Vibes Malerfirmacup 1

Vibes MalerfirmaCup 2013.....1 del

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening)indbyder for 6. gang til Vibe Malerfirma Cup

I weekenden den 15-16-17 November 2013

Det er muligt at tilmelde følgende årgange i 1. del (OPDATERET DEN 11. Nov 2013)

  • U7 Drenge(Årg2007)Spilledag Søndag den 17. November 2013 FYLDT OP
  • U12 Drenge(årg2002)Spilledag Lørdag den 16. November 2013 1 PLADS TILBAGE
  • U13 Drenge(årg2001)Spilledag Lørdag den 16. November 2013 1 PLADS TILBAGE I A RÆKKE
  •  
  •  
  • Kan du ikke finde din årgang....så kik efter Vibe Malerfirma Cup 2 eller 3

Præmier:

  • U7 drenge rækken er der statuetter til alle spillere
  • U12-U13 er der Pokal til hver spiller der bliver nr 1 og 2 i  A og B spil
  • I U12-U13  vil der blive kåret en *Dagens spiller* som modtager en stor pokal
  • Vi spiller 9 minutter

Ved A-spil og B-spil menes. at man bliver delt op i 2 puljer og spiller sine 3 puljekampe. derefter spiller nr 1 og 2 fra hver pulje i A-spillet og nr 3 og 4 spiller i B-spillet. D.V.S selv om man taber sine 3 puljekampe kan man stadig nå at få noget med hjem.

Ved få eller mange tilmeldinger kan anden turneringsform forkomme dog minimum 3 kampe pr hold

Holdgebyr:

  • U7 drenge: 400 kr
  • U12-U13  drenge 400 kr

Holdgebyr indbetales på følgende konto nr(husk at skrive klub/årgang)

Regnr: 2301 Konto nr: 7563471144

Vel mødt

D.F.U.S

Formand Thomas Werk tlf 25268903

yderligere spørgsmål rettes til formanden på tlf 25268903 eller email: tajtj@mail123.dk

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 Drenge(årg1999) Mixed 7 400 Fredag 15. Nov 2013 3 0
U18 Piger(årg96/97) Mixed 6 500 Lørdag 16.Nov 2013 3 0
U12 Drenge(Årg2002) Mixed 7 400 Lørdag 16.Nov 2013 9 0
U13 Drenge(årg2001) Mixed 7 400 Lørdag 16.Nov 2013 16 0
U6 Drenge(årg2008) Mixed 7 400 Søndag 17.Nov 2013 1 0
U7 Drenge(årg2007) Mixed 7 400 Søndag 17.Nov 2013 11 0
U9 piger(årg2005) Mixed 7 400 Søndag 17.nov 2013 4 0

Signetud teams

U15 Drenge(årg1999) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 15. Nov 2013

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger(årg96/97) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16.Nov 2013

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge(Årg2002) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16.Nov 2013

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø3 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
SBI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Høng GF 1 B Høng GF Logo Høng GF
Høng GF 2 B Høng GF Logo Høng GF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13 Drenge(årg2001) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16.Nov 2013

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Høng GF A Høng GF Logo Høng GF
Høng GF2 A Høng GF Logo Høng GF
2660 Gul A
2660 Blå A
Jernløse Øst B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse Vest B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Stenlille IF A Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
De Grønne B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
sorø 2 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
sorø 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Hørve IF 1 B Hørve IF Logo Hørve IF
Hørve IF 2 B Hørve IF Logo Hørve IF

U6 Drenge(årg2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17.Nov 2013

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge(årg2007) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17.Nov 2013

Teamname LVL Logo Club
TGIF U7 C Terslev IF Logo Terslev IF
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Børnebanden B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&i 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kværkeby C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Dianlund U6 Destroyers C Dianalund IF Logo Dianalund IF
årby if C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Gadstrup C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U9 piger(årg2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17.nov 2013

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17 2013

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej 30
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vibes Malerfirmacup 1 map

Tournament overview