Vinding SF IndeCup 2013

Vinding SF IndeCup 2013 afvikles ud fra følgende koncept:
• Der tilbydes niveau A i årgangene U9, U10, U11 & U12.
• Der inddeles i to puljer á 5 hold. Puljevindere mødes i en A-finale, mens puljernes toere mødes i en B-finale.
• Min. 4 kampe á 7 min pr. deltagerhold.
• Pokalpræmie til alle spillere på de 4 finalehold.
• Medalje til samtlige spillere udenfor top 4.
• Der tilbydes hele dagen gratis frugt.

 

Deltagerpris: 400 kr./hold (max.6 spillere).
Deadline er d. 9. december 2013.
Vi forbeholder os retten til at modellere på grupperne.

 

Tilmelding via www.staevner.dk.
Betaling via www.vsf.eu/St%C3%A6vnetilmelding

Oplys venligst: Holdnavn, kontaktperson, mobilnummer og e-mail.

Spørgsmål kan stilles til Mathias Jacobsen på 28 55 83 40 eller mj75@sol.dk.

 

OBS: Der er 15 ledige pladser tilbage.. (både tilmeldinger gennem egen hjemmeside og staevner.dk)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9-Drenge A-række Mixed 6 400 9 0
U10-Drenge A-række Mixed 6 400 10 0
U11-Drenge A-række Mixed 6 400 10 0
U12-Drenge A-række Mixed 6 400 12 2

Signetud teams

U9-Drenge A-række 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sole IF
HC Andersen A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Stensballe IK 2 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Biledgaard Profil A

U10-Drenge A-række 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
KB-Dalby 2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team Lysagervænget A
Jagi Drengene A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ztrib A Strib IF Logo Strib IF
Rybergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Erritsø 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11-Drenge A-række 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tigers B Horsens FS Logo Horsens FS
Giants B Horsens FS Logo Horsens FS
DIF/EUI B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
team Botjek A

U12-Drenge A-række 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Brille A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
STOFA FC A
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Bøgballe-drengene A Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK - Karger Racing A Stensballe IK Logo Stensballe IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
December 14 2013

Organisation
Vinding Sportsforening
Place
Vinding Idræts Center
Address
Nygårdsvej 10
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview