Thrane Turneringen

Thrane Turneringen
Lørdag d. 19. oktober 2013


Hellerup Idræts Klub afholder lørdag d. 19. oktober 5-mandsstævnet "Thrane Turneringen" for U9 (2005) og U10 (2004) hold på A- og B-niveau. Alle hold får 5 kampe, 3 i gruppespil og 2 i slutspil, a 18 minutter og alle kampe afvikles på kunstgræs.

Regler

Vi spiller efter de gældende DBU regler for U9/U10 5-mandsfodbold. Alle kampe dømmes af påsatte kampledere fra HIK.

Der må benyttes op til 8 spillere pr. turnering, heraf højst 2 spillere fra sidste kvartal året før den pågældende årgang.

Præmier

Pokal til vindende hold af A- og B-slutspil i hver turnering.
Medaljer til alle deltagende spillere.

Turneringsplan
09.30-13.00: U9 B (16 hold)
13.30-17.00: U9 A (8 hold) & U10 B (8 hold)

Tilmelding

Prisen for tilmelding er 500 kr. pr. hold.
Tilmelding er først gældende fra betalingen er gået ind på vores konto.

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

Husk tydelig markering af klub, hold og staevner.dk ID ved indbetaling.

Tilmeldings- og betalingsfrist: Lørdag d. 05. oktober.

Kontakt
Claus Jørgensen
claus.dj@hotmail.com

Programmet forventes at udkomme ca. 10 inden stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 A Mixed 8 500 Lørdag kl. 13.30-17.00 10 0
U9 B Mixed 8 500 Lørdag kl. 09.30-13.00 14 0
U10 A Mixed 8 500 Lørdag kl. 13.30-17.00 1 0
U10 B Mixed 8 500 Lørdag kl. 13.30-17.00 5 0

Signetud teams

U9 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 05 A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skovshoved IF Hold 1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Farum BK 2005 Øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FB-Devils A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Bk. Union 1 A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

U9 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Farum BK 2005 Øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
sif 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skjold 2.05 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk. Union 2 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Skjold 3.05 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 04 A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 04 A2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 05 A2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
FFKP B Ffkp

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
October 19 2013

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Hellerup Idræts Klub
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Thrane Turneringen map

Tournament overview