Din Tøjmand Claus Hvass - Cup

Din Tøjmand Claus Hvass - Cup byder velkommen på banerne ved HOG Hinnerup.

Stævnet bliver afholdt i følgende rækker:

 

U5 (2009) - U6 (2008) - U7 (2007) - De spiller 3-mands bold. Stævnet er for både drenge og piger (mixede).

Førstnævnte klub i programmet stiller med baneleder og der spilles efter JBU´s regler. ALLE hold spiller minimum 4 kampe og der er medalje til ALLE spillere.

 

U8 + U9 (2005 A/B+2006) - De spiller 5-mands bold. Stævnet er både for drenge og piger (mixede i 2006).

Der spilles i en A-række, en B-række og en C-række (letøvede) - For årgang 2006. I årgang 2005 spilles en A/B række. Tilmeldingen skal foretages i forhold til hvordan holdet er tilmeldt i JBU turneringen efterår 2013. ALLE hold er garanteret minimum 7 kampe.

 

U10 (2004) - U11 (2003) - De spiller 7-mands bold.

Der spilles i en A-række, en B-række og en C-række i hver årgang. Tilmeldingen skal foretages i forhold hvordan holdet er tilmeldt i JBU turneringen efterår 2013. ALLE hold er garanteret minimum 7 kampe.

 

5-mands og 7-mands spilles i en dynamisk stævneform, hvor kampene varer 12 minutter. På denne måde sikrer vi, at ventetiden mellem kampene maksimalt vil være 60 minutter(ved fuld belægning).

Der spilles 3 indledende kampe, 3 slutspilskampe og efterfølgende spiller ALLE hold en finale om den endelige placering. Der vil være en pokal til ALLE hold der vinder deres slutspil.

Der vil være personlige præmier til alle hold der slutter som nummer 1 eller 2 i alle slutspil.

I alle finaler, hvor der spilles om 1. pladsen i slutspillet, vil der blive kåret en "man of the match"!

 

Tilmeld dit hold allerede idag - Der er begrænset antal pladser!!!

Programmet sendes ud på mail ca. 1 uge før stævnet.

 

Indbetaling af holdgebyr foretages på: 5479-0003209994 (Husk hold ID).

 

Vi glæder os til at se Jer til en god dag med masser fodbold og højt humør!!!

 

De bedste hilsner

Din Tøjmand Claus Hvass - Cup

HOG-Fodbold

 

Ps. Ved for få tilmeldinger i enkelte rækker, så forsøger vi at slå dem sammen med rækken over eller under.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Drenge og piger Mixed 6 300 0900-1500 0 0
U6 - Drenge og piger Mixed 6 300 0900-1500 2 0
U7 - Drenge og piger Mixed 6 300 0900-1500 7 0
U8 - Drenge og piger Mixed 8 400 0900-1500 6 0
U8 - Drenge og piger Mixed 8 400 0900-1500 6 0
U8 - Drenge og piger Mixed 8 400 0900-1500 0 0
U10 - Drenge Mixed 10 400 0900-1500 11 0
U10 - Drenge Mixed 10 400 0900-1500 12 0
U10 - Drenge Mixed 10 400 0900-1500 10 0
U11 - Drenge Mixed 10 500 0900-1500 7 0
U11 - Drenge Mixed 10 500 0900-1500 7 0
U11 - Drenge Mixed 10 500 0900-1500 6 0
U9 - Drenge Mixed 8 400 0900-1500 6 0

Signetud teams

U5 Drenge og piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club

U6 - Drenge og piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club

U7 - Drenge og piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
freja 1 og freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Vri 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIk Viborg 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik Viborg 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik VIborg 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik Viborg 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U8 - Drenge og piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
HOG I A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SSF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U8 - Drenge og piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
HOG II B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SGF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SSF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF

U8 - Drenge og piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club

U10 - Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Den Glade Barber A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Dronningborg boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TMG 1 A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U10 - Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Orange 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Orange 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U10 - Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
SGF 1-U9 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 2-U9 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
FC Skanderborg C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Til Consult C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Orange 4 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Fårvang if C Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Orange 3 C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
HOG I A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
BMI-A A BMI
Ejstrupholm IF 1 A Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
ÅHF 1 A Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

U11 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
HOG II B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Grenå if B Grenaa IF Logo Grenaa IF
BMI-B B BMI
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U11 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
HOG III C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
BMI-C C BMI
Ejstrupholm IF 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
ÅHF 2 C Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

U9 - Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1500

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 25 2013

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
HOG´s baner ved HH-Hallen
Address
Svinget
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup map

Tournament overview