Sparekassen Faaborg Cup 2014

SPAREKASSEN FAABORG CUP 2014

Langeskov Idrætsforening og Sparekassen Faaborg, Kerteminde indbyder til indefodboldstævne den 25. og 26. januar 2014.

Lørdag den 25/1 2014

Drenge U-6 til U-10

Piger U-10  

Søndag den 26/1 2014

Drenge U-11 til U-15

Piger U-12, U-14  og U-15 

Absolut sidste tilmelding tirsdag den 31/12 2013

Se indbydelsen på hjemmesiden.

Hjemmeside Langeskov Idrætsforening: www.langeskovif.dk 

Tilmelding: Klik her

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 (2006) Mixed 8 275 lørdag 25/1 2014 10 0
U-6 (2008) Mixed 6 275 lørdag 25/1 2014 3 0
U-7 (2007) Mixed 6 275 lørdag 25/1 2014 6 0
P U-14 (2000) P Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 7 0
U-9 (2005) Mixed 8 275 lørdag 25/1 2014 6 0
U-10 (2004) Mixed 7 275 lørdag 25/1 2014 17 0
P U-10 (2004) P Mixed 7 275 lørdag 25/1 2014 7 0
U-11 (2003) Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 7 0
U-12 (2002) Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 15 0
U-13 (2001) Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 7 0
U-14 (2000) Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 8 0
U-15 (1999) Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 8 0
P U 12 (2002) P Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 3 0
P U 15 (1999) P Mixed 7 275 søndag 26/1 2014 9 0

Signetud teams

U-8 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 25/1 2014

Teamname LVL Logo Club
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
HOGG FS HOGG Logo FS HOGG
Egebjerg Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U-6 (2008) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 25/1 2014

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-7 (2007) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 25/1 2014

Teamname LVL Logo Club
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Poder C Dalby IF Logo Dalby IF

P U-14 (2000) P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
Dalum Talent 2000 A Dalum IF Logo Dalum IF
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
sub B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
sub C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Dalum IF U14B-2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U-9 (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 25/1 2014

Teamname LVL Logo Club
Skfif C stkif
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
NGIF 1 Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
NGIF 2 Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U-10 (2004) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 25/1 2014

Teamname LVL Logo Club
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Søllinge Rolfsted B Søllinge Boldklub
RB27 C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Søhus Stige 1 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

P U-10 (2004) P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 25/1 2014

Teamname LVL Logo Club
Dalum Dream-team A Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Gelsted/Ejby A Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK

U-11 (2003) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
KB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U-12 (2002) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Aarup bk A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
HPTI A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager I B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager II C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-13 (2001) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
BM C Marienlyst Logo Marienlyst
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager I B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager II C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-14 (2000) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
team tommerup B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
team tommerup Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
clinical.dk A FC Østfyns Logo FC Østfyns
OKS Stribet A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Gul A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-15 (1999) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 4 Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FC Nordfyn Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
FC Nordfyn 2 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

P U 12 (2002) P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
Langeskov 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 15 (1999) P 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 26/1 2014

Teamname LVL Logo Club
Dalum Talent 2000 A Dalum IF Logo Dalum IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Nissebanden A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Aarslev 1 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 2 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - January 26 2014

Organisation
Langeskov IF
Place
Hallerne i Langeskov
Address
Børmosevej
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview