Midtsjællands cup 2014

Såby Fodbold inviterer igen i år til Midtsjællands Cup 2014

i Såby Hallen d. 31. januar 2014 - 2. februar 2014.

For årgangene:  U13 drenge(01), U12 piger (02), U12 drenge(02),  U10 drenge(04),  U8 drenge(06),

U7 drenge(07) og U6 drenge(08).

U8-U13 spiller på håndboldbane, med bander og håndboldmål.

U6 og U7 spiller på ½ bane med 4 spillere på banen samtidigt. En af spillerne skal være målmand.

Kampe på 7. min. med max. 7 spillere pr. hold dog 6 spillere for U6 og U7.

Der spilles efter DFU's regler med følgende undtagelse:

For årgangen U8 drenge må der pr. hold være op til 5 spillere på banen samtidigt. En af spillerne skal være målmand.

For årgangene U10 drenge, U12 piger, U12 drenge og U13 drenge må der pr. hold være op til 4 spillere på banen samtidigt og der spilles uden fast målmand.

Præmier til alle i række U6, U7, og U8. Præmier til nr. 1, 2 og 3 i række U10, U12 og  U13.

Pris pr. hold: 350 kr. indbetales på konto: 9011-6500029909

Tilmelding klik her senest 12. januar 2014.

Spørgsmål vedr. tilmelding: saaby.fodbold@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 (02) Mixed 7 350 Søndag 8 0
U6 (08) Mixed 6 350 Lørdag formiddag 6 0
U7 (07) Mixed 6 350 Lørdag formiddag 8 0
U8 (06) Mixed 7 350 Lørdag 10 0
U10 (04) Mixed 7 350 Søndag 10 0
U12 (02) Mixed 7 350 Lørdag 12 0
U13 (01) Mixed 7 350 Fredag 15 0

Signetud teams

U12 (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Såby/Gevninge C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
viby C Viby IF Logo Viby IF
Såby/Gevninge Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
VIndinge IF 1 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge IF 2 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Gadstrup if B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
rema 1000 B fhf
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U6 (08) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gevninge IF C Gevninge IF Logo Gevninge IF
HG 1
HG 2
HG 3
Rødvig Gymnastik & Idrætsforening C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

U7 (07) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
benløse Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Kværkeby 1 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Kværkeby 2 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U8 (06) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team AS C Slaglille
Gadstrup Sprinter B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse Boldklub 2 Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U10 (04) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jørn Johansen C
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Såby Fodbold 2 Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Greve 2A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HFC Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U12 (02) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gevninge IF B Gevninge IF Logo Gevninge IF
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Young Boys B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
sbi A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre
OnlySports Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Milan 2500
maler mester hans larsen B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
PP Brolægning B
AH Bogholderiet B

U13 (01) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
BATEC.dk C FC Lejre Logo FC Lejre
Svogerslev Boldklub - McD B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Boldklub - Winther B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Boldklub B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Såby Fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Såby Fodbold 2 Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
PRO-mote B FC Lejre Logo FC Lejre
Solrød FC B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Tottenham Hotspurs
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tølløse B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
PP Brolægning B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 2 2014

Organisation
Saaby Fodbold
Place
Såby Hallen
Address
Egevej 6
Postalcode
4060
City
Kirke Såby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview