GHB Julecup

      Jubilæums JULECUP i Gladsaxe

Gladsaxe-Hero Boldklub inviterer til indendørs Julefodboldstævne

Fredag - Søndag den 29. nov. - 1. dec. 2013

for drenge U5 til U14 og for piger U5 til U12.

i Gladsaxe Sportscenter, Vandtårnsvej 55, Søborg

  • Pokal til vinderhold og præmier til 1., 2. og 3. pladsen
  • Medaljer til alle deltagere  i U5, U6 og U7.
  • Massere af scoringspræmier
  • Pris 350 kr. pr. hold (max 7 spillere)
  • U5 - U7 spiller på ½ bane og små mål.

Yderligere oplysninger:
Kontakt Jeanette Knudsen 50 52 14 27 (aften), e-mail: Julecup@m247.dk
Tilmelding:
Nedenfor eller via mail: Julecup@m247.dk
Tilmeldingsfrist:
Den 16. november. Program udsendes senest 1 uge før på mail.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-5 Mixed 7 350 4 0
U-5 Mixed 7 350 0 0
U-5 Mixed 7 350 2 0
U-6 Mixed 7 350 1 0
U-6 Mixed 7 350 3 0
U-6 Mixed 7 350 1 0
U-7 Mixed 7 350 10 0
U-7 Mixed 7 350 15 0
U-7 Mixed 7 350 3 0
U-8 Mixed 7 350 5 0
U-8 Mixed 7 350 9 0
U-8 Mixed 7 350 2 0
U-9 Mixed 7 350 3 0
U-9 Mixed 7 350 13 0
U-9 Mixed 7 350 11 0
U-10 Mixed 7 350 3 0
U-10 Mixed 7 350 3 0
U-10 Mixed 7 350 2 0
U-11 Mixed 7 350 3 0
U-11 Mixed 7 350 9 0
U-11 Mixed 7 350 11 0
U-12 Mixed 7 350 3 0
U-12 Mixed 7 350 9 0
U-12 Mixed 7 350 12 0
U-13 Mixed 7 350 7 0
U-13 Mixed 7 350 7 0
U-13 Mixed 7 350 9 0
U-14 Mixed 7 350 0 0
U-14 Mixed 7 350 1 0
U-14 Mixed 7 350 1 0
U-5 P Mixed 7 350 0 0
U-5 P Mixed 7 350 0 0
U-5 P Mixed 7 350 0 0
U-6 P Mixed 7 350 0 0
U-6 P Mixed 7 350 0 0
U-6 P Mixed 7 350 0 0
U-7 P Mixed 7 350 0 0
U-7 P Mixed 7 350 0 0
U-7 P Mixed 7 350 1 0
U-8 P Mixed 7 350 0 0
U-8 P Mixed 7 350 0 0
U-8 P Mixed 7 350 0 0
U-11 P Mixed 7 350 0 0
U-11 P Mixed 7 350 0 0
U-11 P Mixed 7 350 1 0
U-12 P Mixed 7 350 0 0
U-12 P Mixed 7 350 2 0
U-12 P Mixed 7 350 2 0
U-9 P Mixed 7 350 0 0
U-9 P Mixed 7 350 1 0
U-9 P Mixed 7 350 0 0
U-10 P Mixed 7 350 0 0
U-10 P Mixed 7 350 4 0
U-10 P Mixed 7 350 2 0

Signetud teams

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GHB 1 A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC

U-6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GHB 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
blåt hold A Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1903-4 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Husum1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum2 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
SNEKKERSTEN 2 A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ronaldos venner A Solrød FC Logo Solrød FC
AB Tårnby Øst A A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U-7 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
rødt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
bjørnebanden B
sIF rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 - 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 B FA 2000 Logo FA 2000
smølferne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Fix-1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skylanders mini B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
AB Tårnby Øst B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
GHB 3 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KBs Superhelte C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ninja drengene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SNEKKERSTEN 2 C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB U8-A 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U8-A 3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla BK A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GHB 1 A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB U8-A 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby H2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GHB 2 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjorten C IF Hjorten Logo IF Hjorten

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby Rød A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
vi39.1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vi39.2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Fremad Valby - Hvid B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby - Hvid B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby - Hvid B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U-9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Brøndby IF 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
GHB 2005 C C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Måløv 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve Blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
bs C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
bs C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvid A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Framework A

U-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Hold B B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
De 6 tosser A

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1908 Rød B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
F B B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
AIK65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
B93 ØF 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Nivå B FC Nivå
B.93 Jako B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe- Hero 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Dream-Team C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Brøndby IF U11/5 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U11/6 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B.93 Jack C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hero A A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
CHFC 1 A
CHFC2 B

U-12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Hero B B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Hero B2 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
FC Nivå B FC Nivå
Brede if u12-b B Brede IF Logo Brede IF
Hero B3 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Brede if u12-b B Brede IF Logo Brede IF

U-12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
de små B29 C
Emdrup-drengene C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Emdrup-drengene 02 C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
FIX C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Carstens hold C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Sørens hold C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Drengene fra Vestegnen C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brede if u12-c C Brede IF Logo Brede IF
Brede if u12-c C Brede IF Logo Brede IF
Brede if u12-c C Brede IF Logo Brede IF
HUI 02 - 4 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PSG A
2660 Gul A
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Brønshøj A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
2660 Blå A
ab 1 ab 2 ab 3 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hero 2001 1A B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Hero 2001 1B B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Team BB B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
FC Nivå B FC Nivå

U-13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
b29 C
BSV C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hvepsene C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
GHB C1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
GHB C2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
GHB C3 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Endeslev Vråby IF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Brede if u13-c C Brede IF Logo Brede IF
Endeslev-Vråby IF 2 C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-5 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød X B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Y B Solrød FC Logo Solrød FC
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U-10 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød C Solrød FC Logo Solrød FC
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 29 - December 1 2013

Organisation
Gladsaxe-Hero Boldklub
Place
Gladsxe Sportcenter
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
GHB Julecup map

Tournament overview