Danske Bank Cup 2013

Stævnet ligger før de officielle JBU/DGI turneringer starter og er derfor oplagt som et træningsstævne til at pudse formen af i.
I de rækker hvor der er nok tilmeldte A og B hold, vil der blive oprettet både en A pulje og en B pulje. Er der ikke nok hold til en A pulje vil holdene blive overført til B puljen.

Præmier:
I U8- U9- U10 rækkerne er der medaljer til alle, samt personlige præmier til nr. 1-2-3.
I alle andre rækker er der personlige præmier til nr. 1-2-3, samt en ekstra præmie til det vindende hold.
Alle deltagere vil desuden få udleveret en frugt/slikpose.
Under hele stævnet vil der være forskellige spurtpræmier.
Der må deltage max. 7 spillere pr. hold. Der spilles efter JBU’s regler for indefodbold d.v.s med 3:3 for U8 Dr. 
Spilletid 8 min for alle årgange.
 

Tilmeldingsgebyr/hold:
175 kr. for U8
245 kr. for U9 – U15

Betaling:
Som noget nyt fra i år skal tilmeldingsgebyret indbetales via bankoverførsel til Danske Bank reg. Nr 3291, kontonr. 3291033938 senest mandag den 14. oktober(Husk at skrive klubnavn, årgang, drenge eller piger)

Tilmeldingsfrist:
Tilmelding sendes på mail: danskebankcup.aarsik@gmail.com  senest mandag den 14. oktober 2013.
(Husk at overføre pengene samme dag)
 

På Aars IK’s hjemmeside www.aarsik.dk kan man løbende følge hvilke hold, der er tilmeldt i de forskellige rækker.

Vi gør opmærksom på at holdene optages i den rækkefølge vi får tilmeldingerne.

Det endelige program for Danske Bank Cup 2013 kan ses på www.aarsik.dk den 20. oktober.
Programmet udsendes på mail senest 20. oktober.
 

Eventuelle spørgsmål bedes rettet til:
Allan Bundgaard på tlf: 20 96 21 63
Allan Mortensen på tlf: 29 65 70 41(dog ikke i uge 42)


Med sportslig hilsen

Aars Idrætsklub’s Forældreudvalg 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger Mixed 7 245 1 0
U10 Piger Mixed 7 245 0 0
U11 Piger A Mixed 7 245 0 0
U11 Piger B Mixed 7 245 0 0
U12 Piger A Mixed 7 245 0 0
U12 Piger B Mixed 7 245 0 0
U13 Piger A Mixed 7 245 0 0
U13 Piger B Mixed 7 245 3 0
U15 Piger A Mixed 7 245 0 0
U15 Piger B Mixed 7 245 8 0
U8 Drenge Mixed 7 175 3 0
U9 Drenge Mixed 7 245 0 0
U10 Drenge A Mixed 7 245 1 0
U10 Drenge B Mixed 7 245 0 0
U11 Drenge A Mixed 7 245 0 0
U11 Drenge B Mixed 7 245 0 0
U12 Drenge A Mixed 7 245 0 0
U12 Drenge B Mixed 7 245 0 0
U13 Drenge A Mixed 7 245 0 0
U13 Drenge B Mixed 7 245 0 0
U14 Drenge A Mixed 7 245 0 0
U14 Drenge B Mixed 7 245 0 0
U15 Drenge A Mixed 7 245 0 0
U15 Drenge B Mixed 7 245 0 0

Signetud teams

U9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Vb u13 piger B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vb u13 piger B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U15 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejlby IK C
Vejlby IK C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vejlby IK C Vejlby IK Logo Vejlby IK
U15 piger VB B

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U10 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
25. - October 27 2013

Organisation
Aars IK
Place
Vesthimmerlandshallen
Address
Jyllandsgade 52
Postalcode
9600
City
Aars
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview