Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013

Program
Endeligt program udsendes fredag 6.12.

Niveau
Stævnet er et breddestævne (niveau B og C) og afholdes 6-8. december i Ramsøhallen i Gadstrup (lige midt mellem Solrød og Roskilde).

U5-U7
Der spilles på ½ bane på bandemål.
Der spilles 4 kampe (Ved 10 tilmeldte hold pr. række)

U8-U11
Der spilles på håndboldbane med bander og håndboldmål.
Der spilles 3 indledende kampe, samt en afsluttende placeringskamp. I alt 4 kampe pr. hold (Ved 8 tilmeldte hold pr. række)

Tidspunkt
Forventet spilletid/dag og priser fremgår af skemaet nedenfor.

Medaljer til alle
Der er medaljer til alle spillere, samt sponsor-pose fra Dagli’ Brugsen til alle hold.

Tilmelding og betaling
Ved tilmelding tilsendes kontonummer til brug ved indbetaling. Tilmelding er først gældende, når vi har registreret indbetalingen og bekræftet dette.
(Bemærk der spilles kun i de rækker, som Gadstrup selv udbyder).
 

Vi glæder os til at se jer.

Ledige pladser: (Opdateret 3.12.13)
U6 - Lørdag - 9.00-11.00 - 3 ledige pladser
U9 Ekstra - Lørdag - 11.00-14.00 - 4 ledige pladser
U10 - Lørdag - 14.00-17.00 - 0 ledig plads
U7 - Søndag - 9.00-11.00 - 2 ledige pladser
U9 - Søndag - 11.00-14.00 - 0 ledige pladser
U11 - Søndag - 14.00-17.00 - 1 ledige pladser
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Drenge Mixed 7 350 1/2 Bane - Lørdag 9-11 0 0
U6 Drenge Mixed 7 350 1/2 Bane - Lør kl. 9-11 10 0
U7 Drenge Mixed 7 350 1/2 Bane - Søn kl. 9-11 10 0
U9 Drenge - Ekstra Mixed 7 350 1/1 Bane - Lør kl. 11-14 7 0
U9 Drenge Mixed 7 350 1/1 Bane - Søn kl. 11-14 14 0
U10 Drenge Mixed 7 350 1/1 Bane - Lør kl. 14-17 13 0
U11 Drenge Mixed 7 350 1/1 Bane - Søn kl. 14-17 7 0

Signetud teams

U5 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/2 Bane - Lørdag 9-11

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/2 Bane - Lør kl. 9-11

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 (1) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rb 1906 (2) Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Gevninge IF C Gevninge IF Logo Gevninge IF
4621 C
De små blå C

U7 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/2 Bane - Søn kl. 9-11

Teamname LVL Logo Club
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Stjerne C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 1 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 2 C
Den blå-gule hær C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrupperne C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Sprinter B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF

U9 Drenge - Ekstra 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Lør kl. 11-14

Teamname LVL Logo Club
Sprinter B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
vb 1968 B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Søn kl. 11-14

Teamname LVL Logo Club
B73 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Super 05 C Bramsnæs IF Logo Bramsnæs IF
Solrød A2'ere B Solrød FC Logo Solrød FC
Gadstrup 1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 3 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
De Grønne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Super 05 C C Bramsnæs IF Logo Bramsnæs IF

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Lør kl. 14-17

Teamname LVL Logo Club
BIFU10-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
De røde djævle C Solrød FC Logo Solrød FC
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Viby IF B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Gadstrup If 1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Stenløse Barca Blå B Stenløse BK Logo Stenløse BK
FHI B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Søn kl. 14-17

Teamname LVL Logo Club
Gadstrup 1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 2 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Dream-Team C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kfum Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B93 ØF B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Himmelev Roma B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
7. - December 8 2013

Organisation
Gadstrup IF
Place
Ramsøhallen
Address
Ramsømaglevej 19
Postalcode
4621
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 map

Tournament overview