SuperBrugsen Cup

LBI inviterer til kæmpe drengestævnet SuperBrugsen Cup i Frederiksberg hallen i Sorø.

Fredag /lørdag /søndag d. 15-17. november 2013 i følgende rækker
----------------------------------------------------------------------------
U7 - (07) – B+C række
U8 - (06) – A+B række
U9 – (05) – B+C række
U10 – (04) – B+C række
U11 – (03) – B+C række
U12 – (02) – A+B række
U13 – (01) – B/C række
U14 – (00) – A+B række
U15 – (99) – B/C række
U16 – (98) – A+B række
U19 – (97/96/95) – FUTSAL på halvbane B/C række
-----------------------------------------------------------------
 

U19 (FUTSAL på halvbane) og U16 spiller fredag d. 15. nov. 2013.
U7 & U8 halvbane lagkage rækker lørdag 16. nov. 2013
U12, U13, U14 og U15
spiller lørdag d. 16. nov. 2013.
U8, U9, U10 og U11 spiller søndag d. 17. nov. 2013.

7 spillere pr. hold (U7, U8, U9, U10 og U11)
6 spillere pr. hold (U12, U13,U14, U15 og U16)
5 spillere pr. hold (U19 – halvbane FUTSAL)

Der er præmier til minimum nr. 1 & 2 i hver række.

I U7, U8, U9, U10 er der medaljer til alle.
Præmierne i U16 og U19 er Tøjpræmier
Lagkage til alle deltagere i lagkageturneringen

Priser pr. hold: 350 kr. for U7 & U8 lagkage turnering
Priser pr. hold: 400 kr. for U8 – U16
Priser pr. hold: 450 kr. for U19 (FUTSAL)

Tilmelding til stævnet på www.staevner.dk
Evt. henvendelse på e-mail: lbistaevne@gmail.com

Stævnegebyret indbetales på konto: 0541 – 0000186927
Tilmelding er først gyldig, når indbetaling foreligger.
HUSK: Angiv holdnavn-ID og række ved indbetalingen.
Adressen er: Frederiksberg Hallen, Smedeparken 1, 4180 Sorø
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - Halvbane Mixed 7 350 Lørdag morgen 2 0
U7 - Halvbane Mixed 7 350 Lørdag morgen 3 0
U8 - Halvbane Mixed 7 350 Lørdag fomiddag 1 0
U8 - Halvbane Mixed 7 350 Lørdag formiddag 0 0
U19 Futsal, Halvbane Mixed 5 450 Fredag aften 0 0
U16 Mixed 6 400 Fredag aften 8 0
U16 Mixed 6 400 Fredag aften 0 0
U8 Mixed 7 400 lørdag morgen 3 0
U8 Mixed 7 400 lørdag morgen 3 0
U9 Mixed 7 400 Søndag formiddag 2 0
U9 Mixed 7 400 Søndag formiddag 3 0
U10 Mixed 7 400 Søndag frokost 4 0
U10 Mixed 7 400 Søndag frokost 5 0
U11 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 5 0
U11 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 2 0
U12 Mixed 6 400 Søndag morgen 1 0
U12 Mixed 6 400 Søndag morgen 0 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag formiddag 3 0
U14 Mixed 6 400 Lørdag tidlig eftermiddag 1 0
U14 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U15 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U7 - Halvbane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U7 - Halvbane 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov If frem 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov If frem 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
LBI young guns C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8 - Halvbane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fomiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 - Halvbane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U19 Futsal, Halvbane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U16 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Gallegos A
Tyrkiet A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
LBI1 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI2 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI3 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Fc Tyrkiet A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
SB&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Høng drengene. A Høng GF Logo Høng GF
LBI 1 A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
LBI 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Høng gf B Høng GF Logo Høng GF

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Birkedahl´s biler B Stillinge IF Logo Stillinge IF

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Borby 2 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
B 73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HFC-3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
MMT Group 1 B FC Storebælt Logo FC Storebælt
MMT Group 2 B FC Storebælt Logo FC Storebælt
Vestegnens drenge B

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov U/13 drenge B IF Frem, Bjæverskov
LBI 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag tidlig eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
John's Tropper B
LBI 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
15. - November 17 2013

Organisation
Lynge-Broby IF
Place
Frederiksberg Hallen
Address
Smedeparken 1
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview