Langå Sparekasse Cup - Ungdom

Houlbjerg-Laurbjerg IF indbyder hermed til Langå Sparekasse Cup

 

Stævnet afvikles for 15. gang i træk den 8.9. og 10. november 2013 for børne-  samt ungdomshold.

 

Sted: Laurbjerg Hallen, Skolevej 8b, Laurbjerg, 8870 Langå.       

                                                                             

8. nov. på store mål: Spilletid: Ca. 8 min.
U-12 drenge
U-13 drenge            

U-13 piger                                                                                                                                                                                                                                                            

9. nov. på store mål: Spilletid: Ca. 10 min.
U-14 drenge
U-15 drenge
U-15 piger
U-17 drenge
U-18 piger      

                                                                                                                                                                      

10. nov. på lille bane: Spilletid: Ca. 8 min.
U-7 drenge
U-7 piger
U-8 drenge
U-8 piger

 

10. nov. på håndbold mål: Spilletid:ca. 8 min.
U-9 drenge 
U-9 piger
U-10 drenge
U-10 piger
U-11 drenge
U-11 piger

 

Vi tilstræber, at alle hold får mindst 3 kampe. Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne sammen  ved for få tilmeldinger.

Turneringsregler: Der spilles efter DBU´s indendørsregler.

Præmier: Der er medaljer eller præmier til alle deltagende hold i U-7 til U-11.
I rækkerne fra U-12 til U-13 er der medaljer til nr. 1-2 og 3 og pengepræmier til U-14 til U-18.

Der er desuden spurtpræmier i alle kampene.   

OBS! Der er max. 7 medaljer pr. hold.

Der vil være frugt til alle hold.

 

Deltagerpris pr. hold:

U-7 til U-8 225,-
U-9 til U-11 350,-
U-12 til U-13 375,-
U-14 til U-18 400,-

Deltagergebyret skal betales ved tilmeldingen på reg. nr. 9283 Konto nr 0000244104.

Husk at angive holdnavn og række ved betaling.

 

Der udsendes program i uge 45.

 

For yderligere information kontakt venligst  Michael Langberg - tlf. 29478026 eller laurbjerghallen@live.dk


Med sportslig hilsen
Houlbjerg-Laurbjerg IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 drenge Mixed 3 225 8 0
U-8 drenge Mixed 3 225 7 0
U-9 drenge Mixed 4 350 7 0
U-10 drenge Mixed 4 350 16 0
U-11 drenge Mixed 4 350 10 0
U-12 drenge Mixed 4 375 4 0
U-13 drenge Mixed 4 375 4 0
U-14 drenge Mixed 4 400 8 0
U-15 drenge Mixed 4 400 8 0
U-17 drenge Mixed 4 400 9 1
U-7 piger Mixed 3 225 0 0
U-8 piger Mixed 3 225 0 0
U-9 piger Mixed 4 350 2 0
U-10 piger Mixed 4 350 4 0
U-11 piger Mixed 4 350 0 0
U-13 piger Mixed 4 375 0 0
U-15 piger Mixed 4 400 5 0
U-18 piger Mixed 4 400 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U-18 piger Mixed 4 400 4 0

Signetud teams

U-7 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hammel 1 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel 2 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel 3 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U-8 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Høst 1 B Høst IF Logo Høst IF
Høst 2 B Høst IF Logo Høst IF
Høst 3 B Høst IF Logo Høst IF
LIK 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U-9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
db B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
LIK 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Harlev IK Harlev IK Logo Harlev IK

U-10 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF
LIK 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Fårvang if B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Dronningborg boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Harlev Harlev IK Logo Harlev IK
Thorsø Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening

U-11 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Team Damkjær sko B
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Åstrup A Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U-12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
HLIF C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U-13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF2 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Funder B Funder GF Logo Funder GF

U-14 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF2 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
LIK A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U-15 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
team sport direct A
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
LIK A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Sallingsund FC B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Kif drengene B Privathold
Team Moist A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
man at work B

U-17 drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Snothvalpene A Randers FC Logo Randers FC
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Blåhøj El A
HF Følsgaard A
Kukuboogaloo A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U-10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF 1 B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF 2 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lund if B Lund IF Logo Lund IF

U-11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGF Hot girls B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Galten fs 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten fs 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Sydbank A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U-18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-18 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 2 B Fortuna Randers
Fortuna 1 B Fortuna Randers
Hadsten A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
8. - November 10 2013

Organisation
Houlbjerg-Laurbjerg IF
Place
Laurbjerghallen
Address
Skolevej 8 b,
Postalcode
8870
City
Langå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview