Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold

Dalum IF Multi Cup 2013 for U12-U15 piger og drenge

 

 

 

STÆVNET ER UDSOLGT

SÅ 128 HOLD DELTAGER

 I STÆVNET I DENNE WEEKEND

Status FOR TILMELDINGER D.D

U12 Drenge UDSOLGT
U12 Piger mangler UDSOLGT 
U13 Drenge UDSOLGT
U13 Piger UDSOLGT
U14 Piger UDSOLGT

U14 Drenge UDSOLGT
U15 Piger mangler UDSOLGT 
U15 Drenge mangler UDSOLGT

 

(ønsker du at tilmelde dit U14 pigehold vil det blive sat på venteliste i pgl. række. Du kan dog godt tilmelde dit U14  pigehold i en række over i U15 piger, hvis du ønsker dette.

 

 

KOM TIL ET AF FYNS MEST POPULÆRE INDESTÆVNER

  

7. - 8. december 2013 afholder Dalum IF et årgangsopdelt  børne-fodboldstævne for drenge og pigehold i Dalumhallerne.


Der er rækker fra U12-U15 for både drenge og piger.


I
hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer.

 

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

 

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

 

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmieoverrækkelse.


Vinderne af de 4 slutspil (A, B, C og D) får præmier, der giver holdet mulighed for en fælles oplevelse.


Spilletid er 6 minutter pr. kamp.


Max. 6 spillere pr. hold og max. 2 hold pr. klub pr. række. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.


Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.


Tilmeldingsfrist er 30. november 2013.

Tilmelding kun via www.staevner.dk.


Læs mere om stævnet på


http://www.freewebsite-service.com/dalummulticup/forside.php

 

Stævnegebyr er 300 kr., der indbetales på Nordea konto med Reg. nr. 2374 og Kontonummer 8110003200.

 

Husk at angive klubnavn og række.

 

Tilmelding er førstg ældende, når indbetaling er registreret.

 


Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

 

Så er der kommet spilledage Fra DBUFYN og det spille ikke kampe i DBUFYN regi denne Weekend. Dagene er derfor fastsat.

Tidspunkterne på dagene vil vi tage hensyn til holdenes geografiske placering.

 

Kontaktpersoner og spørgsmål
 

Bjarne Christensen 

Tlf. 6613 2968 / 2172 2418

Email: klubkonsulent@dalumif.dk

 

Niels Laursen

Tlf: 30249677

E:mail: dalumif@mail.dk

 
Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-14 piger Mixed 6 300 Søndag kl. 15-18 22 0
U-13 piger Mixed 6 300 Lørdag kl. 15-18 20 0
U-13 drenge Mixed 6 300 Søndag kl. 12-15 22 2
U-14 drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 18-21 22 0
U-15 drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 9-12 23 0
U-12 piger Mixed 6 300 Lørdag kl. 12-15 20 0
U-12 drenge Mixed 6 300 Søndag kl. 9-12 21 1
U-15 piger Mixed 6 300 Søndag kl. 18-21 17 0

Signetud teams

U-14 piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Søhus Stige Tøserne B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige United B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Morud Pigerne A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
TPI Odense Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hæren B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Horsens Autoopretning B Rårup GIF Logo Rårup GIF
fodboldpigerne fra Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF

U-13 piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Kanonkuglerne B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
TFB Fighters A Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
TFB A Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Dinoslegeland.dk A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Næsby Pigerne B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
TEAM 10 3 A Team 10 Logo Team 10
Rød Stue A Jerne IF Logo Jerne IF
OB de Hvide A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB de Blå A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U-13 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Electrolux B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Ikast Allstars A Ikast FS Logo Ikast FS
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Horse shop B FC Horsens Logo FC Horsens
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Otterup 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-14 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
clinical.dk A FC Østfyns Logo FC Østfyns
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
NB4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sport & Profil Odense A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC Fredericia A FC Fredericia Logo FC Fredericia
Næstved IF. A Næstved IF Logo Næstved IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U-15 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Hårslev BK B Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
kolding tøserne C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
NÆSBY 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Pieter Mouritsen A Kolding IF Logo Kolding IF
MKG A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
MKG - grøn A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KRFK C KRFK Logo KRFK
Team BelAir A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Kanonkongerne A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U-12 piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dream Team 2002 A Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
TEAM 10 1 A Team 10 Logo Team 10
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst Gunners B Marienlyst Logo Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TEAM 10 2 A Team 10 Logo Team 10
Jerne IF A Jerne IF Logo Jerne IF
De Seje Piger A Billund IF Logo Billund IF
MBL pigerne A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Båring B Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening

U-12 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Korup IF 1 A Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 B Korup IF Logo Korup IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Svendborg Sparekasse A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Aarup Boldklub A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Vejle K A Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U-15 piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Hæren B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
fodboldpigerne fra Søndersø Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Fodboldtøzer B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Nissebanden A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Langeskov IF A Langeskov IF Logo Langeskov IF
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
7. - December 8 2013

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold map

Tournament overview