Fortuna Sport Direct Cup 2014

Fortuna Randers indbyder til indestævne medio februar. Her er DBU's og DGI's turneringer slut men udesæsonen stadig ikke startet. Se også www.fortunaranders.dk

Mindst 5 kampe til hvert hold. Kan der kun laves 4 kampe bliver det med forlænget spilletid.

DBU dommere fra U8 drenge og op. Og fra U11 piger og op.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge Mixed 4 450 Søndag 3 0
U13 drenge Mixed 4 450 Søndag 3 0
U15 drenge Mixed 4 450 Fredag aften 4 0
U15 drenge Mixed 4 450 Fredag aften 2 0
U17 drenge Mixed 4 450 Fredag aften 0 0
U17 drenge Mixed 4 450 Fredag aften 4 0
Senior herrer Mixed 4 450 0 0
U11 drenge Mixed 4 450 Søndag 1 0
U10 piger Mixed 4 375 0 0
Senior piger Mixed 4 450 Fredag aften 4 0
U18 piger Mixed 4 450 Søndag 3 0
U14/15 piger Mixed 4 450 Lørdag 6 0
U13 piger Mixed 4 450 Lørdag 6 0
Senior piger Mixed 4 450 Fredag aften 0 0
U18 piger Mixed 4 450 Søndag 0 0
U14/15 piger Mixed 4 450 Lørdag 2 0
U13 piger Mixed 4 450 Lørdag 5 0
U12 piger Mixed 4 450 Lørdag 3 0
U11 piger Mixed 4 450 0 0
U11 drenge Mixed 4 450 Søndag 4 0
U10 drenge Mixed 4 450 Søndag 6 0
U10 drenge Mixed 4 450 Søndag 3 0
U11 piger Mixed 4 450 0 0
U12 piger Mixed 4 450 Lørdag 0 0
U9 drenge Mixed 5 450 Søndag 10 0
U9 drenge Mixed 5 450 Søndag 8 0
U8 drenge Mixed 5 450 Lørdag 0 0
U8 drenge Mixed 5 450 Lørdag 8 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag 6 1
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag 9 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag 6 0
U10 piger Mixed 4 375 0 0
U9 piger Mixed 5 375 0 0
U9 piger Mixed 5 375 0 0
U8 piger Mixed 5 375 2 0
U8 piger Mixed 5 375 0 0
U7 piger Mixed 3 250 0 0
U7 piger Mixed 3 250 1 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U12 drenge Mixed 4 450 Søndag 5 0
U12 drenge Mixed 4 450 Søndag 0 0
U14 drenge Mixed 4 450 Søndag 0 0
U14 drenge Mixed 4 450 Søndag 1 0
Old boys +32 Mixed 4 450 0 0

Signetud teams

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
hei 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hadsten Sports Klub A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BIF1 B Brande IF Logo Brande IF
Fursund if C Fursund if

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
CRNJR A Århus GF Logo Århus GF
real madrid Århus GF Logo Århus GF

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
smiff B SMIFF Logo SMIFF

Senior herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 2 B Fortuna Randers
Team Tove C

U18 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 1 B Fortuna Randers
Fortuna 3 B Fortuna Randers

U14/15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B Fortuna Randers
Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Nibe Pigerne B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

Senior piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14/15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
CIF A Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
team teenz A
Barca's super piger A Billund IF Logo Billund IF

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VRI-1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Langå ik A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Laven linå A Laven-Linå Idrætsforening Logo Laven-Linå Idrætsforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Barcelona C
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FCB Herning A
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF
FC Grejsdalen A FC Grejsdalen
Fc Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
LIK 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Neymar & Friends B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Ø:Bjerregrav boldklup B Ø:Bjerregrav boldklup
Thorsø B Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Egebjerg IF B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
hei 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lik Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U7 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Romalt IF 1 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 1 B
IF Alliancen 1 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lik 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
lik 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U6 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB Pigerne Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Sharp B

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

Old boys +32 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - February 16 2014

Organisation
No Club
Place
Langåhallen
Address
Sportsvænget 2
Postalcode
8870
City
Langå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview