Taastrup FC Inde Cup 2013

Taastrup FC Inde Cup 2013


Taastrup FC afholder indendørs A/B-stævne for ungdom
Stævnet afholdes i Taastrup Idræts Haller og afvikles i 3 haller.
Der spilles på håndboldbane, med bander og håndboldmål, 4 mod 4.
Alle hold får min. 3 kampe
Max. 6 spillere pr hold , U9 dog 7 spillere og 5 mod 5
Kampe på 7 min. - 2 hold går videre fra indledende pulje
Der er præmier til nr 1 og 2 i hver række. (IKKE pengepræmier)
 

Fredag d. 15. nov. 2013
U-14 Drenge 00
U-15 Drenge 99
Lørdag d. 16. nov. 2013
U-9 Drenge 05

U-10 Drenge 04

U-11 Drenge 03
U-16 Piger 98/99
Søndag d. 17. nov. 2013
U-9 Piger 05
U-10 Piger 04
U-11 Piger 03
U-12 Piger 02
U-12 Drenge 02
U-13 Piger 01
U-13 Drenge 01
U-14 Piger 00

Rækkeopdeling efter styrke i A og B-række er afhængig af antal tilmeldte hold – oplys ønsket niveau ved tilmelding
Ved for få hold til at oprette pigerække kan årgange blive sammenlagt (til 00-01, 02-03, 04-05)


Tilmeldingsgebyr: 425,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 31. oktober 2013
Klik her for tilmelding


Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 4377-851-868


Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com 
den 5. november
________________________________________
Yderligere oplysninger på E-mail:
info.IU2013@TaastrupFC.com 
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Piger (05) Mixed 7 425 3 0
U-10 Piger (04) Mixed 6 425 0 0
U-11 Piger (03) Mixed 6 425 2 0
U-12 Piger (02) Mixed 6 425 10 0
U-13 Piger (01) Mixed 6 425 12 0
U-14 Piger (00) Mixed 6 425 6 0
U-16 Piger (98-99) Mixed 6 425 4 0
U-9 Drenge (05) Mixed 7 425 22 0
U-10 Drenge (04) Mixed 6 425 15 0
U-11 Drenge (03) Mixed 6 425 20 0
U-12 Drenge (02) Mixed 6 425 9 0
U-13 Drenge (01) Mixed 6 425 12 0
U-14 Drenge (00) Mixed 6 425 7 0
U-15 Drenge (99) Mixed 6 425 17 1

Signetud teams

U-9 Piger (05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Piger (04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger (03) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-12 Piger (02) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vindinge IF 1 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge IF 2 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
MBL-Pigerne MBL
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Super 12 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U-13 Piger (01) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskovpigerne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SSB B Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
SSB 2 B Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-14 Piger (00) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF (1) A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF (1) A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF (2) A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening

U-16 Piger (98-99) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U-9 Drenge (05) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De små maskiner 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Avarta 01 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 03 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 02 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
FHI 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Brøndby IF U9-2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U9-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum Boldklub A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FHI 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
De små maskiner 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VTF B Vejby-Tisvilde Fodbold Logo Vejby-Tisvilde Fodbold
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
De små maskiner 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-10 Drenge (04) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Karlslunde 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve 1. A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hundested IK B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greve 1b. A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-11 Drenge (03) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Brøndby IF U11/5 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hareskov sort A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov blå B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Birkerød A1-Gul A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Avarta 3 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Dream-Team B Brøndby IF Logo Brøndby IF
TFC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-12 Drenge (02) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
PP Brolægning B
AH Bogholderiet B

U-13 Drenge (01) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
2660 Gul A
TFC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC6 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC-U131 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
2660 Blå A
FC Lejre 1 A FC Lejre Logo FC Lejre
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF

U-14 Drenge (00) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
John's Tropper B
FC Mosning B

U-15 Drenge (99) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Desigual A Odense Boldklub OB
TFC U15-5 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC U15-6 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 4 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 5 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 6 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Helms C
Hornbæk IF B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Mobiltrailerservice.dk A MTS

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
15. - November 17 2013

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Taastrup FC Inde Cup 2013 map

Tournament overview