HIK CUP 3 - 1./2. feb

HIK CUP - 3
Lørdag d. 1. & søndag d. 2. februar


Hellerup Idræts Klub byder igen denne vinter velkommen til en række anderledes indendørsstævner, hvor der spilles 5v5, inkl. målmand, til store mål.

Som tidligere år er fokus på spilletid og udvikling, hvorfor der ikke føres en officiel stilling og ikke udråbes en samlet vinder. Alle hold får således 4 kampe af 10 minutter og alle deltagende hold får medaljer.

Se også vores andre afdelinger af HIK CUP:
HIK CUP 1 - 14. & 15. december
HIK CUP 2 - 27., 28. & 29. december
HIK CUP 4 - 16. februar

Regler
Der spilles grundliggende efter spillets regler med følgende uddybninger & ændringer:

- Der spilles 5v5 på håndboldbane (40x20 meter) med bander til 7-mandsmål
- Hvert hold må bestå af op til 7 spillere.
- Der spilles kun med udvisning ved frispark og andre forseelser, hvis tackling eller forseelse er af en karakter, der også ville udløse udvisning udendørs.
- Udvisninger gælder som udgangspunkt indtil næste mål, uanset hvilket hold der scorer.
- Dommerens skøn er til enhver tid gældende.

Spilleplan
Lørdag, 15.15 - 17.15: Drenge U9 (2005) C

Søndag, 09.00 - 11.00: Drenge U9 (2005) B
Søndag, 11.00 - 13.00: Drenge U9 (2005) A
Søndag, 13.15 - 15.15: Drenge U10 (2004) A
Søndag, 15.15 - 17.15: Drenge U10 (2004) BC

Tilmelding
Prisen for tilmelding er 400,- kr. per hold. Tilmeldingen er først gældende, når betalingen er gået ind på vores konto:

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

Husk tydelig markeing af klub, hold samt staevner.dk ID ved inbetaling.

Kontakt
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (2005) C Mixed 7 400 Lørdag kl. 15.15-17.15 6 0
U9 (2005) B Mixed 7 400 Søndag kl. 09.00-11.00 6 0
U9 (2005) A Mixed 7 400 Søndag kl. 11.00-13.00 5 0
U10 (2004) A Mixed 7 400 Søndag kl. 13.15-15.15 5 0
U10 (2004) B Mixed 7 400 Søndag kl. 15.15-17.15 7 0

Signetud teams

U9 (2005) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.15-17.15

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Amager Cubs C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U9 (2005) B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Vanløse IF Vanløse IF Logo Vanløse IF
FIX2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fremad Amager Bears B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U9 (2005) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Borup A Borup IF Logo Borup IF
FIX1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 (2004) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.15-15.15

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SIF 04 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Brønshøj A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U10 (2004) B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.15-17.15

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SIF 04 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BFCL Tigers B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCL Lions B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Real Madrid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - February 2 2014

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview