SjSi Julestævne 2013

Sct. Jørgens IF gentager succesen fra de sidste år og byder igen i år velkommen til vores fantastiske jule stævne. Der er kun begrænsede pladser, så skynd dig at tilmelde dit hold. Det bliver 2 helt fantastiske dage med massere af fodbold....

Lørdag den 7. og søndag den 8. december 2013 afholdes der Julestævne i SjSi.
 

Følgende årgange kan deltage:
U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13 og U14
hold der spiller udendørs DBU række 2-3-4 er velkommen
 

Der spilles efter DGI regler og en kamp varer 7 min.
Alle hold er garanteret 3 kampe og der er medaljer til alle hold i rækkerne U7, U8, U9, U10 i de resterende årgange modtager 1. 2. 3 pladser en pokal.


i hver årgang bliver der kåret en spiller som rækkens spiller.

Der vil være scoringspræmier undervejs i stævnet.

Stævnet koster 350 kr. pr. tilmeldte hold. Tilmelding klik her
Betaling skal ske på følgende konto nummer: Reg: 9819 Konto nr. 4576653463. Tilmelding er ikke gyldig før betaling er sket.
Tilmeldingsfrist: 24. nov. 2013.
 

Som noget nyt vil vi tilbage-betale en tilmelding for 1 hold som er det længst rejsene hold (kilometer) det bliver tilbage-betalt på selve dagen og det er 1 hold pr dag.

ved spørgsmål eller andet kan i henvende jer til Michael Haupt Sloth Pedersen på tlf. 22456343

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 350 Lørdag eftermiddag 12 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 15 0
U11 Mixed 6 350 Søndag formiddag 11 0
U12 Mixed 6 350 Søndag formiddag 12 0
U13 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 17 3
U14 Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 8 0
U7 Mixed 7 350 Lørdag formiddag 3 0
U8 Mixed 7 350 Lørdag formiddag 3 0

Signetud teams

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF B Næsted IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Sjsi U9 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Rødvig Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
møn FK 1 B Møns FK Logo Møns FK
Møn FK 2 B Møns FK Logo Møns FK
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Karen Volf B Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Jørn Johansen B
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Lynge-Broby If B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Næstveddrengene C Næstved IF Logo Næstved IF
karrebæk 1 B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
karrebæk 2 B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
HFC3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
D&M Design Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Basserne B Næsted IF
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
team baaavl A Præstø IF Logo Præstø IF
Ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk-Alliancen B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
sbi B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Haslev FC 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
PP Brolægning B
AH Bogholderiet B
B73 Slagelse U12 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
LA Guns B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Maler Mester Hans Larsen B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Engelsted petersen B Næstved IF Logo Næstved IF

U13 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SjSi 1 B Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
SjSi 2 Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
SjSi 3 B Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Fk sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
team sourcroud B
FREM Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Solrød Fodboldakademi B
Kvickly Vordingborg B
Toyota Køge B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Oles drenge C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hellested / EVIF 1 C Hellested / EVIF
Hellested / EVIF 2 C Hellested / EVIF
Grøntgrossisten
Team Carcenter B
Alt i varme.dk B
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Dalby Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Skælskørdrengene B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
7. - December 8 2013

Organisation
Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Place
Hallen Sct. Jørgens Skole
Address
Åderupvej 95
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview