VIF Fodbold Cup '13

VIF Fodbold Cup '13

Vamdrup IF gentager successen og byder for 8. gang indenfor til indendørs fodboldstævne i Arena Syd weekenden d. 25.-27. oktober.

Vi har stævnet hvor alle vinder. Hos os får alle deltagere til og med U15 nemlig en medalje/statuette med sig hjem.

Der spilles i følgende rækker

U6 Poder (08) 3-mands
U7 Poder (07) 3-mands
U8 Drenge (06) 3-mands
U8 Piger (06) 3-mands
U9 Drenge (05) 4-mands
U9 Piger (05) 4-mands
U10 Drenge (04) 4-mands ABC
U10 Piger (04) 4-mands
U11 Drenge (03) 4-mands ABC
U11 Piger (03) 4-mands
U12 Drenge (02) 4-mands ABC
U12 Piger (02) 4-mands
U13 Drenge (01) 4-mands AB
U13 Piger (01) 4-mands
U14 Drenge (00) 4-mands AB
U15 Drenge (99) 4-mands
U15 Piger (99/00) 4-mands
U17 Drenge (97/98) 4-mands

Vi henstiller til at man tilmelder sig i forholdet til holdets nivaeu. I U13 og U14 Drenge udbydes to rækker, hvor A-rækken er hold fra A og bedre halvdel af B, mens B rækken er for øvrige hold.

Priser og tilmelding

Poder U6 og U7: 300 kr. pr. hold (3-mands)
Drenge og Piger U8 (3-mands): 300 kr. pr. hold
Øvrige rækker: 400 kr. pr. hold (4-mands)

Tilmelding: Klik her , tilmeldingen er bindende.

Vi henstiller til at holdene betaler ved tilmelding. Indbetaling pr. overførsel til 7040-0001543288, senest 13. oktober. Kvittering udleveres ved ankomst. HUSK tydelig angivelse af indbetaler.

Sidste tilmeldingsfrist er 13. OKTOBER, men vi anbefaler hurtig tilmelding da vi de øvrige år har oplevet stor tilslutning. Vi forbeholder os retten til at lukke for tilmelding når vi når vores max kapacitet.

Alle tilmeldinger vil løbende blive lagt ind på vores stævneprogram side: 

Stævneafvikling

Alle hold er garanteret min. 3 kampe. Alle deltagere modtager en personlig statuette eller medalje, desuden er der en erindringspokal til det vindende hold i hver række (U6 og U7 spilles som børnefodbold uden resultatformidling, hvilket betyder der ikke er erindringspokal i denne række).

I U17 rækken vil der være personlige præmier til nr. 1 og nr. 2 samt erindringspokal til vinderholdet.


Program

Programmet udsendes i uge 42. Samtidig offentliggøres programmet på vores hjemmeside www.viffodbold.dk, hvor evt. ændringer også er at finde. Ændringer udsendes også til de hold det omfatter.


Spørgsmål

Har du spørgsmål til VIF Fodbold Cup 13, er du velkommen til at kontakte stævneledelsen ved
Nicolai Madsen på telefon 2275 7342 eller mail nm.viffodbold@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Poder (08) Mixed 3 300 8 0
U7 Poder (07) Mixed 3 300 8 0
U8 Drenge A (06) Mixed 3 300 0 0
U8 Drenge B (06) Mixed 3 300 9 0
U8 Drenge C (06) Mixed 3 300 3 0
U9 Drenge A (05) Mixed 4 400 6 0
U9 Drenge B (05) Mixed 4 400 4 0
U9 Drenge C (05) Mixed 4 400 3 0
U10 Drenge A (04) Mixed 4 400 9 0
U10 Drenge B (04) Mixed 4 400 10 0
U10 Drenge C (04) Mixed 4 400 3 0
U11 Drenge A (03) Mixed 4 400 6 0
U11 Drenge B (03) Mixed 4 400 7 0
U11 Drenge C (03) Mixed 4 400 7 0
U12 Drenge A (02) Mixed 4 400 6 0
U12 Drenge B (02) Mixed 4 400 5 0
U12 Drenge C (02) Mixed 4 400 0 0
U13 Drenge A (01) Mixed 4 400 7 0
U13 Drenge B (01) Mixed 4 400 5 0
U14 Drenge A (00) Mixed 4 400 0 0
U14 Drenge B (00) Mixed 4 400 3 0
U15 Drenge (99) Mixed 4 400 6 0
U17 Drenge (97/98) Mixed 4 400 7 0
U8 Piger (06) Mixed 3 300 2 0
U9 Piger (05) Mixed 4 400 4 0
U11 Piger (03) Mixed 4 400 5 0
U12 Piger (02) Mixed 4 400 7 0
U13 Piger (01) Mixed 4 400 10 0
U15 Piger (99/00) Mixed 4 400 1 0
U8 Drenge 3m (06) Mixed 3 300 0 0
U8 Piger 3m (06) Mixed 3 300 0 0
U9 Drenge 3m (05) Mixed 3 300 0 0
U9 Piger 3m (05) Mixed 3 300 0 0
U10 Piger (04) Mixed 4 400 11 0

Signetud teams

U6 Poder (08) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 3 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Bøllerne 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bøllerne 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U7 Poder (07) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 BGIF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Vamdrup IF 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 3 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Gutterne B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U8 Drenge A (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge B (06) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 3 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 3 C Skibet IF Logo Skibet IF
Seest B 1 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest B 2 Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vejle FC Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U8 Drenge C (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge A (05) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
FC Grejsdalen A
Vejle Boldklub 1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 2 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Drenge B (05) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lokal syn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup IF U8 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U9 Drenge C (05) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krisais Knægte C Give Fremad Logo Give Fremad
Vamdrup IF 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U10 Drenge A (04) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rybjergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Andrup 4 A Andrup IF Logo Andrup IF
Andrup 5 A Andrup IF Logo Andrup IF
Bgif sort A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KIF A Kolding IF Logo Kolding IF
KB-Dalby

U10 Drenge B (04) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Andrup 1 B Andrup IF Logo Andrup IF
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sønderris 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Dreamteam United B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 Drenge C (04) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF 3 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
bgif grøn C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U11 Drenge A (03) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EFB 2003 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Hjerting IF 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Vamdrup IF 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U11 Drenge B (03) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bjert/Dalby B Bjert IF Logo Bjert IF
SGI City B sædding/guldager
SGI united B sædding/guldager
Varde IF B Varde IF Logo Varde IF
Hjerting IF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U11 Drenge C (03) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert/Dalby C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF
Hjerting IF 3 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Vamdrup IF 3 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 4 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 Drenge A (02) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Henning Lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skjern Bank A
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 Drenge B (02) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hasta La Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
Horsens FC B
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 Drenge C (02) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A (01) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Eurosteel A Engum UI Logo Engum UI
GM Plast A Engum UI Logo Engum UI
Brande Taxi A
Vester Nebel A Vester Nebel
Storgaard Biler A

U13 Drenge B (01) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 3 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Team Cool C
Tarp B B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub

U14 Drenge A (00) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge B (00) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bisserne Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Bisserne Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U15 Drenge (99) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bisserne 3 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vesteregnens Rengøring B
caddi B AC Horsens Logo AC Horsens
Hatting-Torsted IF Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Græshopperne A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U17 Drenge (97/98) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
13 Mafiaen A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
NTECH
Vamdrup IF 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Storgaard Biler
Allstars 8381
5e byg A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U8 Piger (06) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kreditbanken B Løjt IF Logo Løjt IF
AVGIF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U9 Piger (05) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kreditbanken A Løjt IF Logo Løjt IF
Vamdrup IF 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hummelbierne A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11 Piger (03) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding babes B
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 Piger (02) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
U12 piger hold 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
U12 piger hold 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
U12 piger hold 3 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
De seje piger Billund IF Logo Billund IF
BGIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U13 Piger (01) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
vamdrup 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
vamdrup 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
vamdrup 3 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dinoslegeland.dk A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U15 Piger (99/00) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kolding babes B

U8 Drenge 3m (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 3m (06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 3m (05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 3m (05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger (04) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De seje piger Billund IF Logo Billund IF
Vamdrup IF 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
25. - October 27 2013

Organisation
Vamdrup IF
Place
Arena Syd
Address
Idrætsvej 3
Postalcode
6580
City
Vamdrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
VIF Fodbold Cup '13 map

Tournament overview