Sydbank Cup 2014 ( pigestævne )

LBI inviterer hermed til pigestævnet Sydbank Cup i Frederiksberg hallen i Sorø.

Lørdag og søndag d. 1. og 2. feb. 2014

Der spilles i følgende rækker:

U9 – (05) - B/C række
U10 – (04) - B/C række
U11 – (03) – C række
U12 – (02) – B/C række
U13 – (01) – B/C række
U14 – (00) – B/C række
U16 – (99/98) – A/B række
U18 – (97/96/95) – B/C række

U9, U10, U12 og U14 spiller lørdag.
U11, U13, U16 og U18 spiller søndag.

6 spillere pr. hold (U9 7 spillere)

Der er præmier til nr. 1 , 2 og 3 i række U12 - U16.

I U9, U10 og U11 er der medaljer til alle.

Priser pr. hold: 375 kr. for U9 – U10
Priser pr. hold: 425 kr. for U11 – U18

Evt. henvendelse på e-mail: lyngebroby_cups@sport.dk

Stævnegebyret indbetales på konto: 2342 – 4386 405 153

Tilmelding er først gyldig, når indbetaling foreligger.

HUSK: Angiv holdnavn-ID og række ved indbetalingen.

Senest tilmelding og indbetaling d. 7. januar 2014.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - (06/07) Mixed 7 375 Søndag formiddag 0 0
U9 - (05) Mixed 7 375 Lørdag formiddag 6 0
U10 - (04) Mixed 7 375 Lørdag formiddag / middag 10 0
U11 - (03) Mixed 6 425 Søndag formiddag / middag 9 0
U12 - (02) Mixed 6 425 Lørdag middag / eftermidg 11 0
U14 - (00) Mixed 6 425 Lørdag sen eftermiddag 12 0
U13 - (01) Mixed 6 425 Søndag middag 8 0
U16 - (98/99) + U18 Mixed 6 425 Søndag middag / eftermidg 10 0
U18 - (96/97) Mixed 6 425 Søndag eftermiddag 3 0

Signetud teams

U8 - (06/07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 - (05) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
guldpigerne Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lynge Broby IF 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 - (04) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag / middag

Teamname LVL Logo Club
Fk05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Tøserne C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
De Grønne 10'ere B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Guldpigerne C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Ringsted Damefodbold B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF

U11 - (03) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag / middag

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 3 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
LBI 4 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Herfølge C HB Køge Logo HB Køge
De Grønne Stjerner C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ringsted Damebold B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U12 - (02) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag / eftermidg

Teamname LVL Logo Club
Lyngepigerne C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Greve Fodbold Hold 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Herfølge 1 B HB Køge Logo HB Køge
Herfølge 2 C HB Køge Logo HB Køge
De Grønne Lyn B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HG/LIF C HG/LIF
Fk 05 1 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U14 - (00) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LBI1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG/LIF 1 C HG/LIF
HG/LIF 2 C HG/LIF
hashøj if C Hashøj IF Logo Hashøj IF
hashøj 1 C Hashøj IF Logo Hashøj IF
IF Frem Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Karrebæk Blue B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Karrebæk White B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Team Ostepops B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK

U13 - (01) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
FC Netto Gul B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
FC Netto Grøn B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Team Ostepops B Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Pioneren C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren

U16 - (98/99) + U18 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag / eftermidg

Teamname LVL Logo Club
LBI 98 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 99 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
KHG DREAM TEAM A Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
KHG Super Stars Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Raklev X A Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev Y A Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev Z A Raklev GI Logo Raklev GI
Ørslev Bjerge IF U18 Ørslev-Bjerge IF Logo Ørslev-Bjerge IF
vipperød 1 + 2 B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Vipperød 2 Vipperød BK Logo Vipperød BK

U18 - (96/97) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - February 2 2014

Organisation
Lynge-Broby IF
Place
Frederiksberg Hallen
Address
Smedeparken 1
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview