Fortuna Sydbank Cup 2013

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden efter efterårsferien. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk

Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 drenge Mixed 4 400 Lørdag midt på dagen 9 0
U10 piger Mixed 4 375 Søndag formiddag 1 0
Senior piger Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 4 0
U18 piger Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 9 0
U14/15 piger Mixed 4 400 Fredag aften 10 0
U13 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 7 0
Senior piger Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 2 0
U18 piger Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 3 0
U14/15 piger Mixed 4 400 Fredag aften 7 0
U13 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 5 0
U12 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U11 piger Mixed 4 400 Søndag formiddag 0 0
U11 drenge Mixed 4 400 Lørdag midt på dagen 6 0
U10 drenge Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 4 0
U10 drenge Mixed 4 375 Søndag eftermiddag 8 0
U11 piger Mixed 4 400 Søndag formiddag 0 0
U12 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 7 0
U9 drenge Mixed 5 375 Søndag formiddag 12 0
U9 drenge Mixed 5 375 Søndag formiddag 10 0
U8 drenge Mixed 5 375 Lørdag eftermiddag 3 0
U8 drenge Mixed 5 375 Lørdag eftermiddag 10 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 10 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 17 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 1 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 9 0
U10 piger Mixed 4 375 Søndag formiddag 0 0
U9 piger Mixed 5 375 Søndag eftermiddag 1 0
U9 piger Mixed 5 375 Søndag eftermiddag 3 0
U8 piger Mixed 5 375 Søndag midt på dagen 3 0
U8 piger Mixed 5 375 Søndag midt på dagen 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Søndag formiddag 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Søndag formiddag 1 0
U6 piger Mixed 3 250 Søndag formiddag 0 0
U6 piger Mixed 3 250 Søndag formiddag 0 0
U12 drenge Mixed 4 400 Søndag 4 0
U12 drenge Mixed 4 400 Søndag 0 0
U13 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U13 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U14 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U14 drenge Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U15 drenge Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 3 0
U15 drenge Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 4 0
U17 drenge Mixed 4 400 Søndag 0 0
U17 drenge Mixed 4 400 Søndag 0 0
Senior herrer Mixed 4 400 Fredag aften 12 0
Old boys +32 Mixed 4 400 Fredag aften 1 0

Signetud teams

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
BARZA B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
M.I.K 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
M.I.K 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IF. Alliancen 1 & IF. Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF. Alliancen 1 & IF. Alliancen 2 B
RK03 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Senior piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers 1 B Fortuna Randers
Byens Guldsmed A

U18 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers 1 B Fortuna Randers
Fortuna Randers 2 B Fortuna Randers
Ebeltoft 1 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Århus syd 2 B Århus Syd
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Knoldsparkerne B Klejtrup Boldklub

U14/15 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers 2 B Fortuna Randers
Randers Freja/Dronningborg 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja/Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten SK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Auning B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Brabrand B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Seje SGF piger B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Super SGF piger B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U13 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Randers Freja 3 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Støvring IF B B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Teens B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
TEAM 10 4 B Team 10 Logo Team 10

Senior piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
A/S Revision Hatting A

U18 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers A Fortuna Randers
Århus Syd A Århus Syd
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U14/15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Girafferne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Team awesome A Århus syd
Optikerbussen A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
2Cap A Romalt IF Logo Romalt IF
Cafe Cozy A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Støvring IF A A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Randers Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fc Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Barca's super piger A Billund IF Logo Billund IF
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
UNITED A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
laven linå 1 A Laven-Linå Idrætsforening Logo Laven-Linå Idrætsforening

U10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF Alliancen B
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Randers Freja 3 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
laven linå 2 B Laven-Linå Idrætsforening Logo Laven-Linå Idrætsforening

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Fc horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FChorsens1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Helsted Fremad I. F. U9A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
OGF1 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 A Overlund GF Logo Overlund GF
FC Boys A FC Horsens Logo FC Horsens
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
ØBG Buskelund 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Ringkøbing Landbobank A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U9 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC Boys 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Boys 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Freja Fyrene A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hadsten SK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Freja Drengene B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja Gutterne B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Egebjerg 1 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg 2 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U7 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Alliancen 1 A
IF Alliancen 2 A
IF Alliancen 3 A
Hobro A Hobro IK Logo Hobro IK
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U7 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
randers freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
randers freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Vorup 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hadsten sk 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten sk 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vorup 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Drenge IF Alliancen Logo IF Alliancen

U6 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Dronningborg 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HSK 2008 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2008 hold 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2008 hold 3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Kanonkuglerne B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fightern B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hinnerup 2 A Hinnerup

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft 1 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft 2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Molboerne B IF Mols Logo IF Mols
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Sportigan A
Andelskassens drenge B

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Team Nissens B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U15 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U15 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
sport direct horsens B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Senior herrer 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers
FC Pandi B
BID B
Geodis Wilson A
Dylkerne IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Frederik B
Home Århus B
Mandals Bolchedrenge C Stillinge IF Logo Stillinge IF

Old boys +32 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
25. - October 27 2013

Organisation
No Club
Place
Randershallen
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fortuna Sydbank Cup 2013 map

Tournament overview