Vejgaard Efterårscup 2013

 

Så er tiden kommet til 4. udgave af VB Efterårscup og i weekenden 12. og 13. oktober åbner vi endnu en gang dørene for både piger og drenge til Vejgaard Boldspilklubs baner på Sofievej.

Vi vil igen i år, så vidt det er muligt, forsøge at niveau opdele årgangene U10 til U12 i A og B for at skabe endnu mere jævnbyrdighed ( gælder altså IKKE for de yngste årgange ).

U6, U8, U10 og U12 spiller alle lørdag den 12. oktober. Hver årgang forventes at vare ca. 3 – 4 timer alt efter antal tilmeldte hold.

U7, U9 og U11 spiller om søndagen den 13. oktober. Hver årgang forventes at vare 3 – 4 timer alt efter antal tilmeldte hold.

Begge dage forventer vi at starte ca. klokken 9.00 og afslutte med præmie overrækkelse i takt med at årgangene spilles færdige, dog senest ca. klokken 16.00.

Som sidste år koster det 50,- per spiller at deltage og hver spiller får mindst fire kampe, en flot medalje, et stykke frugt samt en ½ liter kildevand. Derudover vil der vanen tro være spurtpræmier til to spillere i hver kamp ( en spiller fra hvert hold )

Sidste frist for tilmelding ( med årgang, niveau og antal spillere ) er den 25. september på mail anders.kristoffersen@2020mobile.dk eller via stævner.dk. Det samlede beløb for de deltagende spillere bedes du indsætte hos Spar Nord på konto nummer: Reg.nr. 9236 kontonr. 457-71-16577. HUSK at mærke tilmeldingen med klubnavn og årgang.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 250 Lørdag 7 0
U7 Drenge Mixed 5 250 Søndag 4 0
U8 Drenge Mixed 8 400 Lørdag 3 0
U9 Drenge Mixed 8 400 Søndag 8 0
U10 Drenge Mixed 10 500 Lørdag 5 0
U10 Drenge Mixed 10 500 Lørdag 1 0
U11 Drenge Mixed 10 500 Søndag 1 0
U11 Drenge Mixed 10 500 Søndag 3 0
U12 Drenge Mixed 10 500 Lørdag 0 0
U12 Drenge Mixed 10 500 Lørdag 4 0
U6 Piger Mixed 5 250 Lørdag 0 0
U7 Piger Mixed 5 250 Søndag 1 0
U8 Piger Mixed 8 400 Lørdag 0 0
U9 Piger Mixed 8 400 Søndag 1 0
U10 Piger Mixed 8 400 Lørdag 1 0
U10 Piger Mixed 10 500 Lørdag 0 0
U11 Piger Mixed 10 500 Søndag 0 0
U11 Piger Mixed 10 500 Søndag 0 0
U12 Piger Mixed 10 500 Lørdag 0 0
U12 Piger Mixed 10 500 Lørdag 1 0

Signetud teams

U6 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
østerbrønderslev C Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening
øbi u6 Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening
øbi u6 Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening
ØBI U6 C Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening
ØBI U6 Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening
ØBI U6 Øster Brønderslev Idrætsforening Logo Øster Brønderslev Idrætsforening

U7 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB81 U7 KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
KB81 U8 KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

U9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
RKG Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Vodskov IF (1) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF (2) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Hold 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Hold 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
KB81 U9 KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

U10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dall-Ferslev IF C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Hjallerup A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hals B Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Hals Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB81 U11 B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
RIF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
All Stars (FFI 1) B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Fighters (FFI 2) B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Svenstrup U-12 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - October 13 2013

Organisation
Vejgaard Boldspilklub
Place
Vejgaard Boldspilklub
Address
Sofievej 31
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Vejgaard Efterårscup 2013 map

Tournament overview