rød B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Kastrup BK
De Vilde Tigere C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B1908 Hvid C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Hvid C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Årgang 2014 - Øvet 7 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: 12.3 Kl. 11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Fix rød B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIF Blå A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
B1908 hvid C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Årgang 2014/15 Piger - Uøvet 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 26.3 Kl. 10.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Årgang 2015 - Uøvet 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 11.3 Kl. 13.30-15.30

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Jægersborg Boldklub 1 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Boldklub 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Skjold Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Blovstrød IF C
Vestia C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B93rød C B93
Hareskov IF - grøn C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Nørrebro United Tigere C Nørrebro United Logo Nørrebro United

Årgang 2015 - Øvet 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12.3 Kl. 13.30-15.30

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Blovstrød IF B
Vanløse IF 2015-orange B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Boldklubben Hekla A
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hareskov IF - hvid B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF - blå B Hareskov IF Logo Hareskov IF

Årgang 2016 - Uøvet 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: 25.3 Kl. 12.15-14.15

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF HVID Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF GRØN Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Avarta hvid C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kb q3 - 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum Boldklub C Husum Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Kirke Værløse IF 1 C Kirke Værløse If 1

Årgang 2016 - Øvet 11 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: 25.3 Kl. 14.30-16.30

Teamname LVL Logo Club
Farum Rød Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hvidovre IF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF BLÅ Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Avarta grøn B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta blå B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kb q3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

Årgang 2016/17 Piger - Uøvet 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 26.3 Kl. 09.00-10.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Valby 1 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
fremad valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby

Årgang 2017 20 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Playing: 25.3 Kl. 10.00-12.00

Teamname LVL Logo Club
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hif løverne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigerne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
kastrupboldklub 1 B Kastrup Boldklub
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse If
Gvi Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Gvi 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Greve 1 B Greve
Kastrup boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIF Krokodillerne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
BK Rødovre 2 Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Greve 2 B Greve

Årgang 2018 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 25.3 Kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød Boldklubben Skjold
Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Kirke Værløse IF C Kirke Værløse If
B1908 A B1908
BK Rødovre
B1903 - U5 C B1903

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - March 26
Last signup
Saturday, March 4, 2023

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
nanna@bkskjold.dk
BK Skjold MicroCup Indoor 2023 map

Tournament overview