Stark Cup 2013

Indendørsstævne
Stark Cup
Deltag i et af sæsonens allerførste indendørsstævner.
Det foregår i Midtdjurshallen i Ryomgård og Pindstruphallen
26/27. oktober & 2/3. november



IF Midtdjurs inviterer hermed til et af vintersæsonens allerførste indendørsstævne for alle ungdomshold fra U6 til og med U17. Tilmeld jer hurtigst muligt for at få en god og sjov start på indendørssæsonen. Stævnet afvikles over to weekender, og der spilles i både Midtdjurshallen i Ryomgård og Pindstruphallen i Pindstrup.

Alle hold er garanteret mindst tre kampe.

Præmier:
U6 og U7?Medaljer til alle (max fem pr. hold)
U8 og U9 ?Medaljer til alle (max syv pr. hold)
U10-U18 ?Personlige præmier til nummer 1 og 2
?(max seks pr.hold)

Rækker:

?Hold?Årgang?Række
Den 26. oktober:
Mix?U6-U7?2007/2008?En række (3-mands)
Piger?U8-U9 ?2005/2006?En række (5-mands)
Piger?U10-U11 ?2003/2004 ?En række

Den 27. oktober:
Drenge?U8 ?2006 ?A og B (5-mands)
Drenge?U9 ?2005 ?A og B (5-mands)
Drenge ?U10 ?2004 ?A og B
Drenge ?U11 ?2003?A og B

Den 2. november:
Drenge?U14 ?2000?A og B
Drenge?U15 ?1999?A og B
Drenge ?U17?1997-1998?A og B
Piger ?U14-U15 ?1999-2000 ?En række

Den 3. november
Drenge ?U12 ?2002?A og B
Drenge ?U13 ?2001?A og B
Piger?U12-U13 ?2001/2002?En række
Piger ?U18?1996-1998?En række

Program udsendes pr email cirka en uge inden stævnet. Det kan også ses på www.ifm-fodbold.dk




Tilmelding
Tilmelding til mix-rækken, piger U8-U11 og drenge U8, U9, U10 og U11 skal ske senest 16. oktober

Tilmelding til piger U12-U18 og drenge U12-U17 skal ske senest 23. oktober.

Tilmelding sker via www.staevner.dk eller via
email (frankdichmann@hotmail.dk)

Pris
U6-U9?250 kroner pr. hold
U10-U18?300 kroner pr hold
Betaling skal ske inden første kamp.

Kontakt
Frank Dichmann
Email: ?frankdichmann@hotmail.dk
Mobil: ?52406717

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-U7 Mixed 250 Lørdag den 26. oktober 0 0
U8-U9 Mixed 250 Lørdag den 26. Oktober 0 0
U10-U11 Mixed 300 Lørdag den 26. Oktober 0 0
U12-U13 Mixed 300 Søndag den 3. November 4 0
U14-U15 Mixed 300 Lørdag den 2. November 3 0
U18 Mixed 300 Søndag den 3. November 0 0
U8 A Mixed 250 Søndag den 27. Oktober 0 0
U8 B Mixed 250 Søndag den 27. Oktober 0 0
U9 A Mixed 250 Søndag den 27. Oktober 0 0
U9 B Mixed 250 Søndag den 27. Oktober 0 0
U10 A Mixed 300 Søndag den 27. Oktober 0 0
U10 B Mixed 300 Søndag den 27. Oktober 0 0
U11 A Mixed 300 Søndag den 27. Oktober 0 0
U11 B Mixed 300 Søndag den 27. Oktober 0 0
U12 A Mixed 300 Søndag den 3. November 1 0
U12 B Mixed 300 Søndag den 3. November 0 0
U13 A Mixed 300 Søndag den 3. November 2 0
U13 B Mixed 300 Søndag den 3. November 0 0
U14 A Mixed 300 Lørdag den 2. November 3 0
U14 B Mixed 300 Lørdag den 2. November 3 0
U15 A Mixed 300 Lørdag den 2. November 0 0
U15 B Mixed 300 Lørdag den 2. November 0 0
U17 A Mixed 300 Lørdag den 2. November 0 0
U17 B Mixed 300 Lørdag den 2. November 0 0

Signetud teams

U6-U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club

U8-U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 26. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U10-U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 26. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U12-U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3. November

Teamname LVL Logo Club
reste pus i stalden B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
KPI-IFM U13 IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
KPI-IFM U12 - 1 IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF

U14-U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club
KPI-IFM IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
SGF Hot girls B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF Hot girls II B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3. November

Teamname LVL Logo Club

U8 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U8 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U9 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U9 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U10 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U10 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U11 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U11 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 27. Oktober

Teamname LVL Logo Club

U12 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3. November

Teamname LVL Logo Club
Ry SK A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub

U12 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3. November

Teamname LVL Logo Club

U13 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3. November

Teamname LVL Logo Club
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U13 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 3. November

Teamname LVL Logo Club

U14 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club
FC WonderKids A Viborg FF Logo Viborg FF
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U14 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U15 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club

U15 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club

U17 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club

U17 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 2. November

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - November 3 2013

Organisation
IF Midtdjurs
Place
Midtdjurs Hallen
Address
Marienhoffvej 13
Postalcode
8550
City
Ryomgård
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview