FK Sydsjælland 05 Cup

FK Sydsjælland 05 afholder i weekenden d. 15-17. november, et Ungdoms og børnestævne i indendørs fodbold. Det kommer til at omhandle alle årgange fra U6 til og med årgang U17 og U19 for både drenge og piger. For de yngste årgange indtil U17 vil det være muligt at tilmelde hold til henholdsvis A og BC rækker. Disse årgange vil alle modtage en medalje ved stævnets afslutning og vinderne kan se frem til fine præmier. Hos U17 og U19 vil der være én række at tilmelde sig i og der vil i hver årgang være en salmet præmiepulje på 3500,-  at spille om. Stævnet afvikles i henholdsvis Fladså Hallen og Korskilde Hallen. Det er allerede nu fastlagt at de ældste årgange afvikler deres kampe fredag aften, mens resten af programmet offentliggøres så snart tilmeldingerne er på plads.

Konto nr: 2510-4590004869. Påfør holdnavn ved overførsel.

MVH.
FK Sydsjælland 05

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 350 9 0
U-6 Mixed 350 0 0
U-6P Mixed 350 1 0
U-6P Mixed 350 0 0
U-7 Mixed 350 4 0
U-7 Mixed 350 5 0
U-7P Mixed 350 1 0
U-7P Mixed 350 0 0
U-8 Mixed 350 5 0
U-8 Mixed 350 0 0
U-8P Mixed 350 1 0
U-8P Mixed 350 0 0
U-9 Mixed 350 7 0
U-9 Mixed 350 0 0
U-9P Mixed 350 2 0
U-9P Mixed 350 0 0
U-10 Mixed 350 7 0
U-10 Mixed 350 2 0
U-10P Mixed 350 3 0
U-10P Mixed 350 0 0
U-11 Mixed 350 0 0
U-11 Mixed 350 0 0
U-11P Mixed 350 0 0
U-11P Mixed 350 0 0
U-12 Mixed 350 7 0
U-12 Mixed 350 2 0
U-12P Mixed 350 1 0
U-12P Mixed 350 0 0
U-13 Mixed 350 7 0
U-13 Mixed 350 0 0
U-13P Mixed 350 3 0
U-13P Mixed 350 0 0
U-14 Mixed 350 11 0
U-14 Mixed 350 0 0
U-14P Mixed 350 3 0
U-14P Mixed 350 0 0
U-15 Mixed 350 6 0
U-15 Mixed 350 0 0
U-15P Mixed 350 1 0
U-15P Mixed 350 0 0
U-17 Mixed 550 8 0
U-17P Mixed 550 0 0
U-19 Mixed 550 8 0
U-19P Mixed 550 0 0

Signetud teams

U-6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 05 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
1 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
2 Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-6P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
NIF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
hg`s drenge C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Pernilles drenge hold 1 A Fksydsjælland05
Pernilles drenge hold 2 A Fksydsjælland05
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF

U-7P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-7P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK's uovervindelige B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK's uoverstigelige FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
FK's uladesigsnigeforbilige B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk05 a FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05 b FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karen Volf A Næstved IF Logo Næstved IF
Onlysports A Næstved IF Logo Næstved IF

U-10P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05 b FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U-10P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Rødvig Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VB´s drenge B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
JP's drenge A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hjorth Soccers A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-12P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk 05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-12P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Præstø IF C Præstø IF Logo Præstø IF
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TOF 1 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TOF 3 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U-13P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oles drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Jesper Auto
maribo 1. B Maribo BK Logo Maribo BK
maribo 1 Maribo BK Logo Maribo BK
VIF - BLÅ B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF - STRIBET Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF - HVID B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Skippers drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rambøll B Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Mikkels drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karrebæk Blue B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Karrebæk White B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF

U-14P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 3 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG-REUNION B
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Team Arabs B

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tøserne C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-15P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
klausheidemand.dk A
Black Penguins A
DiftiDufta A
Ma niggas Næstved Boldklub
Hold 1 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hold 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hold 3 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-17P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-19 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ludomanerne A
Gunners (Arsenal) A
Team TVF Entreprise B
Los Galacticos A
Sportigan Vordingborg C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Afkørsel 41 A
GP Nordic

U-19P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
15. - November 17 2013

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Fladså Hallen og Korskilde Hallen
Address
Mogenstrup Parkvej 10 og Brøderup vej
Postalcode
4700 4733
City
Mogenstrup og Brøderup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview