Vildmose CUP 2013

 Kongerslev IF's ungdomsafdeling afholder i år den 26. udgave af Vildmose CUP, et indendørs fodbold-stævne for ungdom.

Stævnet  holdes i Kongerslev Idrætscenter lørdag og søndag den 30. Nov, 1., 7., 14. Og 15. December 2013.

pris pr. hold er 200 kr. For U6 til og med U8. 

300 kr. for U9 til og med u12 og 350 kr. For U13 til og med U 15.

der spilles efter DBU turneringsreglement.

Præmier: i U6 til og med U9 er def personlig præmie til alle spillere. Øvrige rækker er personlig præmie til nr. 1 og nr. 2. Yderligere er der præmie til alle puljevindere samt pokal til det vindende hold i alle rækker.

sidste frist for tilmelding er 11. Nov. Til kif@kongerslevnet.dk 

Yderligere information til Morten Andersen 3089 6476

 Ved betaling via netbank oplys venligst klubnavn og række

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 3mands Mixed 5 200 Søndag 1/12 formiddag 0 0
U7 3mands Mixed 5 200 Søndag 1/12 formiddag 3 0
U8 3mands Mixed 5 200 Søndag 1/12 formiddag 4 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag 30/11 10 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag 30/11 1 0
U11 Mixed 7 300 Lørdag 14/12 10 0
U12 Mixed 7 300 Lørdag 14/12 5 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag 7/12 0 0
U14 Mixed 7 350 Søndag 15/12 3 0
U15 Mixed 7 350 Søndag 15/12 3 0
U9 Mixed 7 300 Lørdag 30/11 0 0
U10 Mixed 7 300 Lørdag 30/11 1 0
U11 Mixed 7 300 Søndag 1/12 eftermiddag 1 0
U12 Mixed 7 300 Søndag 1/12 eftermiddag 3 0
U13 Mixed 7 350 Lørdag 7/12 3 0
U15 Mixed 7 350 Søndag 15/12 2 0

Signetud teams

U6 3mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 3mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U8 3mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/12 formiddag

Teamname LVL Logo Club
LKB-1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB-2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VFB / NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK
Vodskov IF (1) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov IF (2) Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aaif 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aaif 2 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14/12

Teamname LVL Logo Club
HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping Frem 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
M.i.k. Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV C ASV Logo ASV
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Bk02 A
Bk02 A Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14/12

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
jetsmark B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 7/12

Teamname LVL Logo Club

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15/12

Teamname LVL Logo Club
Støring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
ASV A ASV Logo ASV

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15/12

Teamname LVL Logo Club
team sport direct A
Bagerdrengene A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Skallers Tropper B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club
Biersted IF B Biersted IF Logo Biersted IF

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Superstars B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vejgaards bedste piger B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
GIF Pigerne B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 7/12

Teamname LVL Logo Club
Nibe boldklub A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe Boldklub B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
SGIF U12/13 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15/12

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 30 - December 15 2013

Organisation
Kongerslev IF
Place
Kongerslev Idrætscenter
Address
Idrætsvej 3
Postalcode
9293
City
Kongerslev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview