Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014

DJURSLANDS BANK OG DAGLI`BRUGS CUP 2014 I ALLINGÅBROHALLEN
Allingåbro IF og Djurslands Bank OG Dagli`brugsen i Allingåbro indbyder igen i år til indefodboldstævne d. 7-9/3-2014 d. 14-16/3-2014 ( se under rækker for hvilken dato de forskellige årgange spiller ). Stævnet som sidste år for trejde gang blev afviklet som afslutningsstævne for indefodboldsæsonen og havde deltagelse af over 180 hold, spilles igen i år sidst på sæsonen.
Holdene vil blive inddelt i puljer med 4 el. 5 hold, så holdene er sikret 3 el. 4 kampe.
Der bliver medaljer til alle deltagerne skænket af DJURSLANDS BANK og DAGLI`BRUGSEN, ALLINGÅBRO
U5-6-7 og U8 piger spiller på tværs af håndboldbanen og der er 3 mand på banen, disse kampe ledes af
førstnævnte hold. Der spilles desuden på stor bane, med 5 mand på banen i U7 rækken. U8 og 9 spilles med 5 spillere på banen, alle øvrige årgange 4 mand på banen, alle disse kampe ledes af personer fra Allingåbro IF. U12 og opefter spiller med en over stregen.
Pigerækkerne spilles som 1 årgange.
Ved tilmeldelse skal der oplyses om man ønsker at deltage i A-B el. C række,( husk lige børn leger bedst). Ved for få tilmeldelser i en række/årgang slås rækkerne sammen. Sidste år måtte vi sige nej til nogle tilmeldte hold, da stævnet blev overtegnet. Stævnestart fredag er kl. 17.00 og der sluttes fredag ca. kl. 21.30, lørdag og søndag startes der kl. 9.00, lørdag sluttes ca. kl. 20.00 og søndag sluttes der ca. kl. 18.00, det er selvfølgelig de største årgange der slutter. Hvis der er flere puljer i en årgang spilles der ikke slutspil, derfor ønskes der styrke på tilmeldelse. Spilletiden er mellem 7 og 10 min. pr. kamp.
Der spilles både efter DGI /JBU regler.
D.v.s. at man kan have klassedispensation eller være født i sidste kvartal.
Pris pr. hold: 3 mands kr. 200,-, øvrige hold kr. 300,- Betaling skal ske på
kontonr. 7261-1270082 og holdet er ikke tilmeldt før betaling er registreret.
Sidste tilmeldelse for stævnet d. 7-9/3 er 26/2 og stævnet den 14-16/3 er 3/3  på allingaabrohallen@gmail.com, hvor der oplyses holdnavn, årgang (  U7 3 el.5 mands ) niveau, kontaktperson med adresse og tlf.nr.
Har du/I spørgsmål kan disse rettes til Lars Pedersen på 23712202.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 5 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 8 0
U 6 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 10 0
U 7 5 mands Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 15-3 12 0
U 7 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 3 0
U 8 5 mands Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 15/3 2 0
U 9 5 mands Mixed 7 300 Søndag 16/3 7 0
U 9 5 mands Mixed 7 300 Søndag 16/3 16 1
U 9 5 mands Mixed 7 300 Søndag 16/3 10 0
U 9 piger 4 mands Mixed 7 275 0 0
U 12 piger 4 mands Mixed 7 300 Fredag 7/3 1 0
U 8 piger 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 0 0
U 10 piger 4 mands Mixed 7 300 Søndag 16/3 11 0
U 9 piger 5 mands Mixed 7 300 Søndag 16/3 4 0
U 11 piger 4 mands Mixed 7 300 Lørdag 8/3 7 0
U 13 piger 4 mands Mixed 7 300 Fredag 7/3 0 0
U 13 piger Mixed 6 275 0 0
U 10 drenge Mixed 7 300 Lørdag 8/3 4 0
U10 drenge Mixed 7 300 Lørdag 8/3 9 0
U 10 drenge Mixed 7 300 Lørdag 8/3 12 0
U 11 drenge Mixed 7 300 Søndag 9/3 2 0
U 11 drenge Mixed 7 300 Søndag 9/3 8 0
U 11 drenge Mixed 7 300 Søndag 9/3 4 0
U 12 drenge Mixed 7 300 Fredag 14/3 0 0
U 12 drenge Mixed 7 300 Fredag 14/3 14 0
U 12 drenge Mixed 7 300 Fredag 14/3 6 0
U 13 drenge Mixed 7 300 Fredag 7/3 4 0
U 13 drenge Mixed 7 300 Fredag 7/3 5 0
U 8 5 mands Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 15/3 19 0
U 8 5 mands Mixed 7 300 Lørdag eftermiddag 15/3 5 0
U 7 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 10 0
U 7 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 2 0
U 6 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 1 0
U 6 3 mands Mixed 5 200 Lørdag formiddag 15/3 6 0

Signetud teams

U 5 3 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
Vivild if C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Kristrup B B Kristrup B
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U 6 3 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Smiff 1 C SMIFF Logo SMIFF
Smiff 2 C SMIFF Logo SMIFF
VFB 2008 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Stavtrup IF 2 C Stavtrup If
Stavtrup IF 3 C Stavtrup If
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Hik2008 C Hobro IK Logo Hobro IK

U 7 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 15-3

Teamname LVL Logo Club
KPI B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vivild if Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Grenå IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Fc Barcelona B Østdjurs 91 Logo Østdjurs 91

U 7 3 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Kristrup B A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U 8 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
nørager bk B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U 9 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/3

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TRIF 1 A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
AC Norddjurs 1 A AC Norddjur
SIFAssentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
smiff A SMIFF Logo SMIFF

U 9 5 mands 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/3

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Nørager bk1 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
IFA 1 IF Alliancen Logo IF Alliancen
AC Norddjurs 2 B AC Norddjur
SIFAssentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Mols B IF Mols Logo IF Mols
Randers Freja 3 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
smiff B SMIFF Logo SMIFF

U 9 5 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/3

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Lisbjerg FC C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
Nørager bk2 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
TRIF 3 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
SIFAssentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
smiff C SMIFF Logo SMIFF

U 9 piger 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 piger 4 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 7/3

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs C AC Norddjur

U 8 piger 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club

U 10 piger 4 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/3

Teamname LVL Logo Club
Auning piger 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning piger 2 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
JA Fodbold B
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U 9 piger 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/3

Teamname LVL Logo Club
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U 11 piger 4 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/3

Teamname LVL Logo Club
Henriks fightere B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Rubens Rubiner B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Johanses guldpiger B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Mads´ tøser B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Kolind/Perstrup IF Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Hornbæk SF 1 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U 13 piger 4 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 7/3

Teamname LVL Logo Club

U 13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/3

Teamname LVL Logo Club
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/3

Teamname LVL Logo Club
allingåbro B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
rougsø ff B Rougsø FF Logo Rougsø FF
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Kolt/Hasselager IF1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Team Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U 10 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/3

Teamname LVL Logo Club
allingåbro C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Kolt/Hasselager IF2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolt/Hasselager IF3 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
rougsø ff C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Lisbjerg FC C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
Gbif B Gjerrild Bønnerup IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
TRIF 2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Team Ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U 11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/3

Teamname LVL Logo Club
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Team Goal A

U 11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/3

Teamname LVL Logo Club
united B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
1-2-3BanG B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø FF 1 B Rougsø FF Logo Rougsø FF

U 11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/3

Teamname LVL Logo Club
Lisbjerg FC C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
RK03 C Kristrup
Rougsø FF 2 C Rougsø FF Logo Rougsø FF

U 12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 14/3

Teamname LVL Logo Club

U 12 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 14/3

Teamname LVL Logo Club
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
united Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Auning IF 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 3 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
AGF I B Århus GF Logo Århus GF
IF mols B IF Mols Logo IF Mols
Stilling Stillinge IF Logo Stillinge IF
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø FF 1 B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Ommersyssel If B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Galten Young Guns B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Åstrup IF B Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

U 12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 14/3

Teamname LVL Logo Club
HEI2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
AGF II C Århus GF Logo Århus GF
Rougsø FF 2 C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Ommersyssel If Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U 13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 7/3

Teamname LVL Logo Club
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Sport B
AIF 1 B Allingåbro/Auning
AIF 2 Allingåbro/Auning

U 13 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 7/3

Teamname LVL Logo Club
Bjerregrav C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Lisbjerg FC 1 C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
Lisbjerg FC 2 C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF

U 8 5 mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup if 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
allingåbro B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Aabyhøjere og højere B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Mols IF B IF Mols Logo IF Mols
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Sif C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
TRIF 1 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF 2 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hadsten SK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U 8 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
Spentrup if 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Ø.Bjerregrav Boldklup C Ø:Bjerregrav boldklup
Helsted/fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U 7 3 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Kristrup B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hadsten SK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Helsted fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U 7 3 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
Kristrup B C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U 6 3 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen U6.1. A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U 6 3 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag 15/3

Teamname LVL Logo Club
allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Kristrup B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Stavtrup IF 1 B Stavtrup If
Kristrup boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Kristrup boldklub 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - March 16 2014

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro Idrætshal
Address
Halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 map

Tournament overview