Jernløse Cup 2013

Jernløse Cup 2013

  et brede - indenfodboldstævne

30. november og 1. december i Jernløse Hallen

 

 

GENERALT:
Stævnet er for SBU rk. 2/3 & DGI niveau. B/C.
Dette bedes venligst respekteret!
Det tilsigtes at der er sorte dommere på i de ældes årgange.

- Alle hold garanteres min. 4 kampe à 8 min.
- Der spilles efter SBU's regler for indefodbold
- Max. 7 spillere pr. hold i U15 - U10, U7, U6
- Max. 8 spillere pr. hold i U9, U8,
- Cafeteria med sandwich, drikkevarer m.v.

PRÆMIER:
- Præmier til alle hold i U10, U9, U8, U7, U6
- Præmier til nr. 1, 2 og 3 i resten af årgangene
- Valg af årgangens spiller

TILMELDING OG BETALING:
- Sidste frist for tilmelding og betaling: 16. november 2013
- Information: Tom Preisler - tlf. 29 44 14 25
- Tilmelding: På Stævner.dk eller tp@jernloeseboldklub.dk

- Deltagergebyr, indbetales på reg.: 1726 konto: 8976 271 255
Husk at oplyse JBK Cup 2013, holdnavn og årgang!

Tilmelding er først gyldig, når indbetaling foreligger.
HUSK: Brug altid samme personnavn, holdnavn, række og årgang
ved alle henvendelser!

STÆVNEPROGRAM:
Program udsendes elektronisk på mail senest d. 24. november 2013.
Det trykte program udleveres på spilledagen.


                                    
OBS DE ANGIVET SPILLEDAGE ER FORLØBIG


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 7 275 Lørdag 1 0
U14 Mixed 7 400 Søndag 10 0
U7 Mixed 7 275 Lørdag 0 0
U8 Mixed 8 350 Lørdag 0 0
U10 Piger Mixed 8 350 Søndag 1 0
U9 Mixed 8 350 Lørdag 8 0
U10 Mixed 7 350 Lørdag 9 0
U12 Mixed 7 400 Lørdag 11 0
U14 Piger Mixed 7 400 Søndag 10 0
U11 Mixed 7 400 Lørdag 1 0
U13 Mixed 7 400 Søndag 0 0
U13 Piger Mixed 7 400 Søndag 3 0
U15 Mixed 7 400 Søndag 11 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
U 13De hvide pumaer B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
De blå pumaer B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
U 13 Jernløse Øst B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
U 13 Jernløse Vest Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Viby Rød B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby Grøn B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby Sort B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Grøntgrossisten
Team Carcenter B

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Jernløse U8 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 1 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse 2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
HBI 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse 2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Benløse C Benløse IF Logo Benløse IF
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså 1 B Suså
Suså 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Jyderup BK Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Blå Bananer B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Gule Gummibåde B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Lilla Leguaner B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Svogerslev BK 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
gislinge bk B B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
gislinge bk C C Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Undløse a Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Undløse B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
AB C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U14 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
JBK Pigerne 1 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk II B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vipperød 1 Vipperød BK Logo Vipperød BK
Vipperød 1 Vipperød BK Logo Vipperød BK
De hvide

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De sorte pumaer B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
De røde pumaer B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
De hvide pumaer C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Såby fodbold B Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Super 05 B Bramsnæs IF Logo Bramsnæs IF
Ketchup på flaske KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Lexmark Warriors B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
IF62 C Dalmose IF62

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 30 - December 1 2013

Organisation
Jernløse Boldklub
Place
Jernløse Hallen
Address
Gl. Skovvej 150 b
Postalcode
4420
City
Regstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Jernløse Cup 2013 map

Tournament overview