Vibes Malerfirmacup 2

Vibes MalerfirmaCup 2013/14......2 del

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening)indbyder for 6. gang til Vibe Malerfirma Cup

I weekenden den 24-25-36 Januar 2014

Det er muligt at tilmelde følgende årgange i 2 del

  • U9 Drenge(årg2005)spilledag Lørdag den 25. januar 2014
  • U10 Drenge(Årg2004)Spilledag Lørdag den 25. Januar 2014 
  • U10 Piger(årg2004)Spilledag Søndag den 26. Januar 2014
  • U11 Drenge(årg2003)Spilledag Søndag den 26. Januar 2014
  • U9 Piger(årg 2005)Spilledag Søndag den 26. Februar 2014 
  • U14 Drenge(årg2000)Spilledag Lørdag den 25. Januar 2014
  • U14 Piger(årg00/01)Spilledag Fredag den 24. Januar 2014

Kan du ikke finde din årgang....så kik efter Vibe Malerfirma Cup 1 eller 3

Præmier:

  • Der er pokaler til hver spiller der bliver nr 1 og 2 i A og B spil
  • Der er præmie til alle deltagere i U9 pige rækken
  • Der vil blive kåret en dagens spiller i hver årgang (dog ikke U9 piger)
  • vi spiller 9 minutter

Ved A-spil og B-spil menes. at man bliver delt op i 2 puljer og spiller sine 3 puljekampe. derefter spiller nr 1 og 2 fra hver pulje i A-spillet og nr 3 og 4 spiller i B-spillet. D.V.S selv om man taber sine 3 puljekampe kan man stadig nå at få noget med hjem.

Ved få eller mange tilmeldinger kan anden turneringsform forkomme dog minimum 3 kampe pr hold

Holdgebyr:

  •  400 kr

Holdgebyr indbetales på følgende konto nr(husk at skrive klub/årgang)

Regnr: 2301 Konto nr: 7563471144

Vel mødt

D.F.U.S

Formand Thomas Werk tlf 25268903

yderligere spørgsmål rettes til formanden på tlf 25268903 eller email: tajtj@mail123.dk

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 Drenge(årg00) Mixed 7 400 Lørdag d, 25 Januar 2014 11 0
U14Pige(Årg00/01) Mixed 7 400 Fredag d. 24 Januar 2014 7 0
U9 Drenge(årg05) Mixed 7 400 Lørdag d, 25 Januar 2014 14 0
U10 A Dreng(årg04) Mixed 7 400 Lørdag d, 25 Januar 2014 17 0
U11 Drenge(årg03) Mixed 7 400 Søndag 26. Januar 2014 10 0
U10Piger(årg04) Mixed 7 400 Søndag 26. Januar 2014 13 0
U9 Piger(årg05) Mixed 7 400 Søndag 26. Januar 2014 0 0
U10 BC Dreng(årg04) Mixed 7 400 Lørdag d, 25 Januar 2014 9 0

Signetud teams

U14 Drenge(årg00) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d, 25 Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF A Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
SURI A
SURI 1 B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Grøntgrossisten
Team santos B Næstved IF Logo Næstved IF
De unge drenge B

U14Pige(Årg00/01) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 24 Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
strit og co B Dianalund IF Logo Dianalund IF
lamse og co B Dianalund IF Logo Dianalund IF
De lyserøde piger C Havdrup GI Logo Havdrup GI
De gule piger C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Årby Pigerne B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening

U9 Drenge(årg05) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d, 25 Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby IF 1 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvidebæk C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Høng GF 2 B Høng GF Logo Høng GF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Stenlille 09 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening

U10 A Dreng(årg04) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d, 25 Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Albertslund IF B B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Framework A
Jyderup BK Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U11 Drenge(årg03) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 26. Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
AC Milan B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Dortmund B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Høng GF Høng GF Logo Høng GF
skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge

U10Piger(årg04) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 26. Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 FK Sydsjælland 05 U9
guldpigerne U9 Dianalund IF Logo Dianalund IF
De Små snorkepiger B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U9 Piger(årg05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 26. Januar 2014

Teamname LVL Logo Club

U10 BC Dreng(årg04) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d, 25 Januar 2014

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Stenlille 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Soro freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B 73 Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - January 26 2014

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej 30
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vibes Malerfirmacup 2 map

Tournament overview