Marienlyst Cup 2013

Boldklubben Marienlyst i Odense , indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 20. - 22. december 2013.

 Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne.

Der er præmier til nr. 1, 2, 3 og 4 i hver række.

Pris pr hold er 300 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto 6866-1034741.

Sidste tilmelding er den 28. november 2013 og kun hold under DBU kan deltage.

Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2013

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet, som skal anmeldes ved ankomst.
 

BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt.

Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste.

følg med på hjemmesiden www.marienlystcentret.dk , hvor  program vil blive lagt ind primo december.

Vi glæder os til at se jer

Med sportslig hilsen

Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge - årg 05 Mixed 7 300 forventet spillet søndag 21 0
U10 drenge - årg 04 Mixed 6 300 forventet spillet søndag 18 0
U11 drenge - årg 03 Mixed 6 300 forventet spillet lørdag 25 0
U12 drenge - årg 02 Mixed 6 300 forventet spillet lørdag 21 0
U13 drenge - årg 01 Mixed 6 300 forventet spillet lørdag 21 0
U14 drenge - årg 00 Mixed 6 300 forventet spillet lørdag 27 0
U15 drenge - årg 99 Mixed 6 300 forventet spillet lørdag 31 0
U17 drenge årg 97-98 Mixed 6 300 forventet spillet fredag 27 0
U11 piger årg 03 Mixed 6 300 forventet spillet søndag 13 0
U13 piger årg 01 Mixed 6 300 forventet spillet søndag 26 0
U15 piger årg 99 Mixed 6 300 forventet spillet søndag 13 0
U18 Piger årg 96-97 Mixed 6 300 forventet spillet fredag 6 0

Signetud teams

U9 drenge - årg 05 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Skfif C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 (LB) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 (KL) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Højby A
Fjordager U9 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
OB - U8A A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF

U10 drenge - årg 04 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager If A Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kerteminde BK 1
Årslev BK A
Strib A Strib IF Logo Strib IF
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tåsinge A Tåsinge FB

U11 drenge - årg 03 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Tarup Pårup IF A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
EFB 2003 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
HPTI A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Team Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Årslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Ubberud A Ubberud IF Logo Ubberud IF
VIK Spurs A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
årup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kjøbenhavns Boldklub A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 drenge - årg 02 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Aarup boldklub A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
OKS1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Svendborg FB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Søhus Stige A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup 12 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
korup1 A Korup IF Logo Korup IF
korup 2 A Korup IF Logo Korup IF

U13 drenge - årg 01 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup 1 A Otterup B & IK
B1909 (KL) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
BM1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Ringe BK A Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub

U14 drenge - årg 00 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fc Østfyn A FC Østfyns Logo FC Østfyns
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Da um IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 5 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vindinge boldklub A Vindinge BK Logo Vindinge BK
Svendborg A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BM1 A Marienlyst Logo Marienlyst
ACFC A A.C.F.C.
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FC Fredericia A FC Fredericia Logo FC Fredericia
Erritsø 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U15 drenge - årg 99 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
NÆSBY 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup 3 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
næsby 2 A næsby 2
otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby-4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
HPTI 1 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Marienlyst 4 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 5 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U17 drenge årg 97-98 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
b1913 1 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Krogsbølle Krogsbølle
fc broby FC Broby Logo FC Broby
FC Hjallese 1 A FC Hjallese Logo FC Hjallese
FC Hjallese 2 B FC Hjallese Logo FC Hjallese
Otterup Boldklub A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Esbjerg FB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Aunslev A Aunslev IF Logo Aunslev IF

U11 piger årg 03 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo Bk Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
Gelsted/Ejby A Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Lunderskov Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U13 piger årg 01 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Tåsinge A Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Søhus Stige 1 A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 tøserne Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næsby Pigerne B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Billund if A Billund IF Logo Billund IF
Jerne 2 A Jerne IF Logo Jerne IF
Jerne 1 B Jerne IF Logo Jerne IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Karise IK A Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
TEAM 10 1 A Team 10 Logo Team 10
KB Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Herlufsholm A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Aarup B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U15 piger årg 99 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum Talent 2000 A Dalum IF Logo Dalum IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
KFUM pigerne B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Langeskov IF A Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1913 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF

U18 Piger årg 96-97 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
20. - December 22 2013

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcentret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Marienlyst Cup 2013 map

Tournament overview