HIK CUP 2 - 27./28./29. dec

HIK CUP - 2
Fredag d. 27., lørdag d. 28. & søndag d. 29. december


Hellerup Idræts Klub byder igen denne vinter velkommen til en række anderledes indendørsstævner, hvor der spilles 5v5, inkl. målmand, til store mål.

Som tidligere år er fokus på spilletid og udvikling, hvorfor der ikke føres en officiel stilling og ikke udråbes en samlet vinder. Alle hold får således 4 kampe af 10 minutter og alle deltagende hold får medaljer.

Se også vores andre afdelinger af HIK CUP:
HIK CUP 1 - 14. & 15. december
HIK CUP 3 - 1. & 2. februar
HIK CUP 4 - 16. februar

Regler
Der spilles grundliggende efter spillets regler med følgende uddybninger & ændringer:

- Der spilles 5v5 på håndboldbane (40x20 meter) med bander til 7-mandsmål
- Hvert hold må bestå af op til 7 spillere.
- Der spilles kun med udvisning ved frispark og andre forseelser, hvis tackling eller forseelse er af en karakter, der også ville udløse udvisning udendørs.
- Udvisninger gælder som udgangspunkt indtil næste mål, uanset hvilket hold der scorer.
- Dommerens skøn er til enhver tid gældende.

Spilleplan, fredag & lørdag
Fredag, 09.00 - 11.00: Drenge U10 (2004) C 
Fredag, 11.00 - 13.00: Drenge U10 (2004) A
Fredag, 13.15 - 15.15: Drenge U10 (2004) B-1
Fredag, 15.15 - 17.15: Drenge U10 (2004) B-2

Lørdag, 09.00 - 11.00: Drenge U9 (2005) B
Lørdag, 11.00 - 13.00: Drenge U9 (2005) A
Lørdag, 13.15 - 15.15: Drenge U11 (2003) A
Lørdag, 15.15 - 17.15: Drenge U11 (2003) B-1
Lørdag, 17.15 - 19.15: Drenge U11 (2003) B-2

Spilleplan, søndag (OBS! Denne dag spilles med håndboldmål)

Søndag, 13.15 - 15.15: Drenge U9 (2005) B
Søndag, 15.15 - 17.15: Drenge U9 (2005) C

Tilmelding
Prisen for tilmelding er 400,- kr. per hold. Tilmeldingen er først gældende, når betalingen er gået ind på vores konto:

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

Husk tydelig markeing af klub, hold samt staevner.dk ID ved inbetaling.

Kontakt
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 (2004) C Mixed 7 400 Fredag kl. 09.00-11.00 5 0
U10 (2004) A Mixed 7 400 Fredag kl. 11.00-13.00 4 0
U10 (2004) B Mixed 7 400 Fredag kl. 13.15-17.15 7 0
U9 (2005) B Mixed 7 400 Lørdag kl. 09.00-11.00 5 0
U9 (2005) A Mixed 7 400 Lørdag kl. 11.00-13.00 3 0
U11 (2003) A Mixed 7 400 Lørdag kl. 13.15-15.15 7 0
U11 (2003) B-1 Mixed 7 400 Lørdag kl. 15.15-17.15 6 0
U8 (2006) B Mixed 7 400 Søndag kl. 09.00-11.00 1 0
U8 (2006) A Mixed 7 400 Søndag kl. 11.00-13.00 2 0
U9 (2005) B Mixed 7 400 Søndag kl. 13.15-15.15 5 0
U9 (2005) C Mixed 7 400 Søndag kl. 15.15-17.15 5 0
U11 (2003) B-2 Mixed 7 400 Lørdag kl. 17.15-19.15 5 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U10 (2004) C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903-U10-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903-3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Estate C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 (2004) A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
AFK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB A2 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 (2004) B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 13.15-17.15

Teamname LVL Logo Club
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
AFK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB A2 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BFCL Tigers B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCL Lions B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U9 (2005) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk. Union B B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9 (2005) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U11 (2003) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.15-15.15

Teamname LVL Logo Club
Virumdrengene A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vestia A2 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vestegnens drenge A

U11 (2003) B-1 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.15-17.15

Teamname LVL Logo Club
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 ØF B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjold 1.03 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U8 (2006) B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8 (2006) A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U9 (2005) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.15-15.15

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hareskov B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U9 (2005) C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.15-17.15

Teamname LVL Logo Club
HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
SIF 4 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Greve Blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 (2003) B-2 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 17.15-19.15

Teamname LVL Logo Club
Vanløse If B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FC Nivå FC Nivå
Bk Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1903 B1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
27. - December 29 2013

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview