Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11

Velkommen til Dalum Multi Cup 2013 for U6 - U11

 

Kom til et af Fyns mest populære indestævner.

 

BEMÆRK  Status d.d

U6 mangler 10 hold

U7 mangler 2 hold

U8 Drenge MANGLER 2 HOLD

U9 Drenge UDSOLGT

U9 piger UDSOLGT

U10 drenge UDSOLGT

U10 piger UDSOLGT

U11 piger mangler 5 hold vi har udvidet rækken til 16 hold

U11 drenge UDSOLGT

 

 

 

 9. - 10. november 2013 afholder Dalum IF et årgangsopdelt
børnefodboldstævne for drenge og pigehold i Dalumhallerne.

 

U6 og U7 er mix rækker. Rene drenge rækker fra U8 og rene
pigerækker fra U9.


I hver drenge årgang er der plads til 16 hold og i hver pige årgang er der plads til 8 hold. Der inddeles i puljer med 4 hold (på nær U6 og U7), hvor alle møder alle.


Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere
.

 

En årgang  afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmie-overrækkelse og trænerkonkurrence.

 

U6 og U7 spiller 3:3 på tværs af banen, U8 og U9 spiller 5:5, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane med håndboldmål.

 

Spilletid er minimum 5 minutter pr. kamp.


Trænerkonkurrence afvikles i alle rækker for 1 træner pr. hold.


Max. 2 udskiftere pr. hold (dog 3 udskiftere i U6 og U7 rækkerne) og max. 2 hold pr. klub pr. række. Såfremt rækker ikke fyldes op med 8 eller 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.


Tilmeldingsfrist er 1. november 2013.

 

Tilmelding kun via www.staevner.dk.

 

Læs mere om stævnet på

 


http://www.freewebsite-service.com/dalummulticup/forside.php


Stævnegebyr er 300 kr., der indbetales på Nordea konto med Reg. nr. 2374 og
Kontonummer 8110003200.

Husk at angive klubnavn og række. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.


Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Rækkerne bliver lagt, så de ikke spilles samme dag, som DBUFYN

 afholder deres indstævner.

Det vides pt ikke om der er DBUFYN stævne i samme weekend.

 

KONTAKTPERSONER ER:

BJARNE CHRISTENSEN (FORMAND I DALUM IF)

TLF: 66132968 / 21722418

Mail: klubkonsulent@dalumif.dk

 

Niels Laursen

Tlf: 30249677

Mail dalumif@mail.dk

 

VI SES TIL DALUM IF MULTI CUP 2012

Et stævne, hvor alle kan være med 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Piger/Drenge Mixed 6 300 Søndg fra kl 9-12 11 0
U-8 Drenge Mixed 7 300 Søndag fra kl. 12-15 17 0
U-9 Drenge Mixed 6 300 Lørdag fra kl. 12-15 22 0
U-10 Piger Mixed 6 300 Lørdag fra kl. 18-21 10 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 Lørdag fra kl. 15-18 22 0
U-11 Piger Mixed 6 300 Søndag fra kl. 15-18 15 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 Lørdag fra kl. 9-12 26 4
U7 Piger/Drenge Mixed 6 300 Søndag fra kl 9-12 21 0
U-9 Piger Mixed 6 300 Søndag fra kl. 9-12 9 0

Signetud teams

U6 Piger/Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndg fra kl 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup IF 1 C Korup IF Logo Korup IF
korup IF 2 C Korup IF Logo Korup IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U-8 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup B&IK A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Raketterne B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Korup B Korup IF Logo Korup IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U-9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Lynene B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Barca Junior 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Barca Junior 2 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Lokal syn Kolding A Skibet IF Logo Skibet IF
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
Skfif C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
INTERSPORT, VEJLE A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
MORUD A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-10 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U-10 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FFF1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FFF2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Højby 1 A Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rybergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Søllinge Rolfsted B Søllinge Boldklub

U-11 Piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Ejby/Gelsted A Ejby IK Logo Ejby IK
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
GIRLPOWER A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Nr.Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo BK 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo BK 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-11 Drenge 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HPTI1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI2 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
KIF 1 A Kolding IF Logo Kolding IF
KIF 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SB Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U7 Piger/Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BBB 1 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KIF (Brumbasserne) Kolding IF Logo Kolding IF
Korup IF 1 C Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 Korup IF Logo Korup IF
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B.67 1 C B.67 Logo B.67
B.67 2 C B.67 Logo B.67
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Kolding A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kreditbanken A Løjt IF Logo Løjt IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Nr.Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tårup C Tårup IF Logo Tårup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
9. - November 10 2013

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 map

Tournament overview