Futsalstævner 13/14 DGI Midtjylland

Stævnedatoer:
24. nov. i Alhede Hallerne for U11-U19 drenge og U13-U18 piger
25. jan. i Overlund Hallen for U14 drenge
1. feb. i Hylgårdshallerne i Ikast for U10-U13 drenge og U12-U15 piger
15. marts i Ejstrupholm Hallen for U11-U15 drenge og U13-U15 piger

Pris:
460,- pr stævne pr. deltagende hold inkl. en futsal bold pr. deltagende forening!

Tilmelding:
Via siden her (angiv stævne i info boksen) 
eller via mail til: johnny.nielsen@dgi.dk

Præmier:
Der er flotte præmier til de bedst placerede hold.

Kampprogram:
Mandagen før det pågældende stævne udsendes kampprogram.
Forinden kontaktes de enkelte hold for niveaumæssigt at sammesætte puljerne bedst muligt inden for de enkelte rækker som er udbudt til de 4 stævner. 

Samarbejdsklubber:
Alhedens IF, Overlund GF, Team 10 (Ikast) og Ejstrupholm IF varetager dommerbordet samt stævneafviklingen på dagen. 

Yderligere info:
Kontakt endelig DGI Midtjylland Fodbold
johnny.nielsen@dgi.dk - 79404357
rene.vinther.olsen@dgi.dk - 51413204
eller læs mere på www.dgi.dk/fodbold/midtjylland

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Mixed 8 460,- 4 0
U11 drenge Mixed 8 460,- 6 0
U12 drenge Mixed 8 460,- 1 0
U13 drenge Mixed 8 460,- 4 0
U14 drenge Mixed 8 460,- 1 0
U15 drenge Mixed 8 460,- 0 0
U16 drenge Mixed 8 460,- 0 0
U17 drenge Mixed 8 460,- 0 0
U18 drenge Mixed 8 460,- 3 0
U19 drenge Mixed 8 460,- 1 0
U12 piger Mixed 8 460,- 0 0
U13 piger Mixed 8 460,- 1 0
U14 piger Mixed 8 460,- 1 0
U15 piger Mixed 8 460,- 0 0
U16 piger Mixed 8 460,- 0 0
U17 piger Mixed 8 460,- 0 0
U18 piger Mixed 8 460,- 0 0

Signetud teams

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand IF C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ejstrupholm 1 A Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Ejstrupholm 2 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Ejstrupholm 1 A Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Ejstrupholm 2 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
Skive IK Resen A Skive IK Logo Skive IK

U12 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Alheden IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Holstebro Boldklub A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Struer B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc Aarhus C

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ninjagodrengene C
Business Rangers C

U19 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hessel Gods A

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 15 2014

Organisation
DGI Sønderjylland
Place
DGI Midtjylland
Address
Glarsmestervej 18
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview