B1913 indestævne

 B1913 indestævne

U13 til U17 drenge bredde (B-niveau) og eliterækker (A-niveau)
U13 til U18 pige bredde (B) og eliterækker (A)

Der skal angives en ansvarlig klub for et tilmeldt hold.

Der spilles 6 minutter per kamp.

Der er kontante præmier til nr. 1,2 og 3 i A-rækkerne og medajler i B-rækkerne

Pris kr. 300 for deltagelse per hold.
Beløbet indbetales ved tilmelding på kontonr. 9219 4566950710 med angivelse af hold og klub.
Ved for få tilmeldte hold i en årgang, kan to årgange evt. sammenlægges, her er der ikke pengepræmier.
Spørgsmål til stævnet kan rettes til stævneleder Peter Schousboe, 28500207
Dit hold er først tilmeldt, når B1913 har modtaget betalingen.

Tilmeldingen er bindende fra udløb af tilmeldingsfristen, som er d.20-11-2013.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Mixed 6 Lørdag 6 0
U14 Mixed 6 Søndag 12 0
U15 Mixed 6 Søndag 19 0
U17 Mixed 6 Fredag 17 0
U13 Mixed 6 Lørdag 4 0
U14 Mixed 6 Søndag 5 0
U15 Mixed 6 Lørdag 3 0
U16 Mixed 6 Lørdag 3 0
U18 Mixed 6 Fredag 3 0

Signetud teams

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1913 1 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Søndersø Boldklub B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø Boldklub B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø Boldklub 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NB4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sport & Profil Odense A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
AC Milan A
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF, A A Dalum IF Logo Dalum IF
Filskov IF B Filskov IF Logo Filskov IF
b 1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U15 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OBK A OBK
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
NÆSBY 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vesteregnens Rengøring A
Legenderne A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Desigual A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
næsby 2 A næsby 2
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 5 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 6 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
bm A Marienlyst Logo Marienlyst
BM_1 A Marienlyst Logo Marienlyst

U17 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B1913 1 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 2 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
13 Mafiaen Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Hundene A
Galácticos A
Fiskerne A
Hjortebjergs drenge A
Ntech A
B1913 T1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 T2 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
b1913 T3 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kongens Sønner A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Huttelihut drengene A

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Søndersø Boldklub B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum - Talent 2000 A Dalum IF Logo Dalum IF
Hæren B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Futte & Tøserne B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Bk. Sydlangeland B Bk.Sydlangeland

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KHG Pigerne A Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
KHG Tøserne B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Hæren B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Thansen pigerne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KHG A Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U18 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
De Blå Piger A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Brønshøj A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 29 - December 1 2013

Organisation
Boldklubben 1913
Place
B1913
Address
Campusvej 55
Postalcode
5230
City
Odense M
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
B1913 indestævne map

Tournament overview