KORUP REMA 1000 CUP 2014

Der spilles i følgende rækker: Piger og drenge 2013/2014 årgange.
Se tilmelding i hvilke række der kan tilmeldes.

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U17 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Hermelinløkken 6, 5210 Odense NV, Tlf. 22 75 62 88
E-mail: henrik@brendholdt.com  

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk  

Bindende tilmelding/betaling senest: Den 5. december 2013 til Totalbanken konto 6880-1044006
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.
Pris:
  U5 –  U7…….........225 kr.
  U8 – U13.……………..275 kr.
U14 – U18………..…....350 kr.

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

Drenge U5 Fødselsår 2009   Drenge U6 Fødselsår 2008
Drenge U7 Fødselsår 2007   Drenge U8 Fødselsår 2006
Drenge U9 Fødselsår 2005   Drenge U10 Fødselsår 2004
Drenge U11 Fødselsår 2003 Drenge U12 Fødselsår 2002
Drenge U13 Fødselsår 2001 Drenge U14 Fødselsår 2000
Drenge U15 Fødselsår 1999 Drenge U17 Fødselsår 1997-98

Piger U11 Fødselsår 2003   Piger U13 Fødselsår 2001
Piger U15 Fødselsår 1999   Piger U18 Fødselsår 1996-98


Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U6&U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spildes med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen.
U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen.
U8 & U9 spiller 5:5, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane.

 

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter DBU Fyn’s indendørsregler, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold.
Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk  


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 225 Søndag formiddag 3 0
U11 Mixed 6 275 Lørdag formiddag 4 0
U13 Mixed 6 275 Lørdag 6 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag aften 1 0
U7 Mixed 6 225 Søndag formiddag 22 0
U8 Mixed 6 275 Søndag formiddag 17 0
U9 Mixed 6 275 Søndag formiddag 6 0
U10 Mixed 6 275 Søndag 14 0
U11 Mixed 6 275 Lørdag formiddag 13 0
U12 Mixed 6 275 Lørdag 12 0
U13 Mixed 6 275 Lørdag 14 0
U17 Mixed 6 350 Lørdag aften 13 0
U18 Mixed 6 350 Lørdag aften 6 0
U14 Mixed 6 350 Fredag eftermiddag 9 0
U15 Mixed 6 350 Fredag aften 12 0
U5 Mixed 6 225 Søndag formiddag 0 0
U19 Mixed 6 350 Lørdag aften 5 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Od.Kfum KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Hønsene fra KFUM KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst FC B Marienlyst Logo Marienlyst

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

U7 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BBB 1 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
B.67 1 C B.67 Logo B.67
B.67 2 C B.67 Logo B.67
Marienlyst 1 Marienlyst Logo Marienlyst
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 5 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 6 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF

U8 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
NBK C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Middelfart C C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ubberud 2 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Odense KFUM 1 KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 3 KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
FFF1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
odense kfum B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Søhus Stige 1 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalby IF 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Ringe, RB27 C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
Søllinge Rolfsted B Søllinge Boldklub
Højby S&G 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 Højby S&G Logo Højby S&G

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup Korup IF Logo Korup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
TPI C1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI B1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI BC2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
tpi BC1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KFUM KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Vindinge Vindinge BK Logo Vindinge BK

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
korup1 B Korup IF Logo Korup IF
korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
korup3 C Korup IF Logo Korup IF
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
Otterup 12 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Korup A A Korup IF Logo Korup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 5 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup B Otterup B & IK
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
BM Girlpower Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF

U17 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Tottenham Hotspurs A
Al Shabab B Hjemly Fri- og Efterskole Logo Hjemly Fri- og Efterskole
FC Commes B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
alkoholdet A
Mionetta A
FC Black Jack A
Korup Korup IF Logo Korup IF
Galácticos A
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Super-tanker-skrue-aksel-fedt
De Lange Løg

U18 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Deres Tredje Hold
Næsby pigerne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Insero B
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Kage FC
Nissebanden

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Korup IF 1 A Korup IF Logo Korup IF
clinical.dk A FC Østfyns Logo FC Østfyns
Sport & Profil, Odense A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud 1 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup 3 Korup IF Logo Korup IF
Korup 4 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
Korup 5 Korup IF Logo Korup IF

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KGM - blå A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KGM - grøn A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Nettobraende.dk A
Sønderborg Ungdomsskole
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U19 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Indvandrene
FC Gandhi A
Grisetransport Fyn ApS
Sønderborg Ungdomsskole
The Hammers B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
3. - January 5 2014

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview