Næsby Cup 2014

Fakta om stævnet: ALLE HOLD FÅR 6 KAMPE AF 5 MIN.
Alle rækker spilles som 4holds puljer.
Niveau
Stævnet er ikke niveauopdelt og der gives ikke dispensation for de enkelte årgange.

Afviklingsdato
Fredag d. 3. - søndag d. 5. januar 2014

Spillested
Næsbyhallerne, Maylandsvænget 9, 5270, Odense N

Tilmelding først gældende ved betaling på konto:15513578192700 husk!!række/årgang/køn.
Via www.staevner.dk

Tilmeldingsfrist
Tilmeldingsfristen er mandag d. 8. december 2013.
 Regler:                                                      U7     U8     U9     U10     U11      U12-19.+Damesenior.

Spiller over midte:                                       nej    nej      nej    nej      nej            ja

Antal spillere på banen:                               5        4        4       4          4            4

Målmand tage med hænder:                        ja       ja        ja      nej       nej           nej

Udvisning ved skud o/bande                         nej     nej     nej   nej        ja           ja

Ny spiller ved udvisning:                                ja        ja       ja        ja      ja           ja

Max. antal spillere pr. hold:                            7         6         6        6       6           6

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 6 300 Søndag formiddag. 12 0
U11 Mixed 6 300 Søndag formiddag 11 0
U13 Mixed 6 350 Søndag 5 0
U15 Mixed 6 350 Søndag 0 0
damesenior Mixed 6 350 Fredag aften 15 0
U17 Mixed 6 350 Fredag aften 14 1
U7 Mixed 7 300 Søndag 4 0
U8 Mixed 6 300 Søndag 10 0
U9 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 12 1
U10 Mixed 6 300 lørdag formiddag 7 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 13 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag 13 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag 5 0
U14 Mixed 6 350 Lørdag 10 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag 14 0

Signetud teams

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag.

Teamname LVL Logo Club
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Moud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
søhusstige C søhusstige boldklub
Aarup B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Advokatfirmaet Fink, Løjt IF U9 B Løjt IF Logo Løjt IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
GIRLPOWER A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ejby IK/Gelsted A Ejby IK Logo Ejby IK
Søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Brylle Boldklub U11 piger C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Od.Kfum KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

damesenior 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Storm Bitches
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
Holmens Sild C Dalby IF Logo Dalby IF
Team Scalabyg B
UIF 1 Ubberud IF Logo Ubberud IF
UIF 2 Ubberud IF Logo Ubberud IF
De hvi'
DrigstrupMunkebo A Drigstrup/Munkebo Boldklub
Team MC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Drømmeholdet A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bluebird babes A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Den gamle klike A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
HammerHans United A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U17 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hjortebjergs drenge A
Fiskerne A
Team tons A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tottenham Hotspurs A
Fyns Teltvask A
Street Brothers A
alkoholdet A
Hvem var det nu A Horsens FS Logo Horsens FS
Fc Broby A FC Broby Logo FC Broby
Fc Broby 2 A FC Broby Logo FC Broby
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Brenderup A Brenderup
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Otterup B&IK A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U9 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
tarup Pårup IF A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SparNord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Boyz A

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NB4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 5 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby C hold C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sport & Profil, Odense A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 6 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SfB 1. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U15 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
NÆSBY 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby 2 A næsby 2
Næsby-4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Desigual A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FC Broby A FC Broby Logo FC Broby
FC Broby 2 B FC Broby Logo FC Broby
Legenderne A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nettobraende.dk A
TPI 1. Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 5 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 5 2014

Organisation
Næsby Boldklub
Place
Næsbyhallerne
Address
Maylandsvænget 9
Postalcode
5270
City
Odense N.
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview