Spar Nord Cup 2013

SPAR NORD CUP 2013

Søndag den 1- december i Hedensted Centret

Spar Nord Horsens og Hedensted IF inviterer hermed til børnestævne i indefodbold

Der spilles i følgende drenge- og pigerækker, efter JBU´s regler, med ændringer nævnt i følgende:

- U8 drenge, årg. 2006  (4 mod 4 på hele banen)
- U9 drenge, årg. 2005
- U10 drenge, årg. 2004
- U11 drenge, årg. 2003
- U12 drenge, årg. 2002
- U9/10 piger, årg. 2005/2004
- U11 piger, årg. 2003
- U12 piger, årg. 2002

Tilmelding og betaling:
Tilmelding foregår på Hedensted IF´s hjemmeside, på følgende link:

http://www.hedensted-if.dk/page.aspx?id=31639 
 

OBS ved tilmelding:
- vælg Spar Nord Cup 2013 og vælg årgang.
- Tryk på "Tilmeld" i grå felt øverst i højre side 
- I feltet "adresse 2" skreves holdnavn.

Prisen er 375,- pr. tilmeldte hold.

Turneringsform:
Hver kamp er 7 minutter
Der spilles efter JBU´s regler for indefodbold, dog med ændringer i U8 drenge i forhold til spilleform.
Der spilles ikke med sænket overligger.

Ved 16 hold pr. række spilles videre i A og B række efter indledende kampe.

Præmier:
U8 - U9 drenge /U9 U10 piger (maks. 7 spillere pr. hold)
Der er medaljer til alle spillere
Der er pokaler til nr. 1, 2 og 3 i disse rækker

U10 - U12 drenge / U11 - U12 piger (maks. 6 spillere pr. hold)
Der er pokaler til nr. 1, 2 og 3 i disse rækker

Der kan ikke købes ekstra præmier/medaljer.

Evt. spørgsmål til bn.hedenstedif@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 d. - årg. 06 Mixed 7 375 Søndag ca. 8-12 5 0
U9 d. - årg. 05 Mixed 7 375 Søndag ca. 9-13 6 0
U10 d. - årg. 04 Mixed 6 375 Søndag ca. 10-14 13 0
U11 d. - årg. 03 Mixed 6 375 Søndag ca. 11-16 13 0
U12 d. - årg. 02 Mixed 6 375 Søndag ca. 13-18 16 0
U12 p. - årg. 02 Mixed 6 375 Søndag ca. 13-18 4 0
U11 p. - årg. 03 Mixed 6 375 Søndag ca. 11-16 0 0
U9/10 p - årg. 05/06 Mixed 7 375 Søndag ca. 9-13 0 0

Signetud teams

U8 d. - årg. 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 8-12

Teamname LVL Logo Club
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vi gir' aldrig op B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9 d. - årg. 05 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Lokal syn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF
FFF1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FFF2 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FFF3 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U10 d. - årg. 04 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 10-14

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Striberne A Stillinge IF Logo Stillinge IF
Ølsted Ugf B Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening
Team Ølsted Ølsted Idrætsforening Logo Ølsted Idrætsforening

U11 d. - årg. 03 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 11-16

Teamname LVL Logo Club
Taulov/Skærbæk IF 1 B TSIF
Taulov/Skærbæk IF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF 3 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
DIF/EUI A Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
DIF/EUI B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Galtens Drenge 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galtens Drenge 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
EIF 1 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Cool Kids & Teens B

U12 d. - årg. 02 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-18

Teamname LVL Logo Club
Henning Lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
De seje B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
R2 Active Kids Foundation A
Team Fiat Grindsted B GGIF Grindsted
STOFA FC A
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Liverpool FC B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Bøgballe B
SIK - Karger Racing A Stensballe IK Logo Stensballe IK
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sdr. Omme IF B Sdr. Omme
Hadsund B A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Soccerboys B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U12 p. - årg. 02 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-18

Teamname LVL Logo Club
Spar Nord Vejle A Spar Nord Vejle
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens

U11 p. - årg. 03 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 11-16

Teamname LVL Logo Club

U9/10 p - årg. 05/06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
December 1 2013

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview