Østmøn FK´s ungdomsstævne

ØSTMØN FODBOLDKLUBS UNGDOMSSTÆVNE 2014 FOR PIGE- OG DRENGEHOLD

 

Spillested:
Østmøn Hallen v/Hjertebjergskolen
Klintevej 237
4780 Stege

Spilledato:
31. januar, 1. og 2. februar 2014

Hold (programmet lægges først efter tilmeldingsfristens udløb):
U16 drenge (årg. 98)
U15 drenge (årg. 99)                                       
U14 drenge (årg. 00)
U13 drenge (årg. 01)
U12 drenge (årg. 02)
U11 drenge (årg. 03)
U10 drenge (årg. 04)
U9 drenge (årg. 05)
U8 drenge - mixede (årg. 06)
U7 drenge - mixede (årg. 07)

U16 piger (årg. 98/99)


Bemærk:
Alle rækker spilles i rene årgange med max 6 spillere på hvert hold (7 spillere i årgange  05, 06 og 07)

Præmier:
U16, U15 og U14:
1 præmie: 1200 kr. til holdet
                                 2. præmie: 600 kr. til holdet
                                 3. Scoringspræmier

Øvrige præmier:
1. og 2. præmier: Pokaler til alle spillere
Medaljer til puljevindere, som ikke når finalen:
Medaljer til alle spillerne i årg. 05-06-07
Scoringspræmier til alle hold

Tilmeldingsgebyr:
U16, U15 og U14: Kr. 500
Øvrige rækker: Kr. 375

Betaling:
Konto nr. 6140-1065505
Husk at anføre holdnavn og årgang

Tilmelding: Klik her

Spørgsmål:
Jannie Larsen på mail: jml@post10.tele.dk eller på tlf. 55 81 28 62

Holdet er først tilmeldt, når vi har modtaget betaling.

Tilmeldingsfrist:
Senest den 3. januar 2014

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 drenge Mixed 6 500 7 0
U14 drenge Mixed 6 500 5 0
U13 drenge Mixed 6 375 6 0
U12 drenge Mixed 6 375 10 0
U11 drenge Mixed 6 375 6 0
U10 drenge Mixed 6 375 11 0
U9 drenge Mixed 7 375 11 0
U8 drenge Mixed 7 375 5 0
U7 drenge Mixed 7 375 2 0
U16 drenge Mixed 6 500 8 0
U16 piger Mixed 6 500 5 0

Signetud teams

U15 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Stege/møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Østmøn Fodboldklub 1 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn Fodboldklub 2 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
KF 1 B

U14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
The VIF-Boyz A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
ørslev 1 A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ørslev 2 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U13 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Maribo Boldklub Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo Boldklub Maribo BK Logo Maribo BK
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd2 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
MFK Hvid B Møns FK Logo Møns FK
MFK Sort B Møns FK Logo Møns FK
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Repair-Shoppen 1 B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Repair-Shoppen 2 C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
MB hvid A Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo grøn B Maribo BK Logo Maribo BK

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK B Møns FK Logo Møns FK
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Toksværd B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Toksværd B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Langebæk Alliancen B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U10 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
MFK2 C Møns FK Logo Møns FK
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
HFC hvid B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nyk'bing FC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Den grå tornado

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FK Sydsjælland F FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland K FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC a Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC b Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Møns Fk1 B Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 B Møns FK Logo Møns FK

U8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U7 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løffe's drenge B
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
De blå A
Præstødrengene
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U16 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Østmøn Fodboldklub 2 Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Det Røde Pakhus 1 A hg pigefodbold
Det Røde Pakhus 2 B hg pigefodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 2 2014

Organisation
Østmøn Fodboldklub
Place
Østmøn Hallen v/Hjertebjergskolen
Address
Klintevej 237
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Østmøn FK´s ungdomsstævne map

Tournament overview