Skt Klemens Cup

 SKFIF stævne for bredde og elite hold

 

Vi ligger vægt på at der bliver spillet nogle gode kampe og at alle børnehold har noget at spille for

Derfor vil alle hold fra U9 til U13 drenge og piger gå videre,  nr 1 og 2 i puljen går videre til A-finale spil 3 og 4 til B-finale spil og evt nr 5 og 6 til et C finale spil ( dette kan dog ændres i forhold til om der kun er 4 eller 5 holds puljer men alle går videre )

Der vil i alle børne rækker være præmier til alle hold

Samt en præmie til nr 1-2 og 3 i u14 og U15 drenge og piger samt en pokal til nr 1

der er penge præmier til nr 1 og 2 i U18 piger - U17 Drenge - U19 Drenge - herre og dame senior samt old boys

1 præmien 3000

2 præmien 1500

der spilles efter DBUfyns regler dog med den ændring at der kun må være max 6 spillere på alle Ungdoms og senior hold, mod 7 spillere på børnehold.

har man dispotion på en spiller udendørs gælder denne også ved dette stævne, men det skal oplyses inden første kamp

spilledageneer lagt således at vi ikke samme dage som DBUfyn

Stævne gebyr Fra U9 til U15 drenge og Piger 300 ,- ved sponsor navn som holdnavn 400,-

18 piger - U17 Drenge - U19 Drenge - herre og dame senior samt old boys 700 ,- ved sponsor navn som holdnavn 800,-

ved tilmelding vil man modtage en mail med oplysninger om det tilmeldte samt konto oplysningerne 

man er først tilmeldt når gebyret er modtaget, 

 

Det kan forkomme at der ikke er nok tilmeldte i en række kan 2 rækker blive slået sammen efter samtykke fra den laveste række

 

mere info her http://www.freewebsite-service.com/sktklemenscup/St%C3%A6vne+info.php

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger Mixed søndag 0 0
U10 Piger Mixed lørdag 0 0
U11 Piger Mixed lørdag 12 0
U12 Piger Mixed lørdag 5 0
U13 Piger Mixed lørdag 9 1
U14 Piger Mixed lørdag 0 0
U15 Piger Mixed lørdag 1 0
U18 Piger Mixed lørdag aften 0 0
Dame senior Mixed lørdag aften 6 0
U9 Drenge Mixed søndag 16 0
U10 Drenge Mixed søndag 4 0
U11 Drenge Mixed lørdag 9 2
U12 Drenge Mixed søndag 13 0
U13 Drenge Mixed lørdag 8 0
U14 Drenge Mixed lørdag 7 0
U15 Drenge Mixed søndag 7 0
U17 Drenge Mixed fredag aften 7 0
U19 Drenge Mixed fredag aften 7 0
Herre senior Mixed lørdag aften 24 0
Old Boys Mixed fredag 0 0

Signetud teams

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum,s seje U10 tøser B Dalum IF Logo Dalum IF
frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Munkebo Bk A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
odense kfum C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense Kfum 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KFUM's Tøser ;) B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

Dame senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Skfif stkif
TPI1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Nr.Lyndelse / Søby Fc 3 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse / Søby Fc 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup 2 B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
BIF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Kb1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kb2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67
B.67 2 C B.67 Logo B.67
S.K.F.I.F. 1 B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
S.K.F.I.F. 2 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U12 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyndrengene C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
korup C Korup IF Logo Korup IF
korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Svendborg FB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Aarslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 og Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
MIF1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
MIF2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U13 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM C Marienlyst Logo Marienlyst
Traepillerfyn.dk A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U14 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
clinical.dk B FC Østfyns Logo FC Østfyns
Vb A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Næsby 6 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF, A A Dalum IF Logo Dalum IF

U15 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
SKFIF B S.K.F.I.F
De gode B B.B.B.
Fjordager 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U19 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Herre senior 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
AA A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Hansen montage B Skalbjerg Boldklub Logo Skalbjerg Boldklub
Intersport Otterup A KRFK Logo KRFK
SKFIF B S.K.F.I.F
SKFIF S.K.F.I.F
Laban og plaud Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
UBN ONE

Old Boys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
22. - November 24 2013

Organisation
Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Place
Skt Klemens hallen
Address
Dahlsvej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview