OK/LSF stævne

OK minicup

OK og Ledøje-Smørum Fodbold afholder søndag, d. 24 november 2013, indendørsstævne for de yngste.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange 2008(U6)  2007(U7), 2006(U8)
Stævnet er et breddestævne uden niveauopdeling og der spilles efter SBU’s regler.

Der spilles på ½ bane uden resultatnotering og slutspil.
I alle årgange må der max være 7 spillere på et hold.


PRÆMIER: Medaljer til alle.


Kampene afvikles i Ledøje-Smørum Idrætscenters haller, Flodvej 62, 2765 Smørum.

Betaling skal ske til Jyske Bank på konto nr  5043 1334957


Tilmelding er først gældende ved betaling af deltagergebyr. Pris pr. hold: 300,-kr.

Husk at oplyse  Klub, årgang, samt antal hold på indbetaling.


Kontakt vedr. stævnet:  Charlotte Storm  stormp@post.tdcadsl.dk
Sidste tilmelding: 10. november 2013.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 7 300 Morgen 26 0
U7 Mixed 7 300 Middag 28 2
U8 Mixed 7 300 Eftermiddag 26 2

Signetud teams

U6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen

Teamname LVL Logo Club
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hvidovre drengene Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
hvidovre drengene 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Dragør hvid Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør gul Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Kastrup Boldklub U6 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BSF1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hornbæk IF C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Herlev IF Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 Herlev IF Logo Herlev IF
TIF 2 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

U7 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Middag

Teamname LVL Logo Club
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Union Blå B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Union Grøn C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Bamsedrengene B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI Hvid 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH

U8 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LSF1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hellas-1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas-2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Løverne 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Løverne 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VIF2006 C Veksø IF Logo Veksø IF
Espergærde B Espergærde IF Logo Espergærde IF
AB Tårnby Messi B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Neymar B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
ØIF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GVI/2.a B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI/2.b Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
RB02 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Avarta U8 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 24 2013

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum idrætscenters haller
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
OK/LSF stævne map

Tournament overview