BSF Joma Cup efterår 2013

Ballerup-Skovlunde Fodbold og Joma inviterer til stævne i Måløvhallerne
Lørdag d. 16. og søndag d. 17. november 2013
 

Der afvikles kampe i følgende rækker:
  • U12 Futsal (med modificerede regler) række 2. Lørdag d. 16. november (09:00 - 12:15) Der spilles 5 kampe af 12 minutter. 5 spillere på banen (maks. 10 spillere) Pris kr. 400,00
  • U12 Futsal (med modificerede regler) række 1- 2. Lørdag d. 16. november (12:15 - 15:30) Der spilles 5 kampe af 12 minutter. 5 spillere på banen (maks. 10 spillere) Pris kr. 400,00
  • U12 Futsal (med modificerede regler) række 1. Lørdag d. 16. november (15:30 - 18:45) Der spilles 5 kampe af 12 minutter. 5 spillere på banen (maks. 10 spillere) Pris kr. 400,00
  • U12 Indendørs med bander række 3-4. Lørdag d. 16. november (16:30 - 19:00) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U11 Futsal (med modificerede regler) række 2. Søndag d. 17. november (09:00 - 12:15) Der spilles 5 kampe af 12 minutter. 5 spillere på banen (maks. 10 spillere) Pris kr. 400,00
  • U11 Futsal (med modificerede regler) række 1-2. Søndag d. 17. november (12:15 - 15:30) Der spilles 5 kampe af 12 minutter. 5 spillere på banen (maks. 10 spillere) Pris kr. 400,00
  • U11 Futsal (med modificerede regler) række 1. Søndag d. 17. november (15:30 - 18:45) Der spilles 5 kampe af 12 minutter. 5 spillere på banen (maks. 10 spillere) Pris kr. 400,00
  • U11 Indendørs med bander række 3-4. Søndag d. 17. november (16:30 - 19:00) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U10 Indendørs med bander række 1. Søndag d. 17. november (09:00 - 11:30) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U10 Indendørs med bander række 2. Søndag d. 17. november (11:30 - 14:00) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U10 Indendørs med bander række 3-4. Søndag d. 17. november (14:00 - 16:30) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U9 Indendørs med bander række 1. Lørdag d. 16. november (09:00 - 11:30) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U9 Indendørs med bander række 2. Lørdag d. 16. november (11:30 - 14:00) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • U9 Indendørs med bander række 3-4. Lørdag d. 16. november (14:00 - 16:30) Der spilles 5 kampe af 9 minutter. 4 spillere på banen (maks. 7 spillere) Pris kr. 300,00
  • Tiderne er med forbehold for evt. ændringer.
Da formålet med stævnet er at få en masse gode minutter i benene, vil der ikke være resultatformidling eller lignende.
 
Tilmelding skal ske seneste d. 2. november 2013 på http://staevner.dk/staevne/7058/bsf-joma-cup-efteraar-2013.aspx
 
Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3210 137 709. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).
 
Der vil være en bod til stævnet, hvor det være muligt at købe mad og drikke til fornuftige priser.
 
Med venlig hilsen
Ballerup-Skovlunde Fodbold
 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Futsal rk. 1 Mixed 10 400 Lørdag 1 0
U12 Futsal rk. 1-2 Mixed 10 400 Lørdag 1 0
U12 Futsal rk. 2 Mixed 10 400 Lørdag 1 0
U12 Indendørs rk.3-4 Mixed 7 300 Lørdag 2 0
U11 Futsal rk. 1 Mixed 10 400 Søndag 1 0
U11 Futsal rk. 1-2 Mixed 10 400 Søndag 1 0
U11 Futsal rk. 2 Mixed 10 400 Søndag 2 0
U11 Indendørs rk.3-4 Mixed 7 300 Søndag 2 0
U10 Indendørs rk. 1 Mixed 7 300 Søndag 2 0
U10 Indendørs rk. 2 Mixed 7 300 Søndag 4 0
U10 Indenørs rk.3-4 Mixed 7 300 Søndag 8 0
U9 Indendørs rk. 1 Mixed 7 300 Lørdag 3 0
U9 Indendørs rk. 2 Mixed 7 300 Lørdag 3 0
U9 Indendørs rk.3-4 Mixed 7 300 Lørdag 1 0

Signetud teams

U12 Futsal rk. 1 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U12 Futsal rk. 1-2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 5 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U12 Futsal rk. 2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U12 Indendørs rk.3-4 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 Futsal rk. 1 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Futsal rk. 1-2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF Herlev IF Logo Herlev IF

U11 Futsal rk. 2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 Indendørs rk.3-4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Indendørs rk. 1 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 Indendørs rk. 2 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Jernløse 1 B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U10 Indenørs rk.3-4 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Jernløse 2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Hornbæk 1 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BFCL Lions C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCL Snakes C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U9 Indendørs rk. 1 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngbby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KBU9A1 (HVID) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBU9A1 (SORT) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 Indendørs rk. 2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Solrød A2 B Solrød FC Logo Solrød FC

U9 Indendørs rk.3-4 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - November 17 2013

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Måløvhallerne
Address
Måløv Hovedgade 50
Postalcode
2760
City
Måløv
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview